Bohemians Praha 1905

Bohemians Praha 1905

Tradiční pražský fotbalový klub, který převzal nástupnictví po zkrachovalých FC Bohemians. V nejvyšší soutěži v posledních letech pravidelně bojuje o udržení, z posledních deseti sezon ve Fotbalové národní lize strávil čtyři. V sezoně 2016-17 patřilo klubu v ligové tabulce 13. místo.

Tým od dibna 2017 na lavičce vede kouč Martin Hašek.

Bohemians 1905 hraje na tradičním stadionu v "Ďolíčku", který pojme sedm a půl tisíce fanoušků. V evropských pohárech hráli "Klokani" naposledy na konci osmdesátých let.

Klusáček povede Bohemians i v příští sezoně

Trenér Luděk Klusáček povede fotbalisty pražských Bohemians 1905 i v následující sezoně. Pokračovat s ním bude i jeho dosavadní realizační tým. "Klokani" o tom informovali na svém webu.

"Jsme rádi, že Luděk chce v Bohemce pokračovat. Je to pro nás ideální trenér. Prioritou pro něj bylo pokračování celého realizačního týmu a my jsme rádi, že jsme se s týmem domluvili a společně tak můžou po dvou povedených sezonách pokračovat v úspěšně rozdělané práci v Bohemians," řekl sportovní ředitel Bohemians Miroslav Držmíšek.

Legenda pokračuje, Jindřišek prodloužil smlouvu s Bohemians

Fotbalový záložník Josef Jindřišek opět prodloužil smlouvu s Bohemians 1905. Čtyřicetiletá ikona "Klokanů" se dnes dohodla s vedením pražského týmu na novém ročním kontraktu do 30. června 2022.

"Pepa prodloužil. Legenda pokračuje," napsal na Twitteru dvanáctý tým aktuálního ročníku první ligy. "Jsem rád, že o mě Bohemka projevila zájem na další rok. V příští sezoně se pokusím podávat tak dobré výkony, abychom i tu dnešní smlouvu prodloužili ještě o rok," uvedl Jindřišek na klubovém webu.

Pokračovat