Zahraniční ligy

Stronati je na odchodu do Maďarska

Obránce Patrizio Stronati je na odchodu z Baníku Ostrava. Šestadvacetiletý fotbalista má namířeno do maďarského klubu Puskás Akadémia. Od vedení Baníku dostal povolení absolvovat v novém působišti lékařskou prohlídku.

"Kluby jsou na podmínkách transferu prakticky domluveny," řekl sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann na klubovém webu. "Zbývá ještě doladit některé detaily, absolvovat zdravotní prohlídku a vše definitivně podepsat. Jakmile se tak stane, transfer Patrizia Stronatiho oficiálně oznámíme," uvedl.

Stronati nastupoval za Baník od roku 2018, kdy přišel z Austrie Vídeň. Předtím byl také hráčem Mladé Boleslavi, v Ostravě začínal v roce 2013 s kariérou. V české lize odehrál 147 zápasů a dal deset gólů.

V Puskás Akadémia působí od loňska bývalý olomoucký záložník Jakub Plšek i exslávista Rumun Alexandru Baluta. Tým vede někdejší liberecký kouč Slovák Zsolt Hornyák.

Zdroj: ČTK

Do Barcelony po Agüerovi z Manchesteru City přišel i stoper García

Barcelona po útočníkovi Sergiu Agüerovi získala druhého fotbalistu po vypršení smlouvy v Manchesteru City. Obránce Eric García se svým mateřským klubem podepíše pětiletý kontrakt obsahující výstupní klauzuli na 400 milionů eur.

Absolvent slavné barcelonské akademie La Masia strávil v Manchesteru City čtyři roky. Za A-tým anglických mistrů García odehrál 35 soutěžních zápasů, v minulé sezoně však i kvůli zdravotním problémům zasáhnul jen do 12 utkání.

Dvacetiletý stoper, který může alternovat i na kraji obrany, má na kontě sedm startů za španělskou reprezentaci a je v nominaci trenéra Luise Enriqueho na mistrovství Evropy.

Pokračovat