SK Sigma Olomouc

SK Sigma Olomouc

Fotbalový klub založený v roce 1919. Olomouc hrála v posledních letech na špičce Gambrinus ligy. V roce 2012 ale ovládla český pohár i následný Superpohár.

V následující sezoně jí ale byla kvůli korupční kauze zamezena účast v Evropské lize. Už má ale na kontě čtvrtfinále Poháru UEFA z roku 1992. Na Andrův stadion se vejde až 12 566 fanoušků.

V ročníku 2013-2014 ovšem skončila na 15. místě a z nejvyšší české soutěže sestoupila. Do Synot ligy se klub vrátil v sezoně 2015-16, jenže obsadil patnácté místo a znovu se vrátil do Fotbalové národní ligy.

Do sezony 2015-16 uvedl tým trenér Leoš Kalvoda, jehož v říjnu nahradil Václav Jílek

Zápas fotbalové ligy v Mladé Boleslavi se kvůli sněhu neuskuteční

Dnešní předehrávka 17. kola první fotbalové ligy mezi Mladou Boleslaví a Olomoucí se neuskuteční. Hřiště je pod sněhem a utkání bylo odloženo. O náhradním termínu jednají představitelé obou klubů. Mladoboleslavští o tom informovali na Twitteru.

Mladou Boleslav zasáhlo podobně jako další části republiky husté sněžení a celá hrací plocha je pokrytá sněhem. Hlavní rozhodčí s delegátem utkání uznali terén za nezpůsobilý. V 17. kole už byl odložen také nedělní zápas Liberce se Zlínem kvůli koronaviru v týmu "Ševců".

Pokračovat