FK Dukla Praha

Fotbalový klub založený v roce 1948. Bývalý armádní tým získal v historii celkem 11 titulů. V české lize ale ustoupil ze slávy na úkor Příbrami.

Obrození Dukly nastalo až v roce 2001, kdy klub zahájil cestu mezi elitu. Do Synot ligy se vrátil v ročníku 20011-2012 a hned ho zakončil na solidním šestém místě. V sezoně 2015-16 patřilo klubu v ligové tabulce desátá pozice. Na stadion Na Julisce se vejde 4 590 fanoušků.

Tým od roku 2009 na lavičce Duklu vedl kouč Luboš Kozel, v sezoně 2016-17 ho nahradí Jaroslav Šilhavý. Ten ale odešel do Slavie Praha a v září 2016 ho nahradil dosavadní asistent Jaroslav Hynek.

Budějovice po obratu v poháru vyřadily Duklu

Fotbalisté prvoligových Českých Budějovic potvrdili roli favorita a v dohrávce 3. kola domácího poháru MOL Cupu zvítězili na hřišti Dukly 3:1. Druholigový pražský celek po poločase vedl, ale Dynamo překvapení nepřipustilo a třemi brankami v poslední půlhodině stav otočilo.

Domácí poslal na Julisce ve 32. minutě do vedení střelou k tyči Buchvaldek. V 61. minutě ale srovnal Brandner a závěr už ovládl jihočeský favorit. V 80. minutě z penalty otočil stav Bosňan Čolič a v poslední ze tří nastavených minut přidal pojistku střídající nizozemský útočník Van Buren, který trefil prázdnou branku poté, co se domácí gólman vydal podpořit ofenzivu.

Ve čtvrtek zkompletuje 3. kolo poháru dohrávka mezi Vyškovem a prvoligovým Zlínem. Z týmů z nejvyšší soutěže už tento ročník MOL Cupu opustila dvojice Pardubice a Liberec. Los osmifinále je na programu v příštím týdnu.

Aritma na testy nechtěla, Dukla postoupila v poháru bez boje

Fotbalisté druholigové Dukly bez boje postoupili do třetího kola domácího poháru. Utkání druhého kola s jiným pražským celkem Aritmou, které se mělo odehrát příští středu, bylo totiž kontumováno v jejich prospěch poté, co se soupeř rozhodl nepodstoupit testy na koronavirus. Na sociální síti twitter o tom informoval výkonný ředitel klubu z Julisky David Šrámek. Druhé kolo nemusí hrát ani Hradec Králové, proti němuž v úterý 15. září nenastoupí divizní Olympie Březová.

Už v srpnu z poháru z podobných důvodů odstoupila trojice jiných divizních celků z Rýmařova, Slavičína a Hranic. Učinily tak kvůli tomu, aby nemusely platit náklady na testy na koronavirus, které jsou pro amatérské týmy povinné před zápasy se soupeři ze dvou nejvyšších soutěží.

Na kontroly sice z poloviny přispívá Fotbalová asociace ČR, ale kluby je podstoupit nemusejí. Pokud tak učiní, musejí o tom informovat vedení soutěže nejpozději 48 hodin před zápasem. Utkání je poté kontumováno ve prospěch soupeře, kluby se však vyhnou finančnímu postihu.

Mladá Boleslav získala obránce Douděru z Dukly

Do Mladé Boleslavi přichází fotbalový reprezentant do 21 let David Douděra z pražské Dukly. Středočeský klub uvedl, že se s ním domluvil na dlouholeté smlouvě.

"David bohužel opakovaně od léta odmítal prodloužit smlouvu s naším klubem, tak bylo jediné řešení domluvit se s klubem, pro který se rozhodl, na přestupové částce. Davidovi děkujeme za jeho služby a přejeme mu hodně sportovních úspěchů," řekl sportovní a výkonný ředitel Dukly Pavel Vandas na klubovém webu.

Jednadvacetiletý Douděra přišel do Dukly v 15 letech a v jejím dresu si připsal 39 prvoligových startů a dva góly. V této sezoně odehrál deset utkání v druhé lize.