Útočné hody, špičkoví brankáři a touha věčně druhých. Bitva o hokejový trůn začíná

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
18. 4. 2019 10:42
Po více než sedmi měsících dospěla hokejová Tipsport extraliga do svého finiše. Dnes v 17 hodin začne boj o Masarykův pohár mezi hráči Liberce a Třince. Bílí Tygři jsou ve finále favoritem, Oceláři mají na své straně útočníky, kteří chtějí konečně zlomit finálové prokletí. Projděte si srovnání soupeřů.
Radost Liberec po brance Marka Kvapila
Radost Liberec po brance Marka Kvapila | Foto: Milan Kammermayer

Útok Liberce jako jeden muž

Marek Kvapil a Michal Bulíř, který už na podzim odešel do Ruska, rozjeli základní část ďábelským tempem. Mluvilo se o útoku Kvapila na ligové rekordy, tak vysoko liberecký útočník laťku neudržel, přesto ukončil dlouhodobou fázi s bilancí více než bodu na zápas a kanadským součtem 25+32 na druhém místě za Milanem Gulašem z Plzně.

Postupem času se ukazovalo, že Liberec nemá hru postavenou pouze na Kvapilovi, ba naopak. V play off se to jen potvrzuje. Střeleckou slinu chytly velké posily Michal Birner a Tomáš Filippi, v nezlomného bojovníka se změnil jindy technický Libor Hudáček a stoupá přínos tvrďáků ze třetí a čtvrté formace Petra Jelínka, Lukáše Krenželoka či Tylera Redenbacha.

Hned šest libereckých hráčů se v bodování play off dostalo aspoň na sedm bodů. Není určený typický lídr, skórovat může kdokoliv. V tom byl jeden z hlavních rozdílů mezi Bílými Tygry a Kometou v semifinále.

 

Právě se děje

Další zprávy