Sjezdové lyžování

Super-G v Kvitfjellu lyžaři nejeli kvůli počasí. Malý glóbus získal Caviezel

Švýcar Mauro Caviezel vyhrál konečné hodnocení disciplíny vyhrál o pouhé tři body. Lyžaře čekají už jen dva závody v Kranjské Goře.
Ledecká je celkově druhá ve sjezdu Světového poháru. Finále zrušeno kvůli koronaviru

Kvůli epidemii koronaviru se neuskuteční finále Světového poháru ve sjezdovém lyžování, které měla 18. až 22. března hostit Cortina d'Ampezzo.
"Na tréninku jsem tátovi blíž." Shiffrinová po smrti otce chystá návrat na svahy

Americká lyžařská hvězda ve videu na sociálních sítích oznámila, že dnes letí do Evropy, kde se bude připravovat na závody Světového poháru.
Ledecká  byla šestá v La Thuile, vylepšila si maximum v super-G ve Světovém poháru

Ledecká byla šestá v La Thuile, vylepšila si maximum v super-G ve Světovém poháru

Lyžařka Ester Ledecká si šestým místem v italském La Thuile vylepšila maximum v superobřím slalomu Světového poháru.
Ledecká v Itálii pojede. Strach z koronaviru ale omezí počet diváků

La Thuile leží v regionu Valle d'Aosta, kde se zatím žádný případ nákazy virem neobjevil. Netýká se ho tak vládní nařízení o zákazu sportovních akcí.
Ledecká umí na lyžích skvěle i kombinaci, v Crans Montaně byla senzačně třetí

Ester Ledecké obsadila třetí místo v kombinaci Světového poháru v Crans Montaně. Po čtvrtém místě v super-G si ve slalomu ještě o příčku polepšila.
Ledecká skončila těsně pod stupni vítězů, sjezdu opět dominovaly Švýcarky

Ester Ledecká sahala po třetím medailovém umístění ve sjezdu v rámci probíhající sezony Světového poháru.
Ledecká skončila jedenáctá v Crans Montaně, celkově už je ve sjezdu druhá

Ester Ledecká skončila jedenáctá ve sjezdu na Světovém poháru ve švýcarské Crans Montaně.
Chci napodobit Ledeckou, hlásí lyžařský talent. Plány mu hatí zranění a ukradené lyže

Tuhle sezonu si bude český alpský lyžař Jan Zabystřan pamatovat dlouho.
Ledecká v problémech. Českou hvězdu rozhodil skok, minula bránu a trénink jí nevyšel

Projděte si zpravodajství z lyžařských světových pohárů.
Vlhová po šťastné výhře v Kranjské Goře vede hodnocení slalomu

Slovenská lyžařka Petra Vlhová vyhrála slalom Světového poháru v Kranjské Goře a ujala se vedení v hodnocení disciplíny.
Robinsonová vyhrála po Söldenu obří slalom i v Kranjské Goře
Zimní sporty

Novozélanďanka Alice Robinsonová vyhrála obří slalom Světového poháru v Kranjské Goře.

Shiffrinová se v Kranjské Goře do Světového poháru nevrátí

Hvězdná americká lyžařka Mikaela Shiffrinová vynechá i víkendové závody Světového poháru v Kranjské Goře, kde původně plánovala startovat. Vedoucí žena průběžného pořadí seriálu začátkem února na neurčito přerušila sezonu kvůli náhlému úmrtí otce.

"Jak vidíte, Mikaela Shiffrinová není ve startovní listině a nemáme informaci, kdy se hodlá vrátit k závodění," uvedla dnes na svém webu americká sjezdařská federace.

Čtyřiadvacetiletá Shiffrinová se v SP naposledy představila koncem ledna v Bansku, kde vyhrála sjezd i super-G. Následně plánovaně vynechala zastávku v Krásné Poljaně a zamířila domů, aby mohla trénovat technické disciplíny.

Místo toho se v Coloradu zúčastnila otcova pohřbu a vynechala závody v Ga-Pa. Po nich má v čele SP náskok 145 bodů před druhou Italkou Federicou Brignoneovou.

Pětašedesátiletý Jeff Shiffrin, jenž spolu s manželkou Eileen dceru na závodech Světového poháru často podporoval, utrpěl podle amerických médiích při nehodě ve svém domě v Edwardsu vážné zranění a po převozu do nemocnice zemřel. Shiffrin pracoval jako anesteziolog, v listopadu 2018 byl ve Vailu i u operace Ester Ledecké, která si před sezonou zlomila na snowboardu ruku.

Kilde vyhrál super-G v Saalbachu a vede pořadí SP i disciplíny

Norský lyžař Aleksander Aamodt Kilde vyhrál superobří slalom Světového poháru v Saalbachu a po prvním vítězství v sezoně se ujal vedení v průběžném pořadí seriálu i hodnocení disciplíny. Na zkrácené trati závodu, jehož start byl kvůli počasí o téměř dvě a půl hodiny odložen, porazil Švýcara Maura Caviezela o 15 setin sekundy.

"Byl to těžký závod, dlouhý den, ale jsem moc spokojený. První výhra v sezoně, to je úžasné," řekl v rozhovoru pro ORF Kilde, jenž se do čela celkového pořadí SP vrátil v přetahované s krajanem a slalomářským specialistou Henrikem Kristoffersenem. Naposledy seriál vedl po sjezdu v Kitzbühelu. "Boj o velký glóbus zůstává napínavý, (Alexis) Pinturault i Henrik jsou v technických disciplínách hodně stabilní," dodal.

Olympijský vítěz Matthias Mayer, jenž dosud kraloval průběžnému hodnocení super-G, závod po chybě ve spodní pasáži nedokončil. "Jsem na sebe naštvaný. Ale musím se dívat dopředu, ještě nám zbývají tři super-G, tam musím naplno zaútočit," řekl Mayer, jenž v pořadí disciplíny klesl na čtvrté místo.

Zbývající místo na stupních vítězů zaujal vítěz čtvrtečního sjezdu Thomas Dressen z Německa, jenž se na měknoucí trati prosadil s vyšším startovním číslem. "Já z toho nakonec vyšel ještě dobře, ale člověk musí přemýšlet, jestli to vůbec má smysl, aby se závod za takových podmínek za každou cenu odjel," zkritizoval horšící se podmínky.

Pořadatele od rána trápil silný vítr v horní části trati, start proto posunuli do nižší polohy. I tak ale museli začátek několikrát odložit a poté i znovu upravit část sjezdovky, na které po přeháňce zůstala příliš velká vrstva měkkého sněhu.

Rakouské středisko převzalo závody SP na poslední chvíli poté, co je v lednu mezinárodní federace FIS kvůli šířícímu se koronaviru v Číně zrušila. Lyžaři si podle původního plánu měli 15. a 16. února v Jen-čchingu vyzkoušet nové tratě, které budou v roce 2022 hostit olympijské hry.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Saalbachu (Rakousko):

Muži - super-G:

1. Kilde (Nor.) 58,30, 2. M. Caviezel (Švýc.) -0,15, 3. Dressen (Něm.) -0,31, 4. Walder (Rak.) -0,52, 5. Casse (It.) -0,61, 6. Pinturault (Fr.) -0,63, 7. Sander (Něm.) a Ganong (USA) oba -0,64, 9. Jansrud (Nor.) -0,65, 10. Kriechmayr (Rak.) -0,96.

Průběžné pořadí super-G (po 5 z 8 závodů): 1. Kilde 336, 2. M. Caviezel 285, 3. Jansrud 265, 4. Mayer (Rak.) 264, 5. Kriechmyar 262, 6. Odermatt (Švýc.) 177.

Průběžné pořadí SP (po 31 z 44 závodů): 1. Kilde 982, 2. Kristoffersen (Nor.) 903, 3. Pinturault 882, 4. Mayer 716, 5. Feuz (Švýc.) 697, 6. Kriechmayr 654, …135. Zabystřan (ČR) 12.

Ledecká chce hrany ostré jako šavle, servisman už má znecitlivělé prsty

České lyžařky slavily v historii alpského Světového poháru tři vítězství a na třech měl podíl Miloš Machytka.
Ledeckou vyhání trenéři při pádech od obrazovky. Já chci ale vidět chyby, říká hvězda

"Bylo těžké se s tím poprat a muselo se jet pořád aktivně. Jsem ráda, že jsem v cíli a zdravá," oddechla si česká lyžařka po super-G v Ga-Pa.
Bylo to rodeo, prohlásila Ledecká. V super-G brala další body za sedmnácté místo

Česká lyžařská hvězda dosáhla na druhý nejlepší výsledek v této disciplíně v aktuálním ročníku Světového poháru.
Nikdo neví, kde má Ester limit. Bude lepší a lepší, slibuje její trenér Bank

"Pro někoho jiného by to bylo milion pokynů, které by nemohl pojmout a myslel by na tisíc věcí, ale Ester to dává," prohlásil Ondřej Bank.
Cpu to tam na maximum, smála se Ledecká po skvělém bronzu. Rychlost má po mamince

Česká hvězda se dnes po slavné trati Kandahar řítila nejvyšší rychlostí ze všech závodnic - naměřili jí 124,77 km/h.