FK Mladá Boleslav

Fotbalový klub založený již v roce 1902. Největším úspěchem Mladé Boleslavi je vítězství v Poháru ČMFS v roce 2011. V Synot lize jsou Středočeši od sezony 2004-2005, v sezoně 2014-15 obsadili čtvrté místo, v pohárech ale hned vypadl z Evropské ligy se Strömsgodsetem. V sezoně 2015-16 patřilo klubu v ligové tabulce čtvrté místo.

V pohárové Evropě se klubu poměrně daří. Dokázal se dvakrát dostat do základní skupiny Poháru UEFA v roce 2006 a 2007. Na tribuny městského stadionu se vejde pět tisícovek fanoušků.

Klub od ledna 2014 na lavičce vedl kouč Karel Jarolím, který v srpnu 2016 definitivně přebral českou fotbalovou reprezentaci. Nahradil jej Leoš Kalvoda

Boleslav je po obratu se Slováckem ve čtvrtfinále domácího poháru

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili po obratu v osmifinále domácího poháru nad Slováckem 4:2 po prodloužení. V normální hrací době skončil zápas 2:2. Ve čtvrtfinále se Středočeši utkají s Teplicemi.

Hosté v Mladé Boleslavi dvakrát vedli. Skóre otevřel v 34. minutě Jurečka, krátce po změně stran srovnal Ladra. V 72. minutě vrátil Slovácku vedení střídající Kalabiška, ale Preisler pět minut před koncem základní hrací doby poslal duel do prodloužení, v němž o postupu Středočechů rozhodli Zmrhal se střídajícím Budínským.

Zápas fotbalové ligy v Mladé Boleslavi se kvůli sněhu neuskuteční

Dnešní předehrávka 17. kola první fotbalové ligy mezi Mladou Boleslaví a Olomoucí se neuskuteční. Hřiště je pod sněhem a utkání bylo odloženo. O náhradním termínu jednají představitelé obou klubů. Mladoboleslavští o tom informovali na Twitteru.

Mladou Boleslav zasáhlo podobně jako další části republiky husté sněžení a celá hrací plocha je pokrytá sněhem. Hlavní rozhodčí s delegátem utkání uznali terén za nezpůsobilý. V 17. kole už byl odložen také nedělní zápas Liberce se Zlínem kvůli koronaviru v týmu "Ševců".