Bohemians Praha 1905

Tradiční pražský fotbalový klub, který převzal nástupnictví po zkrachovalých FC Bohemians. V nejvyšší soutěži v posledních letech pravidelně bojuje o udržení, z posledních deseti sezon ve Fotbalové národní lize strávil čtyři. V sezoně 2016-17 patřilo klubu v ligové tabulce 13. místo.

Tým od dibna 2017 na lavičce vede kouč Martin Hašek.

Bohemians 1905 hraje na tradičním stadionu v "Ďolíčku", který pojme sedm a půl tisíce fanoušků. V evropských pohárech hráli "Klokani" naposledy na konci osmdesátých let.

Slavia proti Opavě napravila úvodní jarní prohru, Plzeň smetla Příbram
Česká liga

Fotbalisté Slavie zdolali ve 22. kole první ligy Opavu 2:0 a napravili porážku 0:1 na půdě Bohemians 1905 z úvodního jarního zápasu.

Mosquera se vrací do Bohemians

Fotbalista Jhon Mosquera se po třech a půl letech vrací do Bohemians 1905. Devětadvacetiletý kolumbijský křídelník uspěl na zkoušce a coby volný hráč podepsal s Pražany smlouvu do konce sezony. Vršovický klub o tom informoval na svém webu.

Mosquera se k týmu připojil minulý týden. Absolvoval několik tréninků a úspěšně prošel lékařským vyšetřením. "Snažil jsem se Jhona několik týdnů přesvědčit, aby přiletěl do Čech a mohli jsme se potkat a probrat jeho působení u nás. To se nakonec povedlo," uvedl ředitel "Klokanů" Darek Jakubowicz.

Bohemians poprvé získali Mosqueru v létě 2014 z třetiligového španělského Hérculesu, nejprve na hostování a poté na přestup. Rodák z Cali v 55 utkáních české nejvyšší soutěže zaznamenal tři góly a šest asistencí a stal se oblíbencem fanoušků.

V létě 2016 se Mosquera rozhodl z Ďolíčku odejít, přestože měl s Bohemians platnou smlouvu. Po návratu do Kolumbie působil v Atléticu Nacional, s nímž si zahrál i na mistrovství světa klubů, a naposledy v Deportivu Cali.

Fotbalisté Teplic měli v zápase s Olomoucí kopat penaltu

Fotbalisté Teplic měli v sobotním zápase 21. kola první ligy s Olomoucí (1:3) kopat penaltu. Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR při souboji Václava Jemelky s domácím Jakubem Marešem udělal chybu hlavní sudí Zbyněk Proske ve spolupráci s asistentem Radimem Dreslerem.

Proske v Teplicích ve 22. minutě za stavu 0:1 neodpískal Jemelkovo podražení Mareše na hraně pokutového území. Hosté do konce prvního poločasu přidali další dvě branky a prakticky utkání rozhodli. Podle komise předcházelo chybě špatné postavení rozhodčího, který měl být inkriminované situaci blíž. Na zápase nebyl přítomen videorozhodčí, takže nemohl přehmat sudích na hřišti opravit.

V pondělní dohrávce Jablonec - Příbram (4:0) asistent Jiří Moláček chyboval ve 14. minutě, když nesprávně signalizoval ofsajd domácího Jana Sýkory, jenž postupoval sám na branku. V 72. minutě hlavní rozhodčí Ondřej Berka správně neuznal gól Příbrami kvůli ruce Radka Voltra. Podle komise byla v pořádku i penalta pro Jablonec v nastavení, které předcházel faul Mihaila Cmiljanoviče na Libora Holíka.

Pochváleni byli i sudí za výkon v nedělním vršovickém derby mezi Bohemians 1905 a Slavií (1:0). Hlavní rozhodčí Pavel Rejžek vyhodnotil dobře například situaci v 82. minutě, kdy neodpískal ruku hostujícího gólmana Ondřeje Koláře mimo pokutového území. "Přestože došlo v případě brankáře hostujícího týmu k dotyku ruky s míčem, nejednalo se v tomto případě o porušení pravidel," vysvětlila komise.

V dalším nedělním ligovém duelu Opava - Plzeň (0:3) zase učinil správné rozhodnutí sudí Emanuel Marek, když v 85. minutě domácímu Bojanu Dordičovi udělil žlutou kartu za nafilmovaný pád v šestnáctce.

Chybou podle komise nebyla ani uznaná první branka Karviné v sobotním utkání proti Zlínu (2:0). Při gólové střele Vojtěcha Smrže z 29. minuty několik domácích hráčů stálo v ofsajdu. Asistent Jiří Kříž pak řešil s hlavním rozhodčím Pavlem Fraňkem, zda neovlivňovali brankáře hostů Mateje Rakovana, ale nakonec gól platil. Komise tento verdikt akceptovala i "s přihlédnutím k ne zcela průkazným opakovaným záběrům zmíněné situace".

Slavia senzačně padla na Bohemians. Byla to překopávaná, hodnotil Trpišovský
Česká liga

Fotbalisté Slavie v úvodu ligového jara prohráli v Ďolíčku s Bohemians 1905 0:1. V nejvyšší soutěži nebodovali poprvé od dubna a po 26 zápasech.
Věrnost až za hrob. Fanoušek odkázal Bohemians milionový majetek
Česká liga

Na milovaný klub myslel v závěti Jan Houdek, který před rokem podlehl v 71 letech zákeřné nemoci.
Hráli jsme pomalu, kritizoval Jílek. Hráči až moc běhali, stěžoval si plzeňský Guľa
Česká liga

Sparta porazila v přípravě České Budějovice, Plzeň dala v prvním utkání pod trenérem Adriánem Guľou čtyři branky druholigovému Ústí nad Labem.
V Lipsku si chválí Schickův přínos: Výborně sem pasuje a má cit pro góly
Zahraniční ligy

Fotbalový reprezentant Patrik Schick se v závěru roku dostal do výborné formy a v Lipsku jsou s jeho výkony nadmíru spokojeni.
Liberec porazil Karvinou, Slovácko zářilo v Příbrami. Poslední trojka dále klopýtá
Česká liga

Tři nejhorší týmy před zimní pauzou nebodovaly. Opava padla ve Zlíně, Karviná v Liberci. Po prohře se Slováckem přezimuje na posledním místě Příbram.
Okradení Klokani? Videorozhodčí řekl Havlovi, že měli kopat penaltu
Česká liga

V předehrávce 19. kola první fotbalové ligy mezi Bohemians 1905 a Ostravou došlo v 73. minutě k velmi kontroverznímu okamžiku.
Slavia vyplenila Liberec, Baník jako první uštědřil Klokanům domácí porážku
Česká liga

Fotbalisté Slavie zvítězili v předehrávce 19. kola první ligy v Liberci jasně 3:0. Hráči Ostravy uspěli na hřišti Bohemians 1905, odkud si vezou výhru
V Boleslavi šlo o zdraví. Obránce Klíma skončil s otřesem mozku v nemocnici
Česká liga

Mladoboleslavský fotbalista Jakub Klíma utrpěl v zápase 16. kola s Bohemians 1905 otřes mozku, utkání nedohrál a zamířil do nemocnice.
Baník ve slezském derby porazil Karvinou, Boleslav si poradila s Klokany
Česká liga

Fotbalisté Ostravy zdolali v duelu 16. ligového kola Karvinou 3:0.
Ďolíček branku neviděl. Bohemians remizovali se Slováckem
Česká liga

Fotbalisté Bohemians 1905 remizovali v 15. kole první ligy se Slováckem 0:0 a v Ďolíčku neprohráli ani posedmé v sezoně.
Sparta tentokrát nezaváhala, Bohemians smetla čtyřmi góly
Česká liga

Fotbalisté Sparty zareagovali na remízu v Teplicích domácím vítězstvím 4:0 nad Bohemians.
Sparta dala sporný gól, v závěru ale o výhru přišla. Plzeň v klidu porazila Baník
Česká liga

Fotbalisté Plzně ve 13. kole první ligy doma porazili Ostravu 3:0 díky gólům Lukáše Hejdy, Michaela Krmenčíka a Tomáše Chorého z druhého poločasu.

Klusáček je novým trenérem Bohemians 1905

Luděk Klusáček byl po odvolání Martina Haška jmenován novým trenérem fotbalistů Bohemians 1905. S "Klokany" podle klubového webu podepsal smlouvu do konce sezony.

Dvaapadesátiletý Klusáček vedl Pražany už na jaře 2014, kdy nahradil Jozefa Webera. Bohemians tehdy dovedl k záchraně v nejvyšší soutěži, ale po konci ročníku kontrakt neprodloužil. Poté dělal asistenta Ivanu Haškovi v Kataru SC, ale česká dvojice v klubu z Dauhá vydržela jen tři měsíce a úvodní dvě kola katarské ligy.

Od prosince 2014 do září následující roku působil Klusáček v Jihlavě. Po konci působení na Vysočině byl bez angažmá.