Lvíčata utrpěla v přípravě další debakl

Čeští fotbalisté do 21 let prohráli i druhý listopadový přípravný zápas. Po pátečním debaklu 1:5 s Portugalskem podlehli dnes ve španělské Murcii dalšímu účastníkovi mistrovství Evropy 2023 Norsku 0:4.

"Lvíčata" kvůli termínové kolizi přípravných duelů s osmifinále domácího poháru opět nastoupila v kombinované sestavě. Debut si odbyli brankář Kinský a záložník Pachlopník.

Norové udeřili dvakrát už v prvním poločase mezi 30. až 33. minutou. Nejprve se trefil Sahraoui a po něm Christensen. Další dvě trefy si nechali na 76. až 78. minutu, kdy se prosadili Arnstad z penalty a Ostrom.

Svěřence trenéra Jana Suchopárka čekají v březnu další dvě přípravy. Utkat by se mohli s Belgií a Nizozemskem. V červnu pak odstartují mistrovství Evropy, v Gruzii ve skupině postupně narazí na Anglii, Německo a Izrael.

Fotbalistky v přípravě remizovaly s evropskými šampionkami z Anglie 0:0

České fotbalistky v přípravném utkání na půdě úřadujících evropských šampionek Angličanek nečekaně remizovaly bez branek a utnuly jejich vítěznou sérii. Favorizované hráčky Albionu v Brightonu dvakrát trefily tyč, ale gólově se neprosadily a po 15 zápasech nezvítězily.

Češky, které si na rozdíl od soupeřek ještě nikdy v historii nezahrály na velké akci, v říjnovém termínu i napodruhé remizovaly. V minulém týdnu hrály doma 3:3 s Maďarskem. Radovy svěřenkyně navázaly na únorovou bezbrankovou remízu s dalším gigantem ženského fotbalu Spojenými státy americkými.

Pokračovat