FC Slovan Liberec

FC Slovan Liberec

Fotbalový klub založený v roce 1958. Liberec patří k tradičním klubům v Synot lize. Má na kontě už tři ligové tituly a to v letech 2002, 2006 a 2012. V uplynulé sezoně 2014/15 obsadil dvanácté místo a vyhrál Pohár FAČR.

Přes tyto úspěchy se klubu zatím nepodařilo dostat se do Ligy mistrů. Zahrál si ale čtvrtfinále Poháru UEFA v roce 2002. Na domácí stadion U Nisy se vejde 9 900 fanoušků.

Novým trenérem klubu je od léta 2015 je Jindřich Trpišovský. V Evropské lize 2015-16 skončil Liberec v základní skupině, v téže sezoně obsadil v ligové tabulce třetí místo.

Baník získal ze Sparty na hostování Lischku

Fotbalista David Lischka bude hrát za Ostravu. Sparta třiadvacetiletého stopera uvolnila do Baníku na roční hostování s opcí. Kluby o tom informovaly na svých webech. Ostravský odchovanec se do Baníku vrací po čtyři a půl letech. S mužstvem už zahájil přípravu, ale až dnes kluby formálně jeho transfer dotáhly.

"David do Baníku chtěl, zná to tady, o to to bylo snazší," sdělil na ostravském webu sportovní ředitel Alois Grussmann.

Spartu opustil také Filip Havelka, jenž zamířil na roční hostování do Liberce, kde už působil v sezoně 2017/18. Oba kluby o tom informovaly na svých webech. Letenští si třiadvacetiletého záložníka mohou stáhnout po podzimní části.

Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na hostování s opcí

Fotbalový brankář Filip Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na roční hostování s opcí na případný přestup. Oba kluby o tom informovaly na svých webových stránkách.

Člen širšího kádru české reprezentace Nguyen působil v Liberci od roku 2018, ale v jarní části minulé sezony ztratil místo jedničky. Osmadvacetiletý gólman v nejvyšší soutěži dosud za Slovan odchytal 77 utkání a udržel 27 čistých kont.

"Ve hře bylo více variant, ale jsme rádi, že jsme se nakonec domluvili právě s Filipem, který má mimo jiné zkušenosti i z pohárové Evropy," uvedl sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

Pokračovat