Bohemians Praha 1905

Bohemians Praha 1905

Tradiční pražský fotbalový klub, který převzal nástupnictví po zkrachovalých FC Bohemians. V nejvyšší soutěži v posledních letech pravidelně bojuje o udržení, z posledních deseti sezon ve Fotbalové národní lize strávil čtyři. V sezoně 2016-17 patřilo klubu v ligové tabulce 13. místo.

Tým od dibna 2017 na lavičce vede kouč Martin Hašek.

Bohemians 1905 hraje na tradičním stadionu v "Ďolíčku", který pojme sedm a půl tisíce fanoušků. V evropských pohárech hráli "Klokani" naposledy na konci osmdesátých let.

Liberec s Ostravou v přípravě vyhrály, Bohemians remizovali

Fotbalisté Liberce a Ostravy vyhráli dnešní přípravné zápasy s druholigovými týmy. Slovan si poradil 3:0 s pražskou Duklou, zatímco Baník zdolal Blansko 4:1. Naopak Bohemians 1905 na hřišti druholigového Žižkova remizovali bez branek.

Liberec rozhodl o výhře v Mnichovském Hradišti v úvodní půli, kdy se trefili Rabušic a Jugas. V závěru stanovil konečné skóre Šulc.

Ostrava v obou poločasech vstřelila po dvou brankách. Nejprve se dvakrát prosadil Kuzmanovič a po změně stran Mena s Kaločem.

Zdroj: ČTK

Bohemians mají jednoho nakaženého koronavirem, v Brně můžou hrát

Testy na koronavirus odhalily u fotbalistů Bohemians 1905 jednu pozitivní osobu, která má nařízenou karanténu. Díky negativním výsledkům ostatních členů týmů mohou Pražané nastoupit k nedělnímu duelu druhého ligového kola v Brně. V ostatních 17 klubech se nákaza nevyskytla. Ligová fotbalová asociace (LFA), která řídí první a druhou ligu, o tom informovala v tiskové zprávě.

Díky úpravě pravidel na začátku minulého týdne jde do izolace jen nakažená osoba, a nikoliv celý tým, jako tomu bylo předtím. Už před týdnem odhalily odběry v Bohemians čtyři nakažené. Další testy dopadly negativně a "Klokani" mohli nastoupit k úvodnímu ligovému zápasu proti Mladé Boleslavi.

Koronavirus se vyskytl i v dalších týmech, ale protože opakované odběry byly i u nich negativní, odehrálo se první kolo nového ligového ročníku kompletní.

Mužstva od této sezony musejí podle manuálu povinně absolvovat testy na koronavirus před každým ligovým zápasem. Jména nakažených se nezveřejňují. V uplynulé sezoně se kvůli výskytu covidu-19 v týmech Karviné a Opavy nestihla dohrát nadstavbová skupina o záchranu a z nejvyšší soutěže nikdo nesestoupil.

Zdroj: ČTK
Pokračovat