Zahraniční ligy

"Haló, kdo je tam?" Brankář zvedl při derby telefon, který po něm mrštil fanoušek

Zápas slavných celků byl v chilské fotbalové lize předčasně ukončen poté, co jednomu z hráčů vybuchla u nohou petarda.
Marega v portugalské lize vstřelil vítězný gól, pak kvůli rasistům opustil hřiště

Fotbalista Moussa Marega kvůli údajným rasistickým urážkám opustil hřiště během nedělního zápasu portugalské ligy v Guimaraesi.
Real přišel v závěru o výhru nad Vigem. Na Barcelonu už má jen bod

Fotbalisté Realu Madrid ve 24. kole španělské ligy doma nečekaně remizovali s Celtou Vigo 2:2 a vedou tabulku už jen o bod před mistrovskou Barcelonou
Lazio ve šlágru porazilo Inter. Je teď nejbližším pronásledovatelem Juventusu

Fotbalisté Juventusu Turín ve 24. kole italské ligy doma porazili nováčka Brescii 2:0 a opět vedou tabulku.
Vrba při premiéře v bulharské lize dovedl Razgrad k drtivé výhře

Trenér Pavel Vrba má za sebou úspěšnou soutěžní premiéru u fotbalistů Ludogorce Razgrad.
Tottenham rozhodl drama v nastavení a je pátý. Arsenal si konečně zastřílel

Fotbalisté Tottenhamu v anglické lize zvítězili na hřišti nováčka Aston Villy 3:2, naplno bodovali potřetí za sebou a poskočili na páté místo tabulky.
Bayern bleskově rozhodl zápas v Kolíně a znovu vede Bundesligu

Fotbalisté Bayernu Mnichov ve 22. kole německé ligy zvítězili v Kolíně nad Rýnem 4:1 a vrátili se do čela tabulky o bod před Lipsko.

Sevilla s Vaclíkem opět zaváhala, doma jen remizovala s outsiderem

Fotbalisté Sevilly s reprezentačním brankářem Tomášem Vaclíkem ve 24. kole španělské ligy doma pouze remizovali se zachraňujícím se Espaňolem 2:2. Svěřenci trenéra Julena Lopeteguiho nevyhráli ve čtvrtém soutěžním utkání po sobě, přesto udrželi páté místo v tabulce.

Sevilla začala lépe a v 15. minutě ji poslal do vedení Lucas Ocampos hlavičkou po centru zimní posily Susa. Za dvacet minut Vaclíka poprvé překonal Adri Embarba, který z přímého kopu podstřelil zeď, a krátce po změně stran otočil skóre Wu Lej.

Barcelonský tým si zkomplikoval situaci v 69. minutě, kdy byl Víctor Sánchez vyloučen po druhé žluté kartě. Sevilla zužitkovala přesilovku deset minut před koncem díky Susově přesné střele k tyči, ale víc už domácí nestihli.

Španělská fotbalová liga - 24. kolo:

FC Sevilla - Espaňol Barcelona 2:2 (15. Ocampos, 80. Suso - 35. Embarba, 50. Wu Lej),

14:00 Leganés - Betis Sevilla,

16:00 Eibar - San Sebastian,

18:30 Bilbao - Pamplona,

21:00 Real Madrid - Vigo.

Takhle pálí Vydra. Čech dostal šanci a zajistil Burnley výhru fantastickým gólem

Český fotbalista Matěj Vydra rozhodl svou premiérovou brankou v sezoně o vítězství Burnley 2:1 na hřišti Southamptonu.
Barcelona porazila ve šlágru Getafe a dotírá na Real

Fotbalisté Barcelony porazili v souboji druhého se třetím týmem španělské ligy Getafe 2:1 a bodově se dotáhli na první místo.
Schick překonal Pavlenku a Lipsko ukončilo čekání na výhru

Český fotbalový útočník Patrik Schick překonal v 22. kole německé ligy reprezentačního spoluhráče Jiřího Pavlenku a přispěl k výhře Lipska nad Brémami

Barák i ve třetím utkání za Lecce slavil vítězství

Český fotbalista Antonín Barák slavil i ve třetím utkání v dresu Lecce vítězství. Jeho tým porazil v 24. kole italské ligy 2:1 poslední celek tabulky Spal Ferrara.

Barák po příchodu na hostování z Udine odehrál opět plný počet minut a nováček soutěže se třetí výhrou v řadě posunul na 16. místo. Rozhodl o tom v 66. minutě křížnou střelou slovinský záložník Žan Majer.

Spal neuspěl v prvním utkání pod vedením nového kouče Luigiho Di Biagia, který v týdnu nahradil Leonarda Sempliciho.

Wolverhampton s Leicesterem hrály bez branek. Domácím vzalo gól video

Leicester propásl po bezbrankové remíze ve Wolverhamptonu možnost posunout se na druhé místo tabulky anglické ligy. Wolves jsou sedmí.

Atlético Madrid v lize opět nevyhrálo, ve Valencii získalo bod

Fotbalisté Atlética Madrid remizovali ve 24. kole španělské ligy 2:2 ve Valencii a na čtvrtém místě tabulky mají o bod víc než pátá Sevilla. Z posledních pěti ligových zápasů vytěžil madridský celek jedinou výhru.

Hosty dostal do vedení Marcos Llorente, k němuž se v 15. minutě odrazil míč v malém vápně. Další dva góly padly v závěru první půle: nejprve po netradičním centru Maxiho Lópeze, který poslal míč před branku prudkým odrazem o zem, vyrovnal hlavou Gabriel Paulista, ale krátce nato vrátil madridskému mužstvu náskok přízemní střelou z dálky ghanský záložník Thomas Partey.

Po přestávce znovu srovnal stav Geoffrey Kondogbia, který v tísni dokázal akrobaticky trefit centrovaný míč a poslat ho mimo dosah slovinského brankáře Jana Oblaka. Valencie poté marně útočila na výhru, získaný bod jí nicméně pomohl k posunu na šestou příčku, jejíž držitel si zahraje kvalifikaci Evropské ligy.

Valencie - Atlético Madrid 2:2 (40. Paulista, 59. Kondogbia - 15. M. Llorente, 43. Partey).

Francouzská fotbalová liga - 25. kolo:

Monako - Montpellier 1:0 (52. Slimaní).

Dortmund si poradil s Frankfurtem, mladý kanonýr Haaland znovu skóroval

Fotbalisté Dortmundu porazili v předehrávce 22. kola německé ligy Frankfurt 4:0 a v tabulce se posunuli na druhé místo o skóre před Lipsko.
Tvrdý trest pro Manchester City. Na dva roky byl vyloučen z Ligy mistrů
Liga mistrů

UEFA potrestala anglický klub za vážné porušení pravidel finanční fair play a licenčních předpisů. City navíc musí zaplatit pokutu 30 milionů eur.
Kamery odhalily nevěru na tribuně i líbačku Ronalda. To je sportovní Valentýn
1:36

Koho políbil přímo na hřišti Cristiano Ronaldo a na co si dát pozor při nevěře? To zjistíte ve speciálním valentýnském díle Sportovního Sociálu.
Zimní přestávka po anglicku. Součkův tým měl mít volno, místo toho bude hrát ligu

Poprvé v historii zavedla anglická Premier League zimní přestávku. Jenže řada hráčů si v zimě neodpočine ani letos.
Juventus chystá senzaci. Ze City chce přivést Guardiolu, peníze nemají být problém

Kdyby kouč na vábení Juventusu kývl, došlo by k pikantnímu spojení s Cristianem Ronaldem. V Barceloně totiž vedl jeho arcirivala Lionela Messiho.