Útočné hody, špičkoví brankáři a touha věčně druhých. Bitva o hokejový trůn začíná

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
18. 4. 2019 10:42
Po více než sedmi měsících dospěla hokejová Tipsport extraliga do svého finiše. Dnes v 17 hodin začne boj o Masarykův pohár mezi hráči Liberce a Třince. Bílí Tygři jsou ve finále favoritem, Oceláři mají na své straně útočníky, kteří chtějí konečně zlomit finálové prokletí. Projděte si srovnání soupeřů.
Radost Liberec po brance Marka Kvapila
Radost Liberec po brance Marka Kvapila | Foto: Milan Kammermayer

Útok Liberce jako jeden muž

Marek Kvapil a Michal Bulíř, který už na podzim odešel do Ruska, rozjeli základní část ďábelským tempem. Mluvilo se o útoku Kvapila na ligové rekordy, tak vysoko liberecký útočník laťku neudržel, přesto ukončil dlouhodobou fázi s bilancí více než bodu na zápas a kanadským součtem 25+32 na druhém místě za Milanem Gulašem z Plzně.

Postupem času se ukazovalo, že Liberec nemá hru postavenou pouze na Kvapilovi, ba naopak. V play off se to jen potvrzuje. Střeleckou slinu chytly velké posily Michal Birner a Tomáš Filippi, v nezlomného bojovníka se změnil jindy technický Libor Hudáček a stoupá přínos tvrďáků ze třetí a čtvrté formace Petra Jelínka, Lukáše Krenželoka či Tylera Redenbacha.

Hned šest libereckých hráčů se v bodování play off dostalo aspoň na sedm bodů. Není určený typický lídr, skórovat může kdokoliv. V tom byl jeden z hlavních rozdílů mezi Bílými Tygry a Kometou v semifinále.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Živnostníci budou moci využít dobrovolně paušální daň, novelu podepsal prezident

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné budou moci od příštího roku platit dobrovolně takzvanou paušální daň. Zahrne odvod na sociální i zdravotní pojištění a daň z příjmů. Využít ji budou moci podnikatelé s ročními příjmy do jednoho milionu korun. Počítá s tím novela o daních z příjmů, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman.

Pro příští rok by měla podle dosavadních informací činit paušální daň 5469 korun za měsíc. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí také odpadne důvod k většině kontrol.

Paušální daň bude složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Nejvýhodnější bude paušální daň podle odborníků pro živnostníky s výdajovým paušálem, kteří ale zároveň neuplatňují daňové slevy na děti a manželku.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy