Šimon Hrubec

Hrubec musel v KHL z branky, Nakládal skóroval

Šimon Hrubec po dvou povedených zápasech Kontinentální hokejové ligy vydržel v brance Kunlunu sotva do poloviny dnešního utkání s Jaroslavlí. Český reprezentant ve 29. minutě po čtvrtém inkasovaném gólu přepustil místo kolegovi John Museovi. Kanadského brankáře ještě před druhou přestávkou překonal český obránce Jakub Nakládal a Lokomotiv zvítězil na ledě čínského účastníka KHL 6:3.

Hrubec v předchozích dvou zápasech dostal po jednom gólu a podílel se na výhrách 2:1, naposledy v prodloužení. Tentokrát poprvé v sezoně zápas nedochytal, poté co v úvodu druhé třetiny kapituloval dvakrát v rozmezí 14 sekund a za necelých pět minut dostal další gól na 1:4. Hned za devět sekund po brankářské výměně domácí snížili, ale Nakládal v přesilovce vrátil Jaroslavli svým druhým gólem v sezoně tříbrankové vedení. Český bek bodoval ve třetím z posledních čtyř zápasů.

Osmý zápas, osmá výhra. Jekatěrinburg s Kovářem dál válí

Hokejisté Jekatěrinburgu vyhráli v KHL i osmý zápas a posedmé u toho byl český brankář Jakub Kovář. Jediný neporažený tým v soutěži zvítězil 5:4 v prodloužení nad Kunlunem a stále se pyšní stoprocentním bodovým ziskem. Před Šimonem Hrubcem dostal v brance čínského týmu přednost Jeremy Smith.

Kovářův Avtomobilist přitom uspěl už počtvrté až po nerozhodném výsledku v základní hrací době. Domácí tentokrát dvakrát stáhli jednogólovou ztrátu a po dvou třetinách sami vedli 4:3. Na vyrovnávacím gólu čínského týmu se podílel asistencí obránce Andrej Šustr.

Zápas rozhodl po 42 sekundách prodloužení druhým gólem v zápase německý útočník Brooks Macek, který se posunul do čela klubové produktivity s 11 body za šest branek a pět asistencí.

KHL:

Jekatěrinburg - Kunlun Red Star 5:4 v prodl. (za hosty Šustr 0+1), Magnitogorsk - Spartak Moskva 4:3, Ufa - Omsk 2:5, CSKA Moskva - Vladivostok 4:0, Dynamo Moskva - Petrohrad 0:2, HK Soči - Nižnij Novgorod 5:4, Kazaň - Nižněkamsk 4:1.

Hrubec má první vítězství v KHL, vychytal Sedláka

Na třetí pokus se brankář Šimon Hrubec dočkal ve své premiérové sezoně v Kontinentální hokejové lize vítězství. Úřadující mistr extraligy s Třincem vychytal Kunlunu výhru 2:1 nad Čeljabinskem.

Hrubec zastavil v utkání 28 střel hostů. Inkasoval pouze v 22. minutě, kdy hrál Čeljabinsk již pátou přesilovku. Střelu Antona Glinkina ještě český gólman po akrobatickém přesunu zastavil, ale na dorážku Sergeje Koňkova už nestačil. Domácí otočili skóre v úvodu třetí části.

V dresu Čeljabinsku tentokrát vyšel naprázdno Lukáš Sedlák, který se s pěti góly dělí o vedení v tabulce střelců KHL.

KHL:

Kunlun Red Star - Čeljabinsk 2:1,

16:00 Nižnij Novgorod - Omsk, Petrohrad - Jokerit Helsinky, 16:10 Dinamo Minsk - Magnitogorsk.

Titul je minulost, tvrdí Peterek. Třinecká kostra zůstala, Bartošák přiživí rivalitu
Extraliga

Třinec bude v extralize obhajovat titul, ale nedává si přehnané cíle. Sportovní ředitel Peterek ví, že i s hvězdami typu Bartošáka je důležitá pokora.
Hrubec se vydává na první zahraniční angažmá. Bude chytat KHL za čínský Kunlun
Hokej

Účastník letošního mistrovství světa, který dovedl v extralize Třinec k mistrovského titulu, podepsal s čínským klubem roční smlouvu.
Glosa: Pomalá cesta, ale správný kurz. Češi zanechali dobrý dojem, zklamání vyšumí
MS v hokeji

Češi odehráli nejlepší turnaj za poslední roky a dodali fanouškům dávku optimismu. S přístupem a hrou z Bratislavy nemůže čekání trvat věčně.
Záhada je rozluštěna. Čtvrtfinále MS odchytá Bartošák, Francouz je zraněný
MS v hokeji

Po dobrovolném poledním tréninku české reprezentace je jasné, že večer ve čtvrtfinále hokejového MS proti Němcům bude chytat Patrik Bartošák.
Farda o MS: Bartošák jako jednička a už bych do sestavy nesahal. Od Voráčka čekám víc
MS v hokeji

Bývalý útočník a mistr světa Richard Farda pro Aktuálně.cz rozebírá výkony českého týmu v Bratislavě a komentuje zásahy Miloše Říhy do sestavy.
Češi se chystají na šlágr s Rusy: Na ledě bylo devět hráčů, Hanzl si vybral odjezd
MS v hokeji

Asistent trenéra Robert Reichel potvrdil, že proti Rusku bude chytat Patrik Bartošák. Robin Hanzl už nechtěl být náhradník a mužstvo opustil.
Rychlý plán s Faksou selhal, zápas s Norskem nestihne. Chytat bude možná Hrubec
MS v hokeji

Faksa nestihne zápas proti Norsku kvůli zdravotním potížím. Kvůli odjezdu Bartošáka si možná zachytá Hrubec, na soupisku přibyl Hynek Zohorna.
Sýkora: Nemáme typického střelce, góly budou problém. Čekání na Francouze nechápu
MS v hokeji

Bývalý trenér Marek Sýkora postrádá v českém týmu před MS kanonýra. Na Říhově místě by zúžil kádr mnohem dříve a určil by brankářskou jedničku.
Když je méně více. Třinec nastoupil ocelářskou cestu. A vyplatilo se
Extraliga

Pokora, stabilita a trpělivost. Nové hodnoty přinesly Ocelářům druhý titul extraligových šampionů. Finále bylo střetnutím špičkových organizací.
Nejdříve bouřili, pak slavili. Liberec ovládl mysl a zkrotil nával negativních emocí
Extraliga

Ševc po první třetině divže nerozflákal vše, co mu přišlo pod ruku, vztekal se i Pešán. Tygři se však zklidnili a získali v Třinci veledůležitý bod.
Dostal jsem třikrát pěstí od rozhodčího, štvalo Vlacha. Finále získává pořádné grády
Extraliga

V závěru třetího finále přidali liberečtí bijci na důrazu, který jim v klíčových momentech scházel. A Jaroslav Vlach dostal naloženo od rozhodčího.
Třinci vystřelil finále univerzál Dravecký. Snad nevleze i do brány, smál se Hrubec