Premianty podzimu jsou Plzeň a Olomouc, Slavia byla průměrná. Letnou musí otřást zimní výbuch

Jiří Škuba František Typovský Jiří Škuba, František Typovský
6. 12. 2017 11:23
Rekordní premiant z Plzně, příjemná překvapení z Olomouce a Liberce. Naopak v Jihlavě nebo na Letné nebudou tabulku podzimní části HET ligy věšet na nástěnku. Podívejte se na vysvědčení jednotlivých týmů po základní části (dle klasické školní stupnice).
Plzeň si už na podzim de facto zajistila mistrovský titul
Plzeň si už na podzim de facto zajistila mistrovský titul | Foto: Milan Kammermayer
EL, Plzeň-Lugano: radost Plzně - Michael Krmenčík a Aleš Čermák
EL, Plzeň-Lugano: radost Plzně - Michael Krmenčík a Aleš Čermák | Foto: Tomáš Liška

Viktoria Plzeň

Známka: 1

Tahle rekordní podzimní jízda je v českém prostředí naprosto bezprecedentní. Viktoria Plzeň vyhrála patnáct ze šestnácti zápasů, dva body ztratila až v předposledním kole v Teplicích. V jejím útoku pálil nejlepší hráč soutěže Michael Krmenčík, celkem s přehledem postoupila do jarní části i v Evropské lize. A to vše i přes to, že měla mizerný rozjezd, když ve 3. předkole Ligy mistrů nepostoupila přes rumunskou FCSB.

 

 

Právě se děje

před 5 minutami

Podle Borise Johnsona stojí Írán za útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii

Teherán z útoku, ke kterým došlo 14. září letošního roku, už dříve obvinil americký prezident Donald Trump. K zodpovědnosti se mezitím přihlásila jemenská skupina šíitských povstalců, kteří jsou podporovaní právě Íránem. 

"Budeme pracovat s našimi americkými a evropskými přáteli, abychom zareagovali způsobem, který by deeskaloval napětí v oblasti (Perského, pozn. red.) zálivu," řekl Johnson novinářům na palubě letadla po cestě na klimatický summit OSN v New Yorku.

Teherán jakékoli zapojení do incidentu odmítá a varuje, že případné odvetné údery ze strany Spojených států nebo Saúdské Arábie vyústí v "totální válku".

před 25 minutami

Trump a Johnson chtějí mít do července 2020 uzavřenou obchodní dohodu

Britský premiér Boris Johnson a americký prezident Donald Trump se dohodli, že do července příštího roku uzavřou obchodní dohodu mezi oběma zeměmi, píše britský deník The Sun. Na složitá jednání by tak měli zhruba jen devět měsíců. Fungovat by dohoda začala až po skončení případného přechodného období po vystoupení Spojeného království v Evropské unie. 

Zdroj: Reuters
Další zprávy