FC Viktoria Plzeň

FC Viktoria Plzeň

Viktoria Plzeň je český fotbalový klub založený v roce 1911. Přesně o sto let později tým vedený koučem Pavlem Vrbou získal historicky první ligový titul, na který Západočeši navázali i v letech 2013, 2015, 2016 a 2018. V minulé sezoně skončili Západočeši druzí za Slavií

Západočeši mají za sebou i úspěchy na evropské scéně. Třikrát si zahráli základní skupinu Ligy mistrů, naposledy v sezoně 2018-19, vždy přitom dokzali přestoupit ze třetího místa do Evropské ligy. 

Tým hraje domácí utkání na nově zrekonstruovaném stadionu ve Štruncových sadech, kam se vejde 11 753 diváků.

Plzeň přišla o Kopice, který musel s poraněným kolenem na operaci

Viktoria Plzeň se bude muset nějaký čas obejít bez záložníka Jana Kopice. Třicetiletý český fotbalový reprezentant se podrobil operaci poraněného kolena. Západočeský celek o tom bez dalších podrobností informoval na sociální síti Twitter.

Kopic kvůli zranění nedohrál sobotní ligový zápas s Karvinou, v kterém musel už po 31 minutách střídat. Plzeň nakonec nečekaně prohrála 0:1 a natáhla sérii bez vítězství na tři zápasy. Doma Viktoria zaváhala po jedenácti vítězstvích za sebou a v tabulce jí patří až čtvrté místo.

V dosavadním průběhy sezony Kopic nechyběl ani v jediném z deseti zápasů a dal dva góly. Plzeň ve zbytku podzimní části čekají ještě čtyři zápasy, v nichž nastoupí proti Jablonci, Teplicím, Slovácku a první část nejvyšší soutěže uzavře domácím zápasem s obhájcem titulu Slavií.

Pokračovat