FC Slovan Liberec

Fotbalový klub založený v roce 1958. Liberec patří k tradičním klubům v Synot lize. Má na kontě už tři ligové tituly a to v letech 2002, 2006 a 2012. V uplynulé sezoně 2014/15 obsadil dvanácté místo a vyhrál Pohár FAČR.

Přes tyto úspěchy se klubu zatím nepodařilo dostat se do Ligy mistrů. Zahrál si ale čtvrtfinále Poháru UEFA v roce 2002. Na domácí stadion U Nisy se vejde 9 900 fanoušků.

Novým trenérem klubu je od léta 2015 je Jindřich Trpišovský. V Evropské lize 2015-16 skončil Liberec v základní skupině, v téže sezoně obsadil v ligové tabulce třetí místo.

Liberec a Jablonec v přípravě s druholigovými celky nezaváhaly

Fotbalisté Liberce a Jablonce zvítězili v přípravných zápasech nad druholigovými celky. Slovan po obratu zdolal Hradec Králové 3:2, Jablonec si poradil s Varnsdorfem 3:1. Další dva prvoligové celky ale naopak s mužstvy o patro níž prohrály. Příbram doma podlehla Vyšehradu 1:2 a Opava nestačila na Prostějov 0:2.

Hradec Králové vedl po Urmově trefě, za Liberec srovnal Jugas. Hosté si vzali vedení zpět díky Dvořákovi. Obrat Severočechů zařídil po změně stran dvěma góly bahrajnský útočník Hilál, který je v týmu na hostování z pražské Slavie.

Jablonec si v úvodním dějství po gólech Kroba a Chramosty vypracoval dvougólový náskok. Varnsdorf zkraje druhého poločasu snížil, ale Považanec stanovil v závěru konečný výsledek. Kapitán Jablonce Hübschman oslavil výhrou dnešní 39. narozeniny.

Příbram zásluhou Pince otevřela skóre, ale Vyšehrad trefami Drobílka a Vandase ještě v první půli zvrátil stav. Souboj byl pikantní pro trenéra pražského celku Romana Nádvorníka, který na lavičce Středočechů skončil v březnu.

Oba prostějovské góly do sítě Opavy vsítil Jurásek, který skóroval v desáté minutě a poté ihned po pauze.

Záložník Beran je sedmým slávistou, který bude hostovat v Liberci

Fotbalový záložník Michal Beran stráví sezonu na hostování v Liberci, odkud po konci minulého ročníku přestoupil do mistrovské Slavie. Pražané o tom informovali na svém webu. Beran je sedmým slávistou, který z Edenu zamířil na hostování do Slovanu.

Dvacetiletý talent absolvoval se Slavií letní přípravu a nastoupil i do obou přípravných zápasů. "Příprava mi dala hrozně moc. Nikdy jsem těžší přípravu nezažil. Snažil jsem se nasát novou atmosféru a kluci mi moc pomohli. Doufám, že se mnou byli všichni spokojení a jednou Slavii pomůžu," citoval web Pražanů Berana.