SK Sigma Olomouc

SK Sigma Olomouc

Fotbalový klub založený v roce 1919. Olomouc hrála v posledních letech na špičce Gambrinus ligy. V roce 2012 ale ovládla český pohár i následný Superpohár.

V následující sezoně jí ale byla kvůli korupční kauze zamezena účast v Evropské lize. Už má ale na kontě čtvrtfinále Poháru UEFA z roku 1992. Na Andrův stadion se vejde až 12 566 fanoušků.

V ročníku 2013-2014 ovšem skončila na 15. místě a z nejvyšší české soutěže sestoupila. Do Synot ligy se klub vrátil v sezoně 2015-16, jenže obsadil patnácté místo a znovu se vrátil do Fotbalové národní ligy.

Do sezony 2015-16 uvedl tým trenér Leoš Kalvoda, jehož v říjnu nahradil Václav Jílek

Jílek se po dvou letech vrací k fotbalistům Olomouce

 Staronovým trenérem fotbalistů Olomouce byl jmenován Václav Jílek, který nahradí Radoslava Látala. Hanácký klub podepsal s bývalým koučem pražské Sparty dvouletou smlouvu. Jílek se vrací do Olomouce po dvou letech. Klub o tom dnes informoval na svém webu.

"Olomouc jsem měl vždy v srdci, a proto si příležitosti znovu trénovat A-tým velmi vážím. Těším se na novou výzvu," řekl Jílek.

Pětačtyřicetiletý kouč dosáhl v moravském týmu největšího úspěchu v sezoně 2017/18, kdy se Olomouc dostala až na čtvrté místo zajišťující účast v pohárové Evropě. V předkolech Evropské ligy vyřadila kazašský Kairat, načež vypadla se Sevillou.

V uplynulém ročníku české nejvyšší soutěže skončila Olomouc na devátém místě.

Pokračovat