FC Viktoria Plzeň

FC Viktoria Plzeň

Viktoria Plzeň je český fotbalový klub založený v roce 1911. Přesně o sto let později tým vedený koučem Pavlem Vrbou získal historicky první ligový titul, na který Západočeši navázali i v letech 2013, 2015, 2016 a 2018. V minulé sezoně skončili Západočeši druzí za Slavií

Západočeši mají za sebou i úspěchy na evropské scéně. Třikrát si zahráli základní skupinu Ligy mistrů, naposledy v sezoně 2018-19, vždy přitom dokzali přestoupit ze třetího místa do Evropské ligy. 

Tým hraje domácí utkání na nově zrekonstruovaném stadionu ve Štruncových sadech, kam se vejde 11 753 diváků.

Plzeň je v karanténě a v sobotu zřejmě na Spartě nenastoupí

Fotbalisté Plzně museli kvůli vyššímu počtu nakažených koronavirem do karantény. S velkou pravděpodobností tak neodehrají nejbližší zápasy včetně sobotního šlágru 23. kola první ligy na hřišti pražské Sparty. Západočeský klub o tom informoval v tiskové zprávě.

"Na základě aktuálního zdravotního stavu hráčů a členů realizačního týmu FC Viktoria Plzeň vydala Krajská hygienická stanice v Plzni rozhodnutí o karanténě pro celý tým," uvedl tiskový mluvčí Viktorie Václav Hanzlík.

Šestý tým tabulky vedle duelu s druhou Spartou, kterou vede bývalý dlouholetý plzeňský trenér Pavel Vrba, zřejmě v původním termínu nestihne ani následující domácí ligové utkání se Zlínem v pátek 19. března. Ligová fotbalová asociace (LFA), která řídí profesionální soutěže, zápasy ještě oficiálně neodložila.

 

Zdroj: ČTK

Slavia a Plzeň se dohodly na smírném řešení Buchovy kauzy

Fotbalové kluby Slavia Praha a Viktoria Plzeň a její záložník Pavel Bucha se ve sporu ohledně neoprávněné výpovědi reprezentanta do 21 let ze smlouvy v Edenu dohodli na smírném řešení. Jeho součástí je i nespecifikovaná finanční kompenzace. Podle verdiktu rozhodčího senátu Fotbalové asociace ČR z loňského května měli Pražané od Viktorie a Buchy dostat bezmála deset milionů korun.

"V rámci smíru byla urovnána i otázka finanční kompenzace. Podmínky smíru jsou podle dohody zúčastněných důvěrné a žádné další podrobnosti nikdo ze zúčastněných nebude blíže komentovat," uvedly oba kluby v prohlášení na webových stránkách.

Kovařík by po otřesu mozku mohl v úterý opustit nemocnici

Plzeňský fotbalista Jan Kovařík, který při nedělním ligovém utkání v Ostravě utrpěl silný otřes mozku, zůstává v místní nemocnici. V úterý by se dvaatřicetiletý krajní záložník či obránce mohl přesunout do domácího léčení.

Kovařík se při hlavičkovém souboji srazil s domácím De Azevedem, sice se hned snažil vrátit do hry, ale vypadal hodně otřeseně a dezorientovaně. Nakonec byl mostecký rodák ve 26. minutě vystřídán, odnesen na nosítkách do šatny a transportován do nemocnice na vyšetření. Viktoria zápas 17. kola vyhrála 2:0.

"Jan Kovařík utrpěl silný otřes mozku, zůstal tedy hospitalizován v ostravské nemocnici. Pokud bude vše v pořádku, zítra by mohl být propuštěn a převezen do domácí péče," řekl ČTK tiskový mluvčí plzeňského klubu Václav Hanzlík.

Pokračovat