Zahraniční ligy

Schalke se dočkalo druhé výhry v sezoně

Beznadějně poslední fotbalisté Schalke se dočkali v německé lize druhého vítězství v sezoně. Celek z Gelsenkirchenu zdolal v 28. kole Augsburg 1:0. Na šestnáctý Bielefeld, který je na pozici znamenající účast v baráži, ale ještě ztrácí propastných 13 bodů. Mohuč v záchranářském souboji vyhrála po obratu 3:2 na hřišti Kolína nad Rýnem, který následně podle médií odvolal trenéra Markuse Gisdola.

První výhru po 12 kolech vystřelil Schalke už ve čtvrté minutě Suat Serdar, který gólem oslavil dnešní 24. narozeniny. Čeští hráči Augsburgu, brankář Tomáš Koubek a stoper Marek Suchý, strávili celý zápas na lavičce.

Mohuč v Kolíně vedla, ale na přelomu poločasů domácí zvrátili stav. Za hosty ale srovnal Onisiwo a v první minutě nastavení rozhodl o posunu Mohuče z barážové pozice na 14. místo Barreiro. Hosté neprohráli pátý zápas za sebou, domácí naopak čekají v bundeslize na vítězství osm kol a z předposlední příčky mají tříbodovou ztrátu na Bielefeld.

Porážka v záchranářském souboji se stala podle německých médií osudnou trenérovi Gisdolovi, jenž byl odvolán. Klub vedl od listopadu 2019. Nahradit by ho měl zkušený sedmašedesátiletý Friedhelm Funkel, jenž by se měl pokusit tým ve zbývajících šesti zápasech zachránit.

Německá fotbalová liga - 28. kolo:

Schalke - Augsburg 1:0 (4. Serdar), Kolín nad Rýnem - Mohuč 2:3 (43. Duda z pen., 61. Schirí - 11. Boetius, 65. Onisiwo, 90.+1 Barreiro).

AC Milán vyhrál v Parmě navzdory vyloučení Ibrahimovice

Fotbalisté AC Milán zvítězili v italské lize 3:1 na hřišti Parmy, přestože hráli od 60. minuty bez vyloučeného útočníka Zlatana Ibrahimovice. O čtvrté venkovní výhře v řadě rozhodli dvěma brankami v prvním poločase.

Hvězdný Ibrahimovic se v lize podruhé za sebou neprosadil, to ale "Rossoneri" mrzet nemuselo. Švédského kanonýra střelecky zastoupili Ante Rebič a Franck Kessié, Ibrahimovic si alespoň připsal asistenci na úvodní branku. Kessié dal desátý gól v aktuálním ročníku Serie A, což se v této fázi sezony naposledy ze záložníků AC Milán povedlo Brazilci Kaká v sezoně 2008/09.

V 60. minutě dostal Ibrahimovic červenou kartu za nesportovní chování v přerušené hře po diskuzi s rozhodčím. Záhy snížil Riccardo Gagliolo, favorit už ale v oslabení výhru udržel. V nastavení navíc přidal pojistku střídající Rafael Leao.

AC Milán má jistotu, že i po odehrání kompletního programu 30. kola zůstane na druhé příčce. Na městského rivala Inter ztrácí osm bodů, má ale o jeden odehraný zápas více. Parma je předposlední.

Na chvostu tabulky je nadále Crotone, které přišlo v závěru o body na hřišti Spezie. Crotone ještě v 89. minutě vedlo 2:1, po trefách Maggioreho a Erliče ale nakonec prohrálo 2:3.

Italská fotbalová liga - 30. kolo:

Spezia - Crotone 3:2 (63. Verde, 90. Maggiore, 90.+2 Erlič - 40. Djidji, 78. Simy), Parma - AC Milán 1:3 (66. Gagliolo - 8. Rebič, 44. Kessié, 90.+4 Leao), Udine - FC Turín 0:1 (61. Belotti z pen.).

1. Inter Milán 29 22 5 2 68:27 71
2. AC Milán 30 19 6 5 57:35 63
3. Juventus Turín 29 17 8 4 58:26 59
4. Bergamo 29 17 7 5 68:36 58
5. Neapol 29 18 2 9 63:34 56
6. Lazio Řím 28 16 4 8 45:38 52
7. AS Řím 29 15 6 8 53:44 51
8. Hellas Verona 29 11 8 10 38:34 41