FK Teplice

FK Teplice

Fotbalový tým založený v roce 1945. Synot ligu sice nikdy nevyhrál ale dvakrát triumfoval v Poháru ČMFS v letech 2003 a 2009. Stadion Na Stínadlech má kapacitu 18 221 diváků.

Teplice se ukázaly i v pohárové Evropě, kde je pro ně zatím největším úspěchem 3. kolo Poháru UEFA z roku 2004. V sezoně 2015-16 ovšem patřilo klubu v ligové tabulce až dvanácté místo.

Tým od sezony 2016-17 na lavičce vede kouč Daniel Šmejkal, který nahradil Davida Vavrušku.

Liberec ulovil Simova kolegu, do Teplic se zase vrací sparťan Fortelný

Fotbalisté Liberce získali z druholigové Vlašimi na půlroční hostování s opcí dvacetiletého útočníka Adama Diamého. Senegalský rodák, který má i francouzské občanství, prošel akademií Evianu stejně jako slávista Abdallah Sima. V létě 2019 přišel do Vlašimi, za niž v 19 zápasech druhé nejvyšší soutěže vstřelil dvě branky. Do severočeského týmu se navíc vrátil záložník David Cancola.

Do Teplic, kde už působil na podzim, zase zamířil záložník Jan Fortelný. Fotbalista pražské Sparty bude na severu Čech hostovat do konce aktuální sezony. "Od Honzy si slibuji to, co nám přinesl už během podzimního hostování. Věřím, že jeho fotbalovost a pohyb ve středu pole nám pomůže," řekl trenér Severočechů Radim Kučera, jehož svěřenci jsou na 14. místě. V Teplicích zároveň po vzájemné dohodě skončil Jan Hošek. Jednatřicetiletý stoper odehrál v této ligové sezoně za "Skláře" tři zápasy.

Pokračovat