SK Sigma Olomouc

Fotbalový klub založený v roce 1919. Olomouc hrála v posledních letech na špičce Gambrinus ligy. V roce 2012 ale ovládla český pohár i následný Superpohár.

V následující sezoně jí ale byla kvůli korupční kauze zamezena účast v Evropské lize. Už má ale na kontě čtvrtfinále Poháru UEFA z roku 1992. Na Andrův stadion se vejde až 12 566 fanoušků.

V ročníku 2013-2014 ovšem skončila na 15. místě a z nejvyšší české soutěže sestoupila. Do Synot ligy se klub vrátil v sezoně 2015-16, jenže obsadil patnácté místo a znovu se vrátil do Fotbalové národní ligy.

Do sezony 2015-16 uvedl tým trenér Leoš Kalvoda, jehož v říjnu nahradil Václav Jílek

Fotbalisté Teplic měli v zápase s Olomoucí kopat penaltu

Fotbalisté Teplic měli v sobotním zápase 21. kola první ligy s Olomoucí (1:3) kopat penaltu. Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR při souboji Václava Jemelky s domácím Jakubem Marešem udělal chybu hlavní sudí Zbyněk Proske ve spolupráci s asistentem Radimem Dreslerem.

Proske v Teplicích ve 22. minutě za stavu 0:1 neodpískal Jemelkovo podražení Mareše na hraně pokutového území. Hosté do konce prvního poločasu přidali další dvě branky a prakticky utkání rozhodli. Podle komise předcházelo chybě špatné postavení rozhodčího, který měl být inkriminované situaci blíž. Na zápase nebyl přítomen videorozhodčí, takže nemohl přehmat sudích na hřišti opravit.

V pondělní dohrávce Jablonec - Příbram (4:0) asistent Jiří Moláček chyboval ve 14. minutě, když nesprávně signalizoval ofsajd domácího Jana Sýkory, jenž postupoval sám na branku. V 72. minutě hlavní rozhodčí Ondřej Berka správně neuznal gól Příbrami kvůli ruce Radka Voltra. Podle komise byla v pořádku i penalta pro Jablonec v nastavení, které předcházel faul Mihaila Cmiljanoviče na Libora Holíka.

Pochváleni byli i sudí za výkon v nedělním vršovickém derby mezi Bohemians 1905 a Slavií (1:0). Hlavní rozhodčí Pavel Rejžek vyhodnotil dobře například situaci v 82. minutě, kdy neodpískal ruku hostujícího gólmana Ondřeje Koláře mimo pokutového území. "Přestože došlo v případě brankáře hostujícího týmu k dotyku ruky s míčem, nejednalo se v tomto případě o porušení pravidel," vysvětlila komise.

V dalším nedělním ligovém duelu Opava - Plzeň (0:3) zase učinil správné rozhodnutí sudí Emanuel Marek, když v 85. minutě domácímu Bojanu Dordičovi udělil žlutou kartu za nafilmovaný pád v šestnáctce.

Chybou podle komise nebyla ani uznaná první branka Karviné v sobotním utkání proti Zlínu (2:0). Při gólové střele Vojtěcha Smrže z 29. minuty několik domácích hráčů stálo v ofsajdu. Asistent Jiří Kříž pak řešil s hlavním rozhodčím Pavlem Fraňkem, zda neovlivňovali brankáře hostů Mateje Rakovana, ale nakonec gól platil. Komise tento verdikt akceptovala i "s přihlédnutím k ne zcela průkazným opakovaným záběrům zmíněné situace".

Potvrzeno: Slavia dotáhla příchod talentovaného stopera Zimy z Olomouce
Fotbal

Devatenáctiletý zadák bude ve vedoucím týmu české ligy hostovat do konce sezony a Pražané na něj mohou uplatnit opci na přestup.
Fotbalová Sigma Olomouc měla v minulé sezoně ztrátu a nižší tržby
Česká liga

Hospodaření fotbalové Sigmy Olomouc v účetním roce 2018/2019 skončilo ztrátou 2,1 milionu korun.

Záložník Plšek přestoupil z Olomouce do Maďarska

Fotbalista Jakub Plšek přestoupil z Olomouce do týmu Puskás Akadémia. Šestadvacetiletý ofenzivní záložník podepsal s maďarským klubem smlouvu na dva a půl roku. Sigma i Puskás o tom informovaly na svých webech.

Plšek dal na podzim sedm ligových gólů a byl nejlepším olomouckým střelcem. Celkem odchovanec Hanáků v nejvyšší soutěži během šesti sezon odehrál 116 zápasů, ve kterých zaznamenal 26 branek a 12 asistencí. Puskás chtěl Plška získat už loni v létě, kdy ještě k dohodě nedošlo.

"Strávil jsem celý fotbalový život v Olomouci. Hledal jsem nové výzvy a snažil se otevřít novou kapitolu ve své kariéře. Puskás Akadémia se o mě zajímal už před půl rokem, ale tehdy Sigma jeho nabídku nepřijala. Nyní už jsem tady a jsem velmi šťastný, protože jsem v dobrém a ambiciózním klubu, kde jsou úžasné prostředí a podmínky," řekl Plšek pro web maďarského celku.

Puskás je po úvodní části maďarské ligy na čtvrtém místě tabulky. V týmu z města Felcsút působí i další Čech útočník David Vaněček a trenérem je Slovák Zsolt Hornyák, jenž dříve vedl Liberec.

Liberec porazil Karvinou, Slovácko zářilo v Příbrami. Poslední trojka dále klopýtá
Česká liga

Tři nejhorší týmy před zimní pauzou nebodovaly. Opava padla ve Zlíně, Karviná v Liberci. Po prohře se Slováckem přezimuje na posledním místě Příbram.
Látal lže a kabina je v rozkladu? Olomoučtí se v kauze Pilař postavili za trenéra
Česká liga

Fotbalisté Olomouce v kauze kolem Václava Pilaře, který byl kvůli porušení smlouvy vyřazen z prvního týmu Sigmy, stojí za trenérem Radoslavem Látalem.
Olomouc vyhrála po osmi kolech, Zlín přetlačil Slovácko
Česká liga

Fotbalisté Zlína zvítězili v 18. kole první ligy v regionálním derby nad Slováckem 2:1. Olomouc nejtěsnějším výsledkem 1:0 porazila Liberec.
Spartě nestačilo v Jablonci dvougólové vedení, domů veze jen bod za remízu
Česká liga

Fotbalisté Jablonce dokázali stáhnout dvougólovou ztrátu a s pražskou Spartou doma v zápase 16. kola první ligy remizovala 2:2.

Olomouc měla proti Boleslavi kopat penaltu

Sudí Ondřej Ginzel poškodil v závěru utkání 15. ligového kola s Mladou Boleslaví fotbalisty Olomouce. Podle komise rozhodčích měl pro Hanáky v 82. minutě za stavu 2:2 nařídit penaltu po faulu Jakuba Fulneka na Jakuba Yunise.

Nad neodpískaným pokutovým kopem se po zápase pozastavil i olomoucký trenér Radoslav Látal a uvedl, že s rozhodčími nebyl problém jen v zápase s Mladou Boleslaví. Sigma v sobotním duelu ztratila náskok 2:0 a s Boleslaví remizovala 2:2.

Slavia na druhý pokus Baník smetla, v Olomouci se hrála bundesliga bez diváků
Česká liga

Slavia oplatila Baníku Ostrava porážku z MOL Cupu a zvítězila 4:0, Sigma Olomouc jen remizovala s Mladou Boleslaví 2:2.
Fotbalisté Olomouce a Jablonce prošli do čtvrtfinále poháru
Fotbal

Fotbalisté Jablonce a Olomouce se stali prvními čtvrtfinalisty domácího poháru.
Jízda Slovácka pokračuje, Opavě nadělilo čtyři góly. Baník jen remizoval s Olomoucí
Česká liga

Slovácko v sobotu smetlo Opavu 4:0 a pošesté v řadě v lize neprohrálo. Baník Ostrava hrál se Sigmou Olomouc 2:2.
Prvoligové celky v MOL Cupu nezaváhaly a jsou v osmifinále
Fotbal

Dva góly vítězů dal střídající útočník Muris Mešanovič, který tak částečně napravil zahozenou penaltu ze sobotního prvoligového zápasu na Slavii.
Jízda Jablonce končí. Sigma jej připravila o domácí vítěznou šňůru
Česká liga

Fotbalisté olomoucké Sigmy remizovali v dohrávce desátého kola s Jabloncem 2:2. Vyrovnávací branku vstřelil v osmdesáté čtvrté minutě Václav Pilař.
Sigma stoupá tabulkou. V předehrávce porazila bezradnou Opavu
Česká liga

Fotbalisté Olomouc vyhráli v předehrávce 9. kola první ligy nad Opavou 2:0.
Baník ukončil vítěznou sérii Slovácka, Sigma přehrála Teplice
Česká liga

Fotbalisté Ostravy zvítězili v 7. ligovém kole nad Slováckem jasně 3:0. Doma uspěla i Olomouc, která porazila Teplice 2:0.
Slavia uspěla s odvoláním a nebude mít podmíněně uzavřené tribuny
Česká liga

Červenobílí původně dostali podmíněný trest uzavření severní a jižní tribuny na dva zápasy kvůli výtržnostem chuligánů v domácím duelu se Sigmou.