Zahraniční ligy

Tým na to prostě nemá, fanoušci si musí sezonu protrpět, pustila se legenda do United

Alan Shearer zkritizoval Manchester United za podcenění situace v útoku, kde "Rudým ďáblům" po odchodu Romelua Lukakua schází střelec.
Blázinec v Turecku. Brankář chytil dvě penalty a viděl červenou, třetí lapil hráč

Pořádný nášup adrenalinu zažili fanoušci v nedělním zápase třetí turecké fotbalové ligy. Rozhodčí nechal v závěru zápasu hned dvakrát opakovat penaltu
Trenér Setién prožil s Barcelonou vítěznou premiéru, jediným gólem rozhodl Messi
Fotbal

Fotbalisté Barcelony zvládli v 20. kole španělské ligy premiéru pod vedením nového trenéra Quiqueho Setiéna.
Ronaldo zařídil dvěma góly vítězství nad Parmou a Juventus vede o čtyři body

Fotbalisté Juventusu vyhráli díky dvěma gólům Cristiana Ronalda nad Parmou 2:1 a zvýšili svůj náskok v čele italské ligy na čtyři body.
Liverpool zdolal ve šlágru Manchester United a vede už o 16 bodů

Fotbalisté Liverpoolu porazili ve šlágru 23. kola anglické ligy Manchester United 2:0 a znovu navýšili své vedení v tabulce.
Darida byl u domácího debaklu Herthy s Bayernem, dostala čtyři góly
Fotbal

Český fotbalový reprezentant Vladimír Darida odehrál 68 minut při porážce Herthy Berlín 0:4 s Bayernem Mnichov.
Rebič vystřelil AC tři body proti Udine, Ibrahimovic má 150. výhru v italské lize

Fotbalisté AC Milán zvítězili ve 20. kole italské ligy nad Udine 3:2. Český záložník Udine Antonín Barák zůstal celé utkání na lavičce náhradníků.

Podolski skončil v Japonsku a má namířeno do Antalyasporu

Bývalý německý fotbalový reprezentant Lukas Podolski skončil po dvou a půl letech v japonském Kóbe a má namířeno do Turecka. Podle tamních médií podepíše mistr světa z roku 2014 smlouvu na rok a půl se sestupem ohroženým Antalyasporem.

Čtyřiatřicetiletý útočník Podolski hrál za Vissel Kóbe od léta roku 2017 a na závěr svého působení mu na Nový rok pomohl vyhrát poprvé v klubové historii domácí pohár. V japonském klubu, v němž byli jeho spoluhráči i španělští mistři světa Andrés Iniesta a David Villa, následně Podolski po vypršení smlouvy skončil.

Další misí rodáka z polských Gliwic bude pomoc Antalyasporu, který je v ligové tabulce třetí od konce. V Turecku už Podolski působil před odchodem do Japonska v letech 2015-2017 v Galatasarayi.

Podolski byl dlouhá léta stabilním členem německé reprezentace, za kterou si zahrál na třech mistrovstvích světa a čtyřech mistrovstvích Evropy. V národním týmu nastoupil bývalý hráč Kolína nad Rýnem, Bayernu Mnichov, Arsenalu a Interu Milán ke 130 zápasům, v nichž vstřelil 49 branek.

Lazio vyhrálo pojedenácté v řadě a ztrácí tři body na Juventus

Fotbalisté Lazia Řím zdolali ve 20. kole italské ligy 5:1 Sampdorii Janov, za kterou odehrál první poločas český záložník Jakub Jankto. Třikrát se prosadil kanonýr Ciro Immobile. Díky jedenácté výhře za sebou ztrácí Lazio z třetí pozice bod na druhý Inter Milán a tři body na vedoucí Juventus Turín.

Lazio rozhodlo o vítězství za 20 minut, kdy třikrát skórovalo. Nejprve se trefil Felipe Caicedo a poté dvakrát Immobile. Po přestávce upravili skóre Bastos a znovu Immobile, který druhým gólem z penalty završil hattrick. Italský reprezentant je s 23 trefami nejlepším střelcem Serie A. Za hosty snížil Karol Linetty. Od 74. minuty dohrávali bez vyloučeného Juliana Chabota.

Sampdoria nenavázala na výhru 5:1 nad Brescií z minulého kola a je šestnáctá.

Fiorentina vyhrála v Neapoli 2:0 a bodově se na svého soupeře dotáhla. Pod druhý ligový triumf "Fialek" za sebou se podepsali Federico Chiesa a Dušan Vlahovič. Neapol prohrála v lize potřetí v řadě a od prosincového nástupu trenéra Gennara Gattusa nebodovala ve čtyřech z pěti utkání Serie A.

Fenomén. Haaland při premiéře za Dortmund nasázel Koubkovi hattrick za 20 minut

Devatenáctiletý norský útočník Erling Haaland v soutěžní premiéře za Dortmund třikrát překonal brankáře Tomáše Koubka.
Mourinhovo kouzlo je pryč, Citizens přišli o výhru vlastním gólem. Ztratil i Arsenal

Fotbalisté Tottenhamu remizovali ve 23. kole anglické ligy na hřišti Watfordu 0:0 a v Premier League nevyhráli počtvrté za sebou.
Casemiro dvakrát překonal Vaclíka. Real přetlačil Sevillu a je první

Fotbalisté Realu Madrid porazili doma ve 20. kole španělské ligy Sevillu 2:1 a vedou tabulku o tři body před Barcelonou.

Mönchengladbach podlehl Schalke a může přijít o druhé místo

Na úvod jarní části německé fotbalové ligy zvítězilo Schalke 04 nad Mönchengladbachem 2:0. Poražená Borussia promarnila šanci na posun do čela tabulky a může přijít o druhé místo, pokud Bayern Mnichov porazí v neděli v Berlíně Herthu.

Schalke vyhrálo díky brankám z úvodu druhého poločasu. V 48. minutě se posedmé v sezoně trefil německý reprezentant Suat Serdar, který je nejlepším střelcem týmu. O deset minut později zvýšil Michael Gregoritsch, který přišel v zimě na hostování z Augsburgu. Svěřenci trenéra Davida Wagnera se dostali na čtvrté místo před rivaly z Dortmundu.

Fotbalisté Getafe po dvou porážkách za sebou ve španělské lize zabrali a díky vítězství 3:0 na hřišti předposledního Leganés se posunuli na páté místo. Před šestým San Sebastianem i sedmou Valencií, které však odehrály o zápas méně, mají náskok dvou bodů.

Getafe v posledních dvou zápasech vyšlo bodově i střelecky naprázdno, ale dnes proti outsiderovi obě série rázně ukončilo. Už po 33 minutách vedlo díky brankám Leandra Cabrery, Allana Nyoma a Jaimeho Maty. Nepovedený zápas San Sebastianu, který na příčky znamenající záchranu ztrácí bod, v závěru ještě završily dvě bleskové žluté karty pro Rúbena Peréze.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:

Schalke - Mönchengladbach 2:0 (48. Serdar, 58. Gregoritsch).

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

Leganés - Getafe 0:3 (12. Cabrera, 21. Nyom, 33. Mata).

Africký šampionát se bude hrát v zimě. Pro Liverpool je to katastrofa, řekl Klopp

Liverpoolu hrozí, že jim za rok budou na čtyři týdny scházet Egypťan Muhammad Salah, Guinejec Naby Keita a Senegalec Sadio Mané.
V autě kyperského rozhodčího vybuchla bomba. Liga byla kvůli útoku přerušena

Kyperská fotbalová asociace do odvolání odložila všechny ligové zápasy poté, co se rozhodčí Andreas Konstantinu stal terčem bombového útoku.
Barák byl s kapitánskou páskou u debaklu Udine s Juventusem

Český fotbalový záložník Antonín Barák musel s kapitánskou páskou skousnout debakl Udine v Italském poháru od Juventusu.
Fotbalistu zatkla policie přímo na stadionu. Zkopal osmnáctiletého rozhodčího

Antoine Camilleri, fotbalista celku Sannat Lions, skončil za mřížemi poté, co pěstmi a kopanci napadl teprve asistenta rozhodčího.
Dortmund vyfoukl Haalanda před nosem megaklubům, pomohlo i bombardování zprávami

O talentovaného hráče se utkaly špičkové evropské kluby. Co rozhodlo, že nakonec zamířil do Dortmundu?