AC Sparta Praha

AC Sparta Praha

Sparta je nejúspěšnějším českým fotbalovým klubem v historii, celkem získala 36 československých a českých titulů, poslední se ale datuje do sezony 2013-14. Založena byla roku 1893. V sezoně 2019-20 ovládla český pohár MOL Cup. 

Tým v současnosti vede jako trenér Václav Kotal, majitelem klubu je od roku 2004 Daniel Křetínský. Domácím stadionem je letenská Generali Arena, která pojme 18 944 diváků.

V uplynulé sezoně skončila Sparta ve Fortuna:Lize na třetí příčce, ovšem v létě už se třetí rok po sobě do základní skupiny evropských pohárů neprobojovala. 

Sparta prodloužila s brankářem Nitou smlouvu do roku 2023

Fotbalová Sparta prodloužila smlouvu s brankářem Florinem Nitou. Třiatřicetiletý rumunský reprezentant bude na Letné vázán do roku 2023, původní kontrakt by mu vypršel po sezoně. Pražský klub o tom informoval na svém webu.

Nita přišel do Sparty na začátku roku 2018 z bukurešťského celku FCSB. Zpočátku byl volbou číslo jedna, pak nějaký čas dělal náhradníka Milanu Hečovi. Loni v listopadu si rumunský gólman znovu vybojoval pozici jedničky a od té doby je velkou oporou Pražanů.

"Je to skvělý krok pro mě i mou rodinu a doufám, že budu pokračovat v podobných výkonech. Rozhodnutí pokračovat jsem probíral i s rodinou a jsem moc rád, že ve Spartě zůstávám další dva roky," řekl Nita v rozhovoru pro klubovou televizi. "Chci, abychom dosáhli dobrých výsledků a postoupili do Ligy mistrů," doplnil zkušený brankář.

Sparta prodloužila smlouvy s pěti mladíky, totéž chce i s Hložkem

Jednadvacetiletý defenzivní záložník Ladislav Krejčí mladší prodloužil s fotbalisty Sparty smlouvu do roku 2025. Letenští prodloužili kontrakty i s dalšími čtyřmi hráči ve věku od 18 do 23 let. Jsou mezi nimi Martin Vitík a Tomáš Wiesner z A-týmu a Adam Gabriel s Františkem Kotkem z rezervního mužstva, u nich ale klubový web délku smlouvy neuvedl. O prodloužení kontraktu bude vedení Letenských usilovat i u osmnáctiletého útočníka Adama Hložka, s nímž už zahájilo jednání.

Pokračovat