Zahraniční ligy

Bývalý kanonýr Henry bude trénovat v MLS Montreal

Bývalá francouzská fotbalová hvězda Thierry Henry se vrací jako trenér do severoamerické MLS. Mistr světa a Evropy podepsal dvouletou smlouvu s opcí s klubem Montreal Impact.

Dvaačtyřicetiletý Henry ukončil kariéru právě v MLS v dresu New York Red Bulls v roce 2014. Na loňském mistrovství světa byl někdejší kanonýr Arsenalu jako asistent trenéra Belgie, která skončila v Rusku třetí. Loni v říjnu převzal svůj bývalý klub Monako, ale už v lednu byl po pouhých dvou výhrách z 12 ligových zápasech propuštěn.

"Trénovat Montreal Impact je pro mě velká čest. Ligu dobře znám, zažil jsem v ní mnoho krásných momentů," uvedl Henry, jemuž se právě proti Montrealu dařilo ze všech týmů MLS nejvíce - v pěti zápasech mu vstřelil devět gólů.

Můžete se vrátit k baseballu, rozloučil se Ibrahimovic s Galaxy

Švédský útočník Zlatan Ibrahimovic oficiálně ukončil po dvou letech působení v Los Angeles Galaxy.
Bacha, Guardiola jde! Klopp pobavil útěkem před velkým rivalem

Kouč Liverpoolu před summitem trenérů předních fotbalových klubů ukázal, že je ve vynikající náladě.
Kuriózní situace v Anglii. V zápase se zranili dva rozhodčí, a tak se házelo mincí

První kolo FA Cupu přineslo nevídanou situaci. Zápas mezi Crewe Alexandria a Accringtonem dokončili jen dva rozhodčí. Jeden pomezní chyběl.

Španělský fotbalový Superpohár se odehraje v Saúdské Arábii

Premiéra španělského fotbalového Superpoháru v novém herním formátu se v lednu uskuteční v Saúdské Arábii. Změnu tradičního předsezonního utkání mezi vítězem ligy a národního poháru v turnaj Final Four schválila už na jaře španělská fotbalová federace a nyní podle agentury Reuters posvětila i netradiční dějiště.

Proti konání Superpoháru v Saúdské Arábii protestovaly skupiny bojující za lidská práva, které kritizují tamní poměry. Svaz ale nakonec rozhodl, že se na Blízkém východě bude hrát až do roku 2022, což do jeho pokladny přinese celkem 120 milionů eur (3,1 miliardy korun). V dohodě si funkcionáři vymínili, že ženy budou mít na zápasy přístup zdarma.

V novém formátu do Final Four postoupí první dva celky ligové soutěže s oběma pohárovými finalisty. Pokud se do finále poháru dostane tým, který skončil do druhého místa v lize, připadne účast na Final Four dalšímu celku z nejvyšší soutěže.

Debut v Saúdské Arábii tak čeká Barcelonu, Real Madrid, Atlético Madrid a Valencii. Semifinále a finále se odehrají od 8. do 12. ledna na stadionu pro 62.000 diváků v Džiddě.

Zběsilá gesta i lež po zápase. Guardiola chtěl penalty a přepnul do psycho módu

Rozdíl v pocitech dvou věhlasných fotbalových manažerů nemohl být po momentálně největším šlágru Premier League větší.
Ronalda podruhé během týdne vystřídali. Ani nepočkal, jak zápas proti AC dopadl

Druhé střídání během několika dnů už bylo na hvězdného fotbalistu Cristiana Ronalda z Juventusu podle všeho moc.
Fotbalisté Seattlu po třech letech vyhráli zámořskou MLS

Šampiony zámořské ligy MLS jsou podruhé fotbalisté Seattlu Sounders, kteří ve finále porazili Toronto 3:1.
Vaclík vychytal Seville výhru v derby s Betisem

Český brankář Tomáš Vaclík pomohl Seville ve španělské fotbalové lize k výhře 2:1 v derby na hřišti Betisu.
Sampdoria s Janktem získala bod, Juventus porazil AC Milán

Český záložník Jakub Jankto odehrál v italské fotbalové lize celý zápas při remíze Sampdorie Janov 0:0 s Bergamem.

Molde je počtvrté mistrem norské fotbalové ligy

Fotbalisté Molde ukončili čtyřletou nadvládu Rosenborgu Trondheim v norské lize a získali počtvrté v historii titul. O svém návratu na trůn po pěti letech rozhodli dnešní výhrou 4:0 nad Strömsgodsetem, který bojuje o záchranu.

Před závěrečnými dvěma koly má tým Molde, který skončil v předchozích dvou sezonách vždy na druhém místě, nedostižný náskok na druhý Bodö/Glimt. Obhájce titulu Rosenborg je s velkou ztrátou čtvrtý.

Mönchengladbach si výhrou nad Brémami upevnil vedení v Bundeslize

Fotbalisté Mönchengladbachu porazili Brémy 3:1 a po 11. kole německé ligy mají v čele tabulky už čtyřbodový náskok před druhým Lipskem.
Liverpool přehrál Manchester City 3:1 a Premier League vede o osm bodů

Fotbalisté Liverpoolu porazili ve šlágru anglické ligy obhájce titulu Manchester City 3:1 a mají na svého soupeře v čele tabulky náskok už devět bodů.

Obránce Barcelony Semedo bude mimo pět týdnů kvůli zranění lýtka

Portugalský fotbalový obránce Barcelony Nélson Semedo si v sobotním zápase proti Celtě Vigo poranil lýtkový sval na levé noze a bude mimo hru pět týdnů. Pětadvacetiletý lisabonský rodák odstoupil ze zápasu zhruba po dvaceti minutách a vrátí se krátce před koncem kalendářního roku.

Semedo se zranil těsně předtím, než Lionel Messi vstřelil ve 23. minutě z penalty první gól zápasu. Portugalského reprezentanta nahradil Sergio Busquets, jenž v závěru gólem zpečetil po Messiho hattricku výsledek na 4:1 pro Barcelonu.

Semedo bude chybět nejen svému klubu v domácí soutěži a Lize mistrů, ale také portugalské reprezentaci v rozhodujících dvou duelech kvalifikace o mistrovství Evropy. Úřadující šampioni drží v tabulce skupiny B druhé místo za již kvalifikovanou Ukrajinou, před duely s Litvou a v Lucembursku mají náskok jednoho bodu před třetím Srbskem.

Messi si spravil chuť hattrickem, Benzema předstihl Puskáse

Fotbalisté Barcelony si spravili náladu po úterní bezgólové remíze s pražskou Slavií v Lize mistrů vítězstvím 4:1 v domácí soutěži nad Celtou Vigo.

Brescia po vyloučení Matějů utrpěla debakl 0:4 s FC Turín

Fotbalisté Brescie při premiéře trenéra Fabia Grossa utrpěli ve 12. kole italské ligy s FC Turín debakl 0:4 a počtvrté za sebou prohráli. Nováček Serie A hrál od 41. minuty bez vyloučeného českého obránce Aleše Matějů. Brescia nevyhrála v soutěži sedmkrát po sobě a je na předposlední 19. pozici. Jaromír Zmrhal naskočil v jejím dresu do zápasu od 84. minuty.

Novým lídrem tabulky je minimálně do neděle Inter Milán. Příští soupeř pražské Slavie v Lize mistrů otočil utkání s Veronou a nad Hellasem zvítězil 2:1.

Jednačtyřicetiletý bývalý obránce Grosso, který v roce 2006 vyhrál s Itálií mistrovství světa, nahradil v týdnu odvolaného Eugenia Coriniho, ale sérii nezdarů Brescie nepřerušil.

Po čtvrthodině hry zblokoval domácí obránce Andrea Cistana přímý kop Turína rukou a rozhodčí nařídil penaltu, kterou proměnil kapitán Andrea Belotti. O deset minut později se situace opakovala, tentokrát zastavil střelu hostů rukou ve vápně Matějů a Belotti se ani podruhé z pokutového kopu nemýlil. Matějů navíc obdržel žlutou kartu. Čtyři minuty před koncem poločasu po faulu na Belottiho uviděl druhou žlutou a utkání pro něj předčasně skončilo.

Turín si náskok bez problémů nejen pohlídal, ale ve druhém poločase v rozmezí 75. až 81. minuty ho Álex Berenguer dvěma trefami ještě navýšil.

Inter se k třetí ligové výhře za sebou propracoval v druhém poločase. Svěřenci Antonia Conteho doma s Veronou prohrávali od 19. minuty, kdy Valerio Verre proměnil pokutový kop za faul brankáře Samira Handanoviče.

V 65. minutě vyrovnal hlavou Matias Vecino a sedm minut před vypršením řádné hrací doby dokonal obrat krásnou dalekonosnou střelou Nicolo Barella. Inter, jenž se v Praze na Slavii představí v 5. kole LM za necelé tři týdny, odehrál zápas v sestavě: Handanovič - Škriniar, De Vrij, Bastoni - Lazaro (85. D'Ambrosio), Vecino, Brozovič, Barella, Biraghi (64. Candreva) - Lukaku, Martínez (81. Esposito).

Mistrovský Juventus se může vrátit do čela o bod před Inter, pokud v neděli porazí jiný milánský celek AC.

Italská fotbalová liga - 12. kolo:

Brescia - FC Turín 0:4 (17. a 26. obě z pen. Belotti, 75. a 81. Berenguer), Inter Milán - Hellas Verona 2:1 (65. Vecino, 83. Barella - 19. Verre z pen.), Neapol - FC Janov 0:0.

PSG bylo v Brestu blízko ztráty bodů, vítězství zařídil Icardi

Fotbalisté Paris Saint-Germain se týden po nečekané porážce v Dijonu vrátili ve francouzské lize na vítěznou vlnu.
Bayern týden po debaklu ve Frankfurtu deklasoval 4:0 Dortmund

Fotbalisté Bayernu Mnichov týden po debaklu 1:5 ve Frankfurtu a odvolání trenéra Nika Kovače deklasovali ve šlágru bundesligy 4:0 Borussii Dortmund.
Lišky jsou znovu škodnou Premier League. Porazily Arsenal a poskočily na druhé místo

Fotbalisté Leicesteru porazili ve 12. kole anglické ligy 2:0 Arsenal a po čtvrté výhře za sebou se posunuli na druhé místo tabulky.

Gólman Hladký ve skotské lize pětkrát inkasoval

Brankář Václav Hladký inkasoval ve skotské fotbalové lize pět gólů a St. Mirren podlehl na hřišti Hearts 2:5. Český gólman si připsal po půlhodině hry díky dlouhému nákopu asistenci u trefy Dannyho Mullena na 2:2, domácí ale ještě před koncem prvního poločasu šli znovu do vedení a po přestávce soupeře deklasovali.

St. Mirren prohrál potřetí za sebou a je na dně tabulky s dvoubodovou ztrátou na předposlední St. Johnstone. Hearts s dalším českým gólmanem Zdeňkem Zlámalem na lavičce náhradníků přerušili sérii pěti zápasů bez vítězství a připsali si druhou výhru v sezoně, i když jsou po odvolání Craiga Leveina na konci října stále bez trenéra.

Skotská fotbalová liga - 13. kolo:

Hearts - St. Mirren 5:2, Kilmarnock - Hamilton 2:2, Ross County - Aberdeen 1:3, St. Johnstone - Hibernian 1:4.

1. Celtic Glasgow 11 9 1 1 34:7 28
2. Glasgow Rangers 11 9 1 1 33:7 28
3. Aberdeen 13 7 3 3 20:15 24
4. Motherwell 12 7 1 4 20:17 22
5. Kilmarnock 13 5 3 5 12:15 18
6. Ross County 13 3 5 5 15:28 14
7. Livingston 12 3 4 5 16:17 13
8. Hibernian 12 2 6 4 16:23 12