Bohemians Praha 1905

Bohemians Praha 1905

Tradiční pražský fotbalový klub, který převzal nástupnictví po zkrachovalých FC Bohemians. V nejvyšší soutěži v posledních letech pravidelně bojuje o udržení, z posledních deseti sezon ve Fotbalové národní lize strávil čtyři. V sezoně 2016-17 patřilo klubu v ligové tabulce 13. místo.

Tým od dibna 2017 na lavičce vede kouč Martin Hašek.

Bohemians 1905 hraje na tradičním stadionu v "Ďolíčku", který pojme sedm a půl tisíce fanoušků. V evropských pohárech hráli "Klokani" naposledy na konci osmdesátých let.

Bohemians se utkají s Pardubicemi v sobotu a s Jabloncem v úterý

Odložený duel 9. kola první fotbalové ligy mezi Jabloncem a Bohemians 1905 se odehraje v úterý 8. prosince od 17:00. Zápas 10. kola proti Pardubicím pak Pražané nesehrají tento pátek, ale o den později od 14:00. Informovala o tom Ligová fotbalová asociace (LFA), která řídí první a druhou ligu.

Zdroj: ČTK

Liberec s Ostravou v přípravě vyhrály, Bohemians remizovali

Fotbalisté Liberce a Ostravy vyhráli dnešní přípravné zápasy s druholigovými týmy. Slovan si poradil 3:0 s pražskou Duklou, zatímco Baník zdolal Blansko 4:1. Naopak Bohemians 1905 na hřišti druholigového Žižkova remizovali bez branek.

Liberec rozhodl o výhře v Mnichovském Hradišti v úvodní půli, kdy se trefili Rabušic a Jugas. V závěru stanovil konečné skóre Šulc.

Ostrava v obou poločasech vstřelila po dvou brankách. Nejprve se dvakrát prosadil Kuzmanovič a po změně stran Mena s Kaločem.

Zdroj: ČTK
Pokračovat