Jakub Kovář

Jakub Kovář

Český hokejový brankář se narodil 19. července 1988. Momentálně hraje v KHL za Jekatěrinburg.

Z rodného Písku se v juniorském věku přesunul do Českých Budějovic. Ovšem než stihl nakouknout do seniorského týmu, přesunul se do zámoří, draftovala jej Philadelphia. Sezonu 2007/08 však strávil v nižší soutěži a následně se vrátil do Česka.

Připsal si několik startů v prvoligových celcích Třebíče a Tábora, především se však vypracoval v jedničku extraligového Mountfieldu a v sezonách 2010/11 a 2011/12 nastoupil do všech zápasů. V roce 2013 přestoupil do Jekatěringurgu.

Držitel bronzových medailí z MS v letech 2011 a 2012. Účastník olympiády v Soči.

Jeho bratrem je útočník Jan Kovář.

Kovář si napravil reputaci a vychytal nulu

Jakub Kovář podruhé v sezoně Kontinentální hokejové ligy vychytal čisté konto. Jekatěrinburg na domácím ledě zvítězil 3:0 nad Čeljabinskem a český brankář se na tom podílel 25 zákroky. K výhře Spartaku Moskva na ledě Petrohradu 3:2 v prodloužení přispěl útočník Robin Hanzl gólem a asistencí.

Kovář udržel první domácí "nulu" v sezoně, předtím neinkasoval 12. září v Ufě (2:0). Žádnému střelci nedovolil skórovat dva dny poté, co při porážce 1:4 od Dynama Moskva rovněž na vlastním ledě poprvé v sezoně předčasně střídal.

Avtomobilist rozhodl o výsledku až ve třetí třetině, v jejíž šesté minutě skórovali Dan Sexton a Nigel Dawes. V závěru pak 41 sekund před koncem zápasu zpečetil výsledek gólem do prázdné branky Arťom Garejev. Jekatěrinburg po desátém vítězství v sezoně ztrácí jen bod na lídra Východní konference Kazaň, ta má ale dva zápasy k dobru.

Hanzl oba zápisy zaznamenal v první třetině v přesilovkách. Nejprve asistoval u gólu Dmitrije Višněvského a sám pak třetím gólem v sezoně zvýšil na 2:0. SKA dvoubrankové manko stáhl, ale v prodloužení rozhodl Martins Karsums.

Petrohrad prohrál potřetí za sebou a na druhém místě Západní konference ztrácí už pět bodů na Viťaz Podolsk, který vyhrál 2:1 na ledě Dinama Riga. U vítězného gólu Pavla Černova necelých pět minut před koncem asistoval obránce Jakub Jeřábek.

Kovář vychytal proti Jaroslavli výhru a Jekatěrinburg se vrátil do čela tabulky

Hokejisté Jekatěrinburgu v KHL po čtyřech porážkách opět zvítězili a vrátili se na první místo v tabulce Východní konference. Avtomobilist na domácím ledě porazil Jaroslavl 4:1, brankář Jakub Kovář k tomu přispěl 41 zákroky.

Jekatěrinburg zahájil sezonu osmi výhrami, následovaly však čtyři nezdary. V utkání proti Jaroslavli domácí celek vedl po úvodní třetině 2:0, Kováře pak překonal jen Nikolaj Kovalenko, který v 35. minutě využil po sólovém průniku přesilovou hru.

Avtomobilist ale v závěrečném dějství přidal ještě dva góly. Hosté přitom byli na střely na branku výrazně lepší, v této statistice zvítězili 42:29.

Vitásek v roli útočníka skóroval, ale Chabarovsk v KHL prohrál

Obránce Ondřej Vitásek si v dočasné roli útočníka připsal v dresu hokejistů Chabarovsku první gól v sezoně KHL, ale Amur v duelu týmů z Dálného východu prohrál 1:2 s Vladivostokem. Chabarovsk tak s pěti body z jedenácti zápasů zůstává nejhorším týmem soutěže.

Vitásek se pro dnešní utkání přesunul z první obranné dvojice od Michala Jordána do čtvrtého útoku a v 11. minutě otevřel skóre zápasu. V přesilové hře se před brankou prosadil bekhendem, asistenci si u jeho gólu připsal Hynek Zohorna.

Chabarovsk ale na úterní domácí výhru 3:2 nad stejným soupeřem, jež byla jeho první v sezoně, nenavázal. Ve druhé třetině překonali brankáře Marka Langhamera Vasilij Strelcov a Shawn Lalonde a stanovili konečný výsledek.

Brankář Jakub Kovář inkasoval jediný gól z 24 střel Spartaku Moskva, přesto to Jekatěrinburgu nestačilo ani na zisk bodu. Střelci Avtomobilistu ve druhém utkání za sebou neskórovali a stále nejlepší tým Východní konference po vstupní osmizápasové vítězné sérii prohrál třetí zápas za sebou.

KHL:

Chabarovsk - Vladivostok 1:2 (za domácí Vitásek 1+0, H. Zohorna 0+1), Čerepovec - Dinamo Minsk 3:2 po sam. nájezdech, Nižněkamsk - Kunlun Red Star 3:4 po sam. nájezdech, HK Soči - Dynamo Moskva 3:4 (za hosty Jaškin 0+1), Petrohrad - Ufa 4:1, Spartak Moskva - Jekatěrinburg 1:0.

Osmý zápas, osmá výhra. Jekatěrinburg s Kovářem dál válí

Hokejisté Jekatěrinburgu vyhráli v KHL i osmý zápas a posedmé u toho byl český brankář Jakub Kovář. Jediný neporažený tým v soutěži zvítězil 5:4 v prodloužení nad Kunlunem a stále se pyšní stoprocentním bodovým ziskem. Před Šimonem Hrubcem dostal v brance čínského týmu přednost Jeremy Smith.

Kovářův Avtomobilist přitom uspěl už počtvrté až po nerozhodném výsledku v základní hrací době. Domácí tentokrát dvakrát stáhli jednogólovou ztrátu a po dvou třetinách sami vedli 4:3. Na vyrovnávacím gólu čínského týmu se podílel asistencí obránce Andrej Šustr.

Zápas rozhodl po 42 sekundách prodloužení druhým gólem v zápase německý útočník Brooks Macek, který se posunul do čela klubové produktivity s 11 body za šest branek a pět asistencí.

KHL:

Jekatěrinburg - Kunlun Red Star 5:4 v prodl. (za hosty Šustr 0+1), Magnitogorsk - Spartak Moskva 4:3, Ufa - Omsk 2:5, CSKA Moskva - Vladivostok 4:0, Dynamo Moskva - Petrohrad 0:2, HK Soči - Nižnij Novgorod 5:4, Kazaň - Nižněkamsk 4:1.

Kovář byl vyhlášen nejlepším brankářem týdne v KHL

Brankář Jakub Kovář se stal prvním českým hokejistou, který byl v nové sezoně zařazen mezi nejlepší hráče na svém postu v Kontinentální lize. Opora Jekatěrinburgu byla vyhlášena nejlepším gólmanem druhého týdne soutěže.

Kovář si minulý týden připsal premiérové čisté konto, když zlikvidoval všechny střely hokejistů Ufy. Ve druhém zápase pak pomohl Avtomobilistu porazit 3:2 po samostatných nájezdech Magnitogorsk. Odchytal tak 103:45 minuty a v průměru inkasoval 0,96 branek.

Jandač po sezoně v Rusku čekal vyhazov. A odsoudil kritiku Vrány během MS
Hokej

Trenéra Jandače čeká druhá sezona v Magnitogorsku. V rozhovoru mluví o vztazích s hráči, důvěře šéfů a také o vystoupení Čechů na MS.
Brankářské dilema je na úvod rozseknuté. Začne nejspíš Bartošák, Kovář už tým opustil
MS v hokeji

"Jde hlavně o aktuální formu. A tu kluci mají, takže je to příjemné rozhodování," řekl trenér brankářů Zdeněk Orct.
Sýkora: Nemáme typického střelce, góly budou problém. Čekání na Francouze nechápu
MS v hokeji

Bývalý trenér Marek Sýkora postrádá v českém týmu před MS kanonýra. Na Říhově místě by zúžil kádr mnohem dříve a určil by brankářskou jedničku.
Říha o nominaci: Dělal jsem ji s těžkým srdcem. Zaťovič své místo uvolnil sám
MS v hokeji

Miloš Říha chce nechat na soupisce místa pro Francouze, Pastrňáka, Krejčího a Hertla. Zaťovič nechtěl do Bratislavy cestovat s nejistou pozicí.
Brankáři Kovář s Bartošákem se připojili k reprezentaci. Trénuje už i bek Zámorský
Reprezentace

K přípravě hokejové reprezentace před začátkem druhého týdne přípravy na květnové mistrovství světa na Slovensku se připojil brankář Jakub Kovář.
Kovář v Jekatěrinburgu končí. Navždy zůstaneš v mém srdci, napsal na adresu klubu
Hokej

Třicetiletý reprezentační gólman oznámil konec den po vyřazení hokejistů Avtomobilistu ve čtvrtfinále play off KHL, o dalších plánech neinformoval.
Kovář i Hrachovina dostali čtyři góly a končí. KHL vyvrcholí bez české účasti
Hokej

Český hráč nezíská v KHL trofej od roku 2011 teprve podruhé, předtím se to stalo předloni. Semifinále si zahrají Omsk s Ufou a CSKA s Petrohradem.
Fiasko a selhání za miliardy, píší v Rusku. Jandač si stěžoval na náročný program
Hokej

Jandač má v Magnitogorsku smlouvu i na příští rok, ale o budoucnosti bude ještě jednat. V osmifinále KHL proti Ufě žehral na slabou produktivitu.
Kovář s Jekatěrinburgem slaví postup, Řepíkovi s Mozíkem sezona v KHL skončila
Hokej

Jekatěrinburg v bráně s Kovářem vyřadil Čeljabinsk poměrem 4:0. Dále bude hrát Hrachovinova Astana, Podolsk s Řepíkem a Mozíkem v KHL končí.
Kovář v play off vynuloval Traktor, Spartak i díky Hanzlovi překvapil v Petrohradu
Hokej

Jakub Kovář vychytal vítězný vstup do osmifinále KHL a od Čeljabinsku ani jednou neinkasoval. Totéž se povedlo Júliu Hudáčkovi v Petrohradu.
Polák pomohl Vladivostoku k překvapivé výhře proti Omsku, Kovář vychytal čisté konto
Hokej

Útočník Vladivostoku Vojtěch Polák otevřel skóre utkání KHL proti Omsku a šestou brankou v sezoně přispěl k výhře 4:1. Jakub Kovář vychytal Traktor.
Zohorna se zapsal do historických tabulek, ale prohru Chabarovsku neodvrátil
Hokej

Zohorna si v zápase proti Jokeritu připsal gól a dvě asistence a dostal se na metu 111 bodů, což znamená post nejproduktivnějšího hráče Amuru v KHL.
Kovář vychytal Jekatěrinburgu výhru v Bratislavě. Jandačův tým natáhl vítěznou sérii
Hokej

Hokejisté Jekatěrinburgu si po dvou porážkách v KHL dojeli pro dvoubodový zisk do Bratislavy, kde s Jakubem Kovářem zvítězili nad Slovanem 6:3.
Nepřemožitelný Kovář. Gólman vychytal střelce Čeljabinsku a má šestou nulu v sezoně
Hokej

Jekatěrinburg i díky výkonu českého reprezentanta zvítězil 2:0 a upevnil si první místo ve Východní konferenci.