V Gulašovi se mísí zklamání a hrdost. Národní tým teď nekomentuje, chce vydechnout

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
16. 4. 2019 7:21
Končí jako aktuálně nejproduktivnější hráč play off, s bronzovou medailí na krku. Avšak na první extraligové finále si musí kapitán plzeňských indiánů Milan Gulaš počkat. Po hořkém vyřazení od Třince v sedmém semifinále (1:5) nevěší hlavu a mluví smířlivě.
Kapitán Milan Gulaš skončil s Plzní i podruhé před branami finále.
Kapitán Milan Gulaš skončil s Plzní i podruhé před branami finále. | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

Co cítíte po prohraném sedmém semifinále?

Bolí to. Nedá se nic dělat, asi bych začal tím, že jsem v první řadě na náš tým hrdý. Od začátku sezony jsme táhli dobře, měli jsme sice nějaké výkyvy, ale zvedli jsme se a dokázali jsme dojít až sem.

Jaká tedy byla z vašeho pohledu celá plzeňská sezona?

Zažili jsme skvělou jízdu už v Lize mistrů, kde jsme se dostali do semifinále. V extralize jsme klepali na brány finále, bohužel se to nepodařilo. Rozhodly maličkosti, Třinec byl trošku šťastnější. V sedmém zápase byla zlomová první třetina.

Kde hledat klíčové momenty celé série?

Těch bylo strašně moc. Vedli jsme po prvních dvou zápasech v Třinci 2:0, ale nikdo nečekal, že to soupeř zabalí. Je to zkušený mančaft. Možná rozhodl pátý zápas v Třinci, kde jsme ještě tři minuty před koncem vedli 2:1 a jim tam spadly dva góly. Myslím, že kdybychom tenhle zápas zvládli, postoupili bychom. Ale makali jsme, nevypustili jsme vůbec nic. Nemáme se za co stydět.

Jak cenné jsou bronzové medaile, které jste dostali?

Teď to bolí, ale s odstupem času si bude každý té medaile vážit. Z osobního hlediska jsem chtěl víc, chtěl jsem do finále. Jenže nebyli jsme ti šťastnější. Rád se na finálovou sérii podívám jako divák.

Změnila se série po prvních dvou zápasech a vašem vedení 2:0?

Určitě. Třinec změnil svou hru, bylo to znát. My jsme reagovali, měnili jsme náš herní systém. Hrajete pořád proti stejnému soupeři, hledají se skulinky, jak soupeře překvapit. Celkově to byla skvělá série, musela se líbit. Gratuluju třineckým hráčům, my máme padla.

V součtu s čtvrtfinálovou sérií proti Olomouci jste odehráli 14 zápasů ve 28 dnech. Jak jste na tom byli na konci se silami?

Odvíjí se to od toho, jak trénujete v létě. My jsme měli natrénováno velice dobře. Extra těžká série proti Olomouci nebyla v semifinále na naší hře znát. Zápasy jdou v rychlém sledu, ale zhostili jsme se toho velmi dobře, po fyzické stránce nebyl žádný problém.

Ptám se i s výhledem na případnou pozvánku do reprezentace. Jaký by byl váš postoj?

To teď nechci vůbec komentovat. Teď si chci hlavně odpočinout, mám toho dost a jsem pomlácený. Chci se dát trochu do kupy a uvidíme, co pak bude.

Po příchodu Jana Kováře vám to společně klapalo v souhře. Jaký byl jeho přínos na cestě do sedmého semifinále?

Obrovský, opakuju to už popatnácté. (úsměv) Přišel v době, kdy jsme to potřebovali jako sůl, a dokázal nás zvednout všechny. Je to výjimečný centr, se kterým mě hra ohromně bavila. Užíval jsem si hokej a bylo pro mě ctí si s takovým hráčem zahrát.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy