FC Viktoria Plzeň

Viktoria Plzeň je český fotbalový klub založený v roce 1911. Přesně o sto let později tým vedený koučem Pavlem Vrbou získal historicky první ligový titul, na který Západočeši navázali i v letech 2013, 2015, 2016 a 2018. V minulé sezoně skončili Západočeši druzí za Slavií

Západočeši mají za sebou i úspěchy na evropské scéně. Třikrát si zahráli základní skupinu Ligy mistrů, naposledy v sezoně 2018-19, vždy přitom dokzali přestoupit ze třetího místa do Evropské ligy.

Tým hraje domácí utkání na nově zrekonstruovaném stadionu ve Štruncových sadech, kam se vejde 11 753 diváků.

Žonglovat v kuchyni nebylo nejchytřejší, uznal Limberský. Král zas trefil lustr
Česká liga

David Limberský a Alex Král se připojili k výzvě, při které uživatelé sociálních sítí žonglují s toaletním papírem.
Plzeň na jaře zůstává stoprocentní. Proti Budějovicím se však pořádně nadřela
Česká liga

Fotbalisté Plzně porazili nováčka Budějovice 1:0 gólem střídajícího Mihálika z 89. minuty. Viktoria vyhrála i pátý soutěžní zápas pod trenérem Guľou.
Neúprosný los semifinále poháru: Sparta se doma na Letné utká s Plzní
Fotbal

Los semifinále domácího poháru MOL Cupu svedl dohromady dva největší adepty na celkové prvenství: fotbalisté pražské Sparty přivítají Plzeň.
Sparta se v poháru probudila a pěti góly deklasovala Baník, ani Plzeň nezaváhala
Fotbal

Fotbalová Sparta poprvé na jaře vyhrála, když ve čtvrtfinále MOL Cupu smetla Baník Ostrava 5:0.
Z Plzně mi psali, ať se Slavii pokusíme obrat o body, usmíval se Petržela
Česká liga

Utkání Slovácka se Slavií rozhodli hráči, kteří mají blízko k úhlavním rivalům Slavie; Milan Petržela a Ondřej Zahustel.
Dostali jsme druhé varování, musíme si sednout na zadek, burcuje Slavii Kúdela
Česká liga

Slavia nezvládla ani druhé venkovní utkání v sezoně a na Slovácku prohrála 0:2.
Sparta v přestřelce se Zlínem jen remizovala, Čermák zařídil Plzni výhru v Jablonci
Česká liga

Západočeši rozhodli už v úvodním dějství, kdy se trefili Aleš Čermák a Jean-David Beauguel, hned po změně stran snížil Dominik Pleštil.
Bucha dal Příbrami tří góly, přesto viděl i svoje chyby
Česká liga

Plzeňský fotbalista Pavel Bucha zařídil vítězství 4:0 nad Příbramí třemi góly a asistencí, přesto ve svém výkonu viděl určité nedostatky.

Fotbalisté Teplic měli v zápase s Olomoucí kopat penaltu

Fotbalisté Teplic měli v sobotním zápase 21. kola první ligy s Olomoucí (1:3) kopat penaltu. Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR při souboji Václava Jemelky s domácím Jakubem Marešem udělal chybu hlavní sudí Zbyněk Proske ve spolupráci s asistentem Radimem Dreslerem.

Proske v Teplicích ve 22. minutě za stavu 0:1 neodpískal Jemelkovo podražení Mareše na hraně pokutového území. Hosté do konce prvního poločasu přidali další dvě branky a prakticky utkání rozhodli. Podle komise předcházelo chybě špatné postavení rozhodčího, který měl být inkriminované situaci blíž. Na zápase nebyl přítomen videorozhodčí, takže nemohl přehmat sudích na hřišti opravit.

V pondělní dohrávce Jablonec - Příbram (4:0) asistent Jiří Moláček chyboval ve 14. minutě, když nesprávně signalizoval ofsajd domácího Jana Sýkory, jenž postupoval sám na branku. V 72. minutě hlavní rozhodčí Ondřej Berka správně neuznal gól Příbrami kvůli ruce Radka Voltra. Podle komise byla v pořádku i penalta pro Jablonec v nastavení, které předcházel faul Mihaila Cmiljanoviče na Libora Holíka.

Pochváleni byli i sudí za výkon v nedělním vršovickém derby mezi Bohemians 1905 a Slavií (1:0). Hlavní rozhodčí Pavel Rejžek vyhodnotil dobře například situaci v 82. minutě, kdy neodpískal ruku hostujícího gólmana Ondřeje Koláře mimo pokutového území. "Přestože došlo v případě brankáře hostujícího týmu k dotyku ruky s míčem, nejednalo se v tomto případě o porušení pravidel," vysvětlila komise.

V dalším nedělním ligovém duelu Opava - Plzeň (0:3) zase učinil správné rozhodnutí sudí Emanuel Marek, když v 85. minutě domácímu Bojanu Dordičovi udělil žlutou kartu za nafilmovaný pád v šestnáctce.

Chybou podle komise nebyla ani uznaná první branka Karviné v sobotním utkání proti Zlínu (2:0). Při gólové střele Vojtěcha Smrže z 29. minuty několik domácích hráčů stálo v ofsajdu. Asistent Jiří Kříž pak řešil s hlavním rozhodčím Pavlem Fraňkem, zda neovlivňovali brankáře hostů Mateje Rakovana, ale nakonec gól platil. Komise tento verdikt akceptovala i "s přihlédnutím k ne zcela průkazným opakovaným záběrům zmíněné situace".

Fotbalistům Plzně budou několik týdnů chybět Hloušek a Alvir

Fotbalistům Plzně bude několik týdnů chybět obránce či záložník Adam Hloušek. Z úvodního kola jarní části ligové sezony v Opavě si odnesl zranění ramena a dnes musel podstoupit operační zákrok. Viktoria o tom informovala na sociální síti.

Hloušek se zranil v 79. minutě, kdy unikal domácímu Matěji Hrabinovi. Opavský obránce ho trefil nohou a plzeňský záložník upadl na rameno. Vzápětí musel jednatřicetiletý bývalý reprezentant střídat. Rozhodčí Emanuel Marek faul neodpískal.

Hlouškovo zranění je pro Plzeň o to nepříjemnější, že v úvodním jarním kole kvůli zdravotním problémům nemohl nastoupit jiný levý obránce David Limberský.

Nedostal jsem šanci hrát, vzpomíná plzeňský hrdina Beauguel na těžký podzim
Česká liga

Beauguel dostal od nového trenéra Adriána Guly šanci nahradit Krmenčíka a hned se prezentoval dvěma góly během šesti minut.
Plzeň pod novým koučem uspěla v Opavě. Krmenčíka zastoupil Beauguel
Česká liga

Fotbalisté Plzně na úvod jarní části první ligy zvítězili v Opavě 3:0 a prožili úspěšnou soutěžní premiéru pod novým slovenským koučem Adriánem Guľou.
Baníku chybí bombarďák, měl by víc sázet na vlastní odchovance, myslí si Komňacký
Česká liga

Příchod trenéra Kozla do Baníku jej překvapil. „Mohlo by to fungovat. Nemusí to být hned, spíš to bude běh na delší trať,“ říká.