MFK Karviná

MFK Karviná

Fotbalový klub založený roku 2003 je pokračovatelem klubu SK Fryštát, jenž vznikl na rozhraní let 1920 a 1921 přejmenováním z ČAFK Karviná (Český atletický fotbalový klub). Od sezony 2007-08 hrál v druhé lize, z níž po minulé sezoně 2015-16 postoupil poprvé v historii klubu do nejvyšší soutěže.

Klub hraje na Městském stadionu s kapacitou 8 000 diváků, od léta 2014 jej trénuje Jozef Weber.

Ohrozí nákaza v Dole Darkov ligu? Fotbalisté Karviné by mohli dostat výjimku
Česká liga

Karviná by se mohla zapojit do restartu první ligy díky výjimce, i když v regionu nebudou v pondělí uvolněna opatření proti šíření koronaviru.
Kombinujeme pomalu, stěžuje si Kotal. Sparťanské stoperské prokletí trvá
Česká liga

Fotbalisté Teplic porazili v přípravném utkání před obnovením nejvyšší soutěže Ústí nad Labem 4:1. Vyhrál také Liberec, Opava, Slovácko a Zlín.
Ostrava remizovala v Karviné, Bohemians dvakrát zdolali Jihlavu
Česká liga

Fotbalisté Ostravy remizovali ve svém druhém přípravném utkání v přerušené sezoně na hřišti regionálního rivala z nejvyšší domácí soutěže Karviné 2:2.
Peníze z Karviné posílá Albánec Qose domů. Rodině, která živoří v dřevěné boudě
Česká liga

Největší radost měl albánský legionář Kristi Qose z prémie, kterou za zásah do sítě Příbrami inkasuje.
Liberec jede. Severočeši deklasovali Opavu 4:0 a v lize zvítězili počtvrté za sebou
Česká liga

Slovan v nejvyšší soutěži zvítězil počtvrté za sebou a poskočil na šesté místo, navíc má k dobru odložený zápas v Teplicích.
Karviná na jaře jede, odvezla si cenný bod z Ďolíčku
Česká liga

Fotbalisté Bohemians 1905 remizovali doma ve 23. kole první ligy s Karvinou bez branek.
Budějovická jízda pokračuje, Dynamo vyhrálo i ve Zlíně. Karviná přejela Teplice
Česká liga

České Budějovice v nedělním duelu 22. kola Fortuna:ligy porazily Zlín 3:2, Karviná vyhrála nad Teplicemi 3:0.

Fotbalisté Teplic měli v zápase s Olomoucí kopat penaltu

Fotbalisté Teplic měli v sobotním zápase 21. kola první ligy s Olomoucí (1:3) kopat penaltu. Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR při souboji Václava Jemelky s domácím Jakubem Marešem udělal chybu hlavní sudí Zbyněk Proske ve spolupráci s asistentem Radimem Dreslerem.

Proske v Teplicích ve 22. minutě za stavu 0:1 neodpískal Jemelkovo podražení Mareše na hraně pokutového území. Hosté do konce prvního poločasu přidali další dvě branky a prakticky utkání rozhodli. Podle komise předcházelo chybě špatné postavení rozhodčího, který měl být inkriminované situaci blíž. Na zápase nebyl přítomen videorozhodčí, takže nemohl přehmat sudích na hřišti opravit.

V pondělní dohrávce Jablonec - Příbram (4:0) asistent Jiří Moláček chyboval ve 14. minutě, když nesprávně signalizoval ofsajd domácího Jana Sýkory, jenž postupoval sám na branku. V 72. minutě hlavní rozhodčí Ondřej Berka správně neuznal gól Příbrami kvůli ruce Radka Voltra. Podle komise byla v pořádku i penalta pro Jablonec v nastavení, které předcházel faul Mihaila Cmiljanoviče na Libora Holíka.

Pochváleni byli i sudí za výkon v nedělním vršovickém derby mezi Bohemians 1905 a Slavií (1:0). Hlavní rozhodčí Pavel Rejžek vyhodnotil dobře například situaci v 82. minutě, kdy neodpískal ruku hostujícího gólmana Ondřeje Koláře mimo pokutového území. "Přestože došlo v případě brankáře hostujícího týmu k dotyku ruky s míčem, nejednalo se v tomto případě o porušení pravidel," vysvětlila komise.

V dalším nedělním ligovém duelu Opava - Plzeň (0:3) zase učinil správné rozhodnutí sudí Emanuel Marek, když v 85. minutě domácímu Bojanu Dordičovi udělil žlutou kartu za nafilmovaný pád v šestnáctce.

Chybou podle komise nebyla ani uznaná první branka Karviné v sobotním utkání proti Zlínu (2:0). Při gólové střele Vojtěcha Smrže z 29. minuty několik domácích hráčů stálo v ofsajdu. Asistent Jiří Kříž pak řešil s hlavním rozhodčím Pavlem Fraňkem, zda neovlivňovali brankáře hostů Mateje Rakovana, ale nakonec gól platil. Komise tento verdikt akceptovala i "s přihlédnutím k ne zcela průkazným opakovaným záběrům zmíněné situace".

Hráli jsme pomalu, kritizoval Jílek. Hráči až moc běhali, stěžoval si plzeňský Guľa
Česká liga

Sparta porazila v přípravě České Budějovice, Plzeň dala v prvním utkání pod trenérem Adriánem Guľou čtyři branky druholigovému Ústí nad Labem.

Gól Liberce do sítě Karviné neměl platit

Fotbalisté Karviné byli v sobotu v posledním podzimním kole první ligy v Liberci poškozeni. Podle komise rozhodčích neměl kvůli ofsajdu platit v 70. minutě gól domácího Kamsa Mary, kterým zvýšil na 2:0. Chyby se dopustil asistent sudího Petr Kotalík. Slezané nakonec na severu Čech prohráli 0:3.

Po centru Romana Potočného z přímého kopu se hosté v 70. minutě pokusili vystavit domácí do ofsajdu, ale asistent Kotalík nechal hru chybně pokračovat. Sami před gólmanem Karviné se ocitli čtyři liberečtí hráči a po přihrávce od Matěje Chaluše poslal míč do prázdné branky Mara. Na zápase nebyl videorozhodčí, takže nemohl přehmat sudích opravit.

Proti takto uznanému gólu se ohradil na pozápasové tiskové konferenci i karvinský trenér Juraj Jarábek. "Druhý gól, to je taková silvestrovská show, nemělo by se to na takové úrovni stávat. Každý udělá chybu, i já, ale tohle byl jasný ofsajd, čtyři lidi v ofsajdu. My jsme to trénovali, signál, nevím, zda rozhodčí koukal na Večerníček, ale prostě to nezvládl. Prohrávali jsme 0:2 a to nás položilo," řekl kouč.

V dalších zápasech 20. ligového kola komise rozhodčích žádné fatální chyby neshledala.

Liberec porazil Karvinou, Slovácko zářilo v Příbrami. Poslední trojka dále klopýtá
Česká liga

Tři nejhorší týmy před zimní pauzou nebodovaly. Opava padla ve Zlíně, Karviná v Liberci. Po prohře se Slováckem přezimuje na posledním místě Příbram.
Komentář: Ze Slavie je značka, na jaro ale musí vymyslet úsporná opatření. Není práce
Česká liga

Pražská Slavia do jarní fáze evropských pohárů nepostoupí. Tým si ale ve fotbalové Evropě udělal jméno a neohrožený zůstává i na domácí scéně.
Trenér motivátor skončil. Vedení Karviné odvolalo kvůli výsledkům Františka Straku
Česká liga

U fotbalistů Karviné skončil po osmi měsících trenér František Straka. Vedení klubu ho odvolalo kvůli špatným výsledkům, tým je v lize předposlední.
Bída Karviné trvá. Straka se vztekal: Frajeři jsou uražení, ale tohle je jejich džob
Česká liga

Pátá porážka v řadě. Od začátku října Karviná nedala gól a na poslední Opavu má náskok už jen bod. František Straka tak byl po další prohře v ráži.
Baník ve slezském derby porazil Karvinou, Boleslav si poradila s Klokany
Česká liga

Fotbalisté Ostravy zdolali v duelu 16. ligového kola Karvinou 3:0.
Dynamo vygenerovalo čtvrtou ligovou výhru v řadě, Jablonec už je třetí
Česká liga

České Budějovice v neděli vyhrály na půdě Teplic 1:3, z výhry se těší také Liberec, jenž porazil 3:2 Příbram, a Jablonec, který vyhrál v Karviné 1:0.
Mladá Boleslav doma poprvé prohrála, Dynamo se výhrou nad Karvinou vzdálilo dnu
Česká liga

Mladá Boleslav podlehla Liberci 1:3 a v osmém domácím utkání v sezoně poprvé ztratila body. České Budějovice porazily Karvinou 3:0.