Byli jsme v žumpě, už nejdou nohy. Nic není hotové, přiznává i přes výhru Jágr

ČTK ČTK
16. 4. 2019 21:49
Zisk dvou bodů z posledních tří kol baráže stačí hokejistům Kladna bez ohledu na další výsledky k tomu, aby se po pěti letech vrátili do extraligy. Sedmačtyřicetiletý majitel Rytířů a opora ofenzivy Jaromír Jágr si uvědomuje, jak je extraliga blízko a rád by postup vybojoval už v pátek na ledě Českých Budějovic, které dnes Kladno porazilo doma 4:2.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Dalibor Sosna

"Ještě není nic hotové. Musíme jet do Budějovic, které nám ukázaly, že nám nic nedají zadarmo. Musíme se o to poprat a získat dva body. Když se nám to nepodaří, budeme tu mít v neděli rozhodující zápas proti Chomutovu," řekl novinářům Jágr.

Spolu s dalším lídrem Rytířů s bohatými zkušenostmi z NHL i reprezentace Tomášem Plekancem, prý nemusí nabádat spoluhráče, aby nepodlehli dojmu, že je rozhodnuto. "My to víme, ale není to tak jednoduché. Hromadí se únava a nejdou nohy. Chtěli bychom dávat góly, ale prostě to nejde," podotkl.

Kladno uniklo na osm bodů Chomutovu, který doma podlehl Pardubicím 5:7. "Vím, že někdo hlásil, že v první třetině Chomutov vede 3:1. V tu dobu my byli docela v žumpě. Nedařilo se nám a neměli jsme žádné gólové šance. Byla to docela kritická situace, ale nakonec se to obrátilo v náš prospěch," uvedl Jágr.

Motor v neděli definitivně přišel i o teoretickou naději na postup, přesto v Kladně nastoupil v plné sestavě a se snahou vylepšit svou bilanci dvou bodů. "Musím říct, že jsem nečekal, že budou hrát tak dobře. Překvapili nás v první třetině, byli o hodně lepší a aktivnější. My jsme vůbec nevěděli, kde máme být," uvedl Jágr a ocenil bývalého reprezentačního spoluhráče na lavičce Motoru.

"Klobouk dolů před Budějovicemi a jejich trenérem Vencou Prospalem, že je namotivoval. My jsme sice jeli nadoraz, vůbec nám to ale nešlo. Půlku zápasu nás soupeř přehrával a my jsme měli štěstí v poslední pětiminutovce druhé třetiny, že jsme za stavu 1:1 dali dva góly," doplnil Jágr.

On sám v 37. minutě pouhých 71 sekund po brance Ladislava Zikmunda zvýšil na 3:1. "To rozhodlo, do té doby hrály Budějovice výborně. Zničehonic se nám podařilo dát dva góly, při jednom tam Pleky dobře napadal, druhý z buly. Takové štěstí potřebuješ. V neděli proti Pardubicím se trochu otočilo proti nám, kdy jsme si během posledních čtyř minut zkazili celý zápas. Dneska jsme štěstí měli a ty dvě minuty pomohly."

Druhý nejproduktivnější hráč historie NHL opět potvrdil svou formu a potřetí za sebou a počtvrté za posledních pět utkání předvedl dvoubodové představení. "Dneska jsem se moc dobře necítil. Už před zápasem jsem to říkal Plekymu, který mi říkal: 'Neboj se, mám to!' Takže jsem byl v klidu a jenom jsem čekal na svoji příležitost," usmíval se Jágr.

Před prvním gólem Kladna v přesilové hře zabránil rychlým návratem brejku a pak sledoval akci, kterou zakončil úspěšně Antonín Melka. "Soupeř při naší přesilovce ujížděl dva na jednoho a já byl první vzadu. I když mi to moc nebruslí, snažil jsem se co nejrychleji vrátit. Byla by docela katastrofa, kdybychom z této situace dostali gól a prohrávali 0:1. Byl by na nás ohromný tlak," uvedl.

Kladno v neděli doma proti Pardubicím vedlo po dvou třetinách 3:1, ale nakonec prohrálo 3:5. Dnes sice inkasovalo po 29 sekundách závěrečného dějství na 2:3, ale výhru už nepustilo.

"Byla ohromná chyba si hned v prvním střídání ve třetí třetině nechat dát gól. Už se nám to stalo v play off první ligy proti Jihlavě a dneska znovu. Takové situace si musíme kontrolovat, zbytečně jsme si ten zápas udělali složitý," prohlásil Jágr.

V poslední třetině se dostal mírně do konfliktu s Martinem Heřmanem. "Myslel si, že jsem dal jejich obránci koleno. Já jsem ale normálně jel, ten kluk mě uviděl až na poslední chvíli a vrazil do mě," řekl Jágr.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Živnostníci budou moci využít dobrovolně paušální daň, novelu podepsal prezident

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné budou moci od příštího roku platit dobrovolně takzvanou paušální daň. Zahrne odvod na sociální i zdravotní pojištění a daň z příjmů. Využít ji budou moci podnikatelé s ročními příjmy do jednoho milionu korun. Počítá s tím novela o daních z příjmů, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman.

Pro příští rok by měla podle dosavadních informací činit paušální daň 5469 korun za měsíc. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí také odpadne důvod k většině kontrol.

Paušální daň bude složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Nejvýhodnější bude paušální daň podle odborníků pro živnostníky s výdajovým paušálem, kteří ale zároveň neuplatňují daňové slevy na děti a manželku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy