SK Sigma Olomouc

SK Sigma Olomouc

Fotbalový klub založený v roce 1919. Olomouc hrála v posledních letech na špičce Gambrinus ligy. V roce 2012 ale ovládla český pohár i následný Superpohár.

V následující sezoně jí ale byla kvůli korupční kauze zamezena účast v Evropské lize. Už má ale na kontě čtvrtfinále Poháru UEFA z roku 1992. Na Andrův stadion se vejde až 12 566 fanoušků.

V ročníku 2013-2014 ovšem skončila na 15. místě a z nejvyšší české soutěže sestoupila. Do Synot ligy se klub vrátil v sezoně 2015-16, jenže obsadil patnácté místo a znovu se vrátil do Fotbalové národní ligy.

Do sezony 2015-16 uvedl tým trenér Leoš Kalvoda, jehož v říjnu nahradil Václav Jílek

Bývalý olomoucký kouč Látal povede fotbalisty polské Niecieczy

Radoslav Látal se stal novým trenérem polského fotbalového klubu Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Bývalý kouč Olomouce podepsal v posledním týmu nejvyšší soutěže smlouvu konce sezony 2022/23. Klub o tom informoval na svém webu.

Dvaapadesátiletý Látal vystřídal na lavičce Waldemara Piatka, který převzal v prosinci mužstvo místo odvolaného Mariusze Lewandowského. Osmnáctý tým polské Ekstraklasy měl původně trénovat Michal Probierz, ten však necelé dva dny po podepsání smlouvy s klubem spolupráci ukončil.

Pokračovat