FK Dukla Praha

FK Dukla Praha

Fotbalový klub založený v roce 1948. Bývalý armádní tým získal v historii celkem 11 titulů. V české lize ale ustoupil ze slávy na úkor Příbrami.

Obrození Dukly nastalo až v roce 2001, kdy klub zahájil cestu mezi elitu. Do Synot ligy se vrátil v ročníku 20011-2012 a hned ho zakončil na solidním šestém místě. V sezoně 2015-16 patřilo klubu v ligové tabulce desátá pozice. Na stadion Na Julisce se vejde 4 590 fanoušků.

Tým od roku 2009 na lavičce Duklu vedl kouč Luboš Kozel, v sezoně 2016-17 ho nahradí Jaroslav Šilhavý. Ten ale odešel do Slavie Praha a v září 2016 ho nahradil dosavadní asistent Jaroslav Hynek.

Aritma na testy nechtěla, Dukla postoupila v poháru bez boje

Fotbalisté druholigové Dukly bez boje postoupili do třetího kola domácího poháru. Utkání druhého kola s jiným pražským celkem Aritmou, které se mělo odehrát příští středu, bylo totiž kontumováno v jejich prospěch poté, co se soupeř rozhodl nepodstoupit testy na koronavirus. Na sociální síti twitter o tom informoval výkonný ředitel klubu z Julisky David Šrámek. Druhé kolo nemusí hrát ani Hradec Králové, proti němuž v úterý 15. září nenastoupí divizní Olympie Březová.

Už v srpnu z poháru z podobných důvodů odstoupila trojice jiných divizních celků z Rýmařova, Slavičína a Hranic. Učinily tak kvůli tomu, aby nemusely platit náklady na testy na koronavirus, které jsou pro amatérské týmy povinné před zápasy se soupeři ze dvou nejvyšších soutěží.

Na kontroly sice z poloviny přispívá Fotbalová asociace ČR, ale kluby je podstoupit nemusejí. Pokud tak učiní, musejí o tom informovat vedení soutěže nejpozději 48 hodin před zápasem. Utkání je poté kontumováno ve prospěch soupeře, kluby se však vyhnou finančnímu postihu.

Mladá Boleslav získala obránce Douděru z Dukly

Do Mladé Boleslavi přichází fotbalový reprezentant do 21 let David Douděra z pražské Dukly. Středočeský klub uvedl, že se s ním domluvil na dlouholeté smlouvě.

"David bohužel opakovaně od léta odmítal prodloužit smlouvu s naším klubem, tak bylo jediné řešení domluvit se s klubem, pro který se rozhodl, na přestupové částce. Davidovi děkujeme za jeho služby a přejeme mu hodně sportovních úspěchů," řekl sportovní a výkonný ředitel Dukly Pavel Vandas na klubovém webu.

Jednadvacetiletý Douděra přišel do Dukly v 15 letech a v jejím dresu si připsal 39 prvoligových startů a dva góly. V této sezoně odehrál deset utkání v druhé lize.

Zdroj: ČTK
Pokračovat