Zahraniční ligy

Inter nedokázal překonat Miranteho, s AS remizoval 0:0

Fotbalisté Interu Milán remizovali v 15. kole italské ligy s AS Řím 0:0 a v čele tabulky mají dvoubodový náskok před mistrovským Juventusem. Ten nastoupí proti Laziu v sobotu. Inter, soupeř pražské Slavie v Lize mistrů, bodoval v Serii A poosmé za sebou.

Inter měl převahu a řadu šancí, ale pokaždé narazil na brankáře hostů Antonia Miranteho. Šestatřicetiletý gólman v sedmé minutě nedovolil skórovat Romeluovi Lukakuovi, v závěru prvního poločasu Marcelo Brozovič římskou branku přestřelil. Mirante pak na začátku druhé půle zneškodnil i střelu Matíase Vecina, neprosadil se ani Lautaro Martínez.

Před zápasem vyvolal velké pozdvižení deník Corriere dello Sport, který dal na první straně k fotografiím hráčů tmavé pleti Chrise Smallinga z AS a Lukakua titulek "Black Friday". List byl obviněn z rasismu, jeho představitelé nicméně na tomto spojení nic špatného neshledali.

Hrají dost defenzivně, rýpl si Mourinho. United se rok po jeho odchodu stále trápí

Rok po odchodu Mourinha se Manchester potýká se stejnými problémy a má méně bodů než pod ním. Nový trenér Ole Gunnar Solskjaer očekávání nenaplňuje.
Hluboká krize Arsenalu trvá. Londýňané čekají na výhru nejdéle od roku 1977

Londýnský tým setrvává v hluboké krizi, už devět soutěžních zápasů nevyhrál, což se mu stalo naposledy v roce 1977.
Black Friday, zval italský deník na zápas Lukakua. Novináři teď nesmí na stadion

List byl obviněn z rasismu, jeho představitelé na tomto spojení nic špatného nevidí.
Liverpool nasázel v derby pět gólů Evertonu a dál jasně vede. Mourinho poprvé padl

Na lídrovi anglické ligy nebylo vůbec znát, že trenér Jürgen Klopp šetřil některé opory v čele s útočníky Muhammadem Salahem a Robertem Firminem.

Barákův gól nasměroval Udine do pohárového osmifinále

Záložník Antonín Barák skóroval za Udine v utkání fotbalového Italského poháru, v němž jeho tým doma zvítězil nad Boloňou 4:0 a postoupil do osmifinále. Jeho dalším soupeřem bude mistrovský Juventus.

Barák otevřel skóre ve 24. minutě, když se před šestnáctkou zmocnil míče, mezi dvěma bránícími hráči se prosmýkl do výhodnější pozice a levou nohou překonal brankáře Angela da Costu. V této sezoně se v soutěžních zápasech střelecky prosadil poprvé.

Druhý gól vítězného mužstva vstřelil v závěru první půle po centru českého středopolaře z trestného kopu Sebastian De Maio, další branky přidali po změně stran Rolando Mandragora a Kevin Lasagna. Za Boloňu nastoupil v základní sestavě Ladislav Krejčí a odehrál 67 minut.

Hráčům nadávali do čokolád a kakaa, tvrdí Ščasný. Vymýšlí si, reaguje obviněný klub

"Tolik rasistů na tribuně jsem ještě nezažil," stěžoval si český kouč Senice po zápase, který z ochozů sledovalo ve Zlatých Moravcích 1138 diváků.
Mourinho zase bavil. Neumím vařit, neumím žehlit, nechce se mi uklízet, prozradil

Portugalský svéráz se po roce vrací na Old Trafford. Do Manchesteru přijede jako kouč Tottenhamu.
Manchester City zvítězil v Burnley, Vydra strávil zápas proti mistrovi na lavičce

Obhájce titulu Manchester City zvítězil v anglické fotbalové lize v Burnley 4:1 a na vedoucí Liverpool ztrácí osm bodů.

V Bordeaux se kvůli ultras 25 minut nehrálo, pak padlo šest gólů

Utkání 16. kola francouzské ligy mezi fotbalisty Bordeaux a Nimes bylo kvůli fanouškům téměř na půl hodiny přerušeno. Skupina příznivců domácího klubu sešla na protest proti vedení v 11. minutě z tribun k trávníku a rozhodčí raději poslal oba týmy do šaten.

Několik desítek ultras Bordeaux, kterým se říká Ultramarines, kvůli sporům ve vedení klubu požadují, aby odstoupil dlouholetý prezident Frédéric Longuépée. Jejich protest trval 25 minut a domácí hráče příliš nerozhodil. Girondins i díky hattricku nigerijského útočníka Joshe Maji vyhráli 6:0.

Podobně jednoznačné vítězství si mohli užít fanoušci Brestu, který deklasoval 5:0 Štrasburk. Hattrickem se blýskl Argentinec Cristian Battocchio.

Fotbalisté Marseille díky brance z penalty a gólové asistenci Dimitriho Payeta vyhráli 2:0 v Angers a dotáhli se na rozdíl dvou bodů k vedoucímu Paris Saint-Germain. Úřadující mistři mají nicméně k dobru dvě utkání.

Francouzská fotbalová liga - 16. kolo:

Angers - Marseille 0:2 (17. Sanson, 41. Payet z pen.), Brest - Štrasburk 5:0 (45.+1, 53. a 75. Battocchio, 21. Mendy, 90.+4 N'goma z pen.), Bordeaux - Nimes 6:0 (24., 37. a 53. Maja, 76. a 87. Otavio, 58. De Préville), Lyon - Lille 0:1 (68. Ikone).

Nejdříve děti, pak fotbal. Fanoušek nesmí kvůli neplacení výživného na stadion

Soud se rozhodl zasáhnout argentinského fanouška Huga Federica Suáreze na citlivém místě, protože své bývalé manželce dlužil alimenty za celý rok.
Okradli jste Ronalda, hřímají Italové. Za Messiho vládou vidí spiknutí

Lionel Messi získal šestý Zlatý míč a na čele historické tabulky se posunul o stupínek nad Cristiana Ronalda.
Balotelli neumí hrát o záchranu, Brescia ho v zimě pustí zadarmo

Útočník Mario Balotelli může v zimě zadarmo odejít z Brescie. Prohlásil to šéf posledního celku italské ligy Massimo Cellino.

Cagliari vyhrálo sedmigólovou přestřelku se Sampdorií

Fotbalisté Sampdorie s reprezentačním záložníkem Jakubem Janktem v sestavě prohráli ve 14. kole italské ligy přestřelku v Cagliari 3:4. Domácí tým vstřelil všechny góly ve druhém poločase, sérii neporazitelnosti v Serii A prodloužil o dvanáctý duel a vrátil se v tabulce na čtvrté místo. Janovský celek je sedmnáctý.

Divoký zápas rozhodl v šesté minutě nastavení střídající Alberto Cerri, který si naskočil na centr a hlavou zamířil přesně do horního růžku. Dokonal tak obrat domácího favorita, který ještě v 69. minutě prohrával 0:2. Během necelé půlhodiny však skóre otočili Radja Nainggolan, dvěma trefami Joao Pedro a hrdina večera Cerri.

Brazilský záložník Joao Pedro se po devátém gólu v sezoně posunul na třetí místo mezi nejlepšími střelci italské ligy za Cira Immobileho z Lazia a Romela Lukakua z Interu. Český záložník Jankto odehrál celý duel, ale nezabránil tomu, že tým ze Sardinie v domácí soutěži prohrál naposledy od 1. září, a to s lídrem tabulky Interem.

Messi se vrátil na trůn. Argentinský fotbalista získal rekordní šestý Zlatý míč

Lionel Messi získal rekordní šestý Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu světa a v čele prestižní ankety se osamostatnil před Cristianem Ronaldem.
Messi v závěru rozhodl šlágr na Atléticu. Vaclík vychytal další nulu

Fotbalisté Sevilly s Tomášem Vaclíkem v brance vyhráli v 15. kole španělské ligy nad posledním Leganésem 1:0. Barcelona uspěla na hřišti Atlética.
Arsenal ani pod Ljungbergem nevyhrál, Leicester zvýšil náskok na druhém místě

Ani výměna trenéra zatím nepomohla fotbalistům Arsenalu ukončit čekání na vítězství.