AC Sparta Praha

AC Sparta Praha

Sparta je nejúspěšnějším českým fotbalovým klubem v historii, celkem získala 36 československých a českých titulů, poslední se ale datuje do sezony 2013-14. Založena byla roku 1893. V sezoně 2019-20 ovládla český pohár MOL Cup. 

Tým v současnosti vede jako trenér Václav Kotal, majitelem klubu je od roku 2004 Daniel Křetínský. Domácím stadionem je letenská Generali Arena, která pojme 18 944 diváků.

V uplynulé sezoně skončila Sparta ve Fortuna:Lize na třetí příčce, ovšem v létě už se třetí rok po sobě do základní skupiny evropských pohárů neprobojovala. 

Mladí fotbalisté Sparty v Youth League jen remizovali s MTK a ze soutěže vypadli

Fotbalisté Sparty Praha do 19 let remizovali v odvetném utkání 1. kola Youth League, která je mládežnickou obdobou Ligy mistrů, s MTK Budapešť 3:3 a s účinkováním v soutěži se rozloučili. V úvodním venkovním zápase Pražané maďarskému soupeři podlehli 1:3.

Letenští mladíci ani v druhém souboji s MTK nepotvrdili roli jasného favorita. Sparťané sice na stadionu Viktorie Žižkov třikrát vedli, ale maďarský soupeř dokázal pokaždé vyrovnat. Definitivně rozhodl gól hostů z předposlední minuty, po kterém Pražané ztratili naději na zvrat.

Tým z Budapešti prošel do 2. kola, z nějž se osm vítězů kvalifikuje do play off, kde se připojí k osmi týmům, které ve skupinové fázi obsadí druhé místo. Youth League je rozdělená na dvě větve. České maximum v soutěži drží Příbram, jež v sezoně 2015/16 došla do osmifinále.

Pokračovat