FK Teplice

FK Teplice

Fotbalový tým založený v roce 1945. Synot ligu sice nikdy nevyhrál ale dvakrát triumfoval v Poháru ČMFS v letech 2003 a 2009. Stadion Na Stínadlech má kapacitu 18 221 diváků.

Teplice se ukázaly i v pohárové Evropě, kde je pro ně zatím největším úspěchem 3. kolo Poháru UEFA z roku 2004. V sezoně 2015-16 ovšem patřilo klubu v ligové tabulce až dvanácté místo.

Tým od sezony 2016-17 na lavičce vede kouč Daniel Šmejkal, který nahradil Davida Vavrušku.

Ligové hvězdy se rozběhnou do lesů. Sparta či Slavia zavedly individuální tréninky
Česká liga

Prvoligové týmy ruší týmovou přípravu, po vyhlášení celostátní karantény kvůli pandemii koronaviru budou do odvolání trénovat individuálně.
V Teplicích sněžilo, potom zapršelo. Podmáčené hřiště znemožnilo zápas s Libercem
Česká liga

Sobotní zápas 23. kola fotbalové ligy mezi Teplicemi a Libercem byl kvůli nezpůsobilé hrací ploše odložen.
Budějovická jízda pokračuje, Dynamo vyhrálo i ve Zlíně. Karviná přejela Teplice
Česká liga

České Budějovice v nedělním duelu 22. kola Fortuna:ligy porazily Zlín 3:2, Karviná vyhrála nad Teplicemi 3:0.

Fotbalisté Teplic měli v zápase s Olomoucí kopat penaltu

Fotbalisté Teplic měli v sobotním zápase 21. kola první ligy s Olomoucí (1:3) kopat penaltu. Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR při souboji Václava Jemelky s domácím Jakubem Marešem udělal chybu hlavní sudí Zbyněk Proske ve spolupráci s asistentem Radimem Dreslerem.

Proske v Teplicích ve 22. minutě za stavu 0:1 neodpískal Jemelkovo podražení Mareše na hraně pokutového území. Hosté do konce prvního poločasu přidali další dvě branky a prakticky utkání rozhodli. Podle komise předcházelo chybě špatné postavení rozhodčího, který měl být inkriminované situaci blíž. Na zápase nebyl přítomen videorozhodčí, takže nemohl přehmat sudích na hřišti opravit.

V pondělní dohrávce Jablonec - Příbram (4:0) asistent Jiří Moláček chyboval ve 14. minutě, když nesprávně signalizoval ofsajd domácího Jana Sýkory, jenž postupoval sám na branku. V 72. minutě hlavní rozhodčí Ondřej Berka správně neuznal gól Příbrami kvůli ruce Radka Voltra. Podle komise byla v pořádku i penalta pro Jablonec v nastavení, které předcházel faul Mihaila Cmiljanoviče na Libora Holíka.

Pochváleni byli i sudí za výkon v nedělním vršovickém derby mezi Bohemians 1905 a Slavií (1:0). Hlavní rozhodčí Pavel Rejžek vyhodnotil dobře například situaci v 82. minutě, kdy neodpískal ruku hostujícího gólmana Ondřeje Koláře mimo pokutového území. "Přestože došlo v případě brankáře hostujícího týmu k dotyku ruky s míčem, nejednalo se v tomto případě o porušení pravidel," vysvětlila komise.

V dalším nedělním ligovém duelu Opava - Plzeň (0:3) zase učinil správné rozhodnutí sudí Emanuel Marek, když v 85. minutě domácímu Bojanu Dordičovi udělil žlutou kartu za nafilmovaný pád v šestnáctce.

Chybou podle komise nebyla ani uznaná první branka Karviné v sobotním utkání proti Zlínu (2:0). Při gólové střele Vojtěcha Smrže z 29. minuty několik domácích hráčů stálo v ofsajdu. Asistent Jiří Kříž pak řešil s hlavním rozhodčím Pavlem Fraňkem, zda neovlivňovali brankáře hostů Mateje Rakovana, ale nakonec gól platil. Komise tento verdikt akceptovala i "s přihlédnutím k ne zcela průkazným opakovaným záběrům zmíněné situace".

Obránce Jeřábek skončil v Teplicích a posílil Jablonec

Fotbalový obránce Michal Jeřábek bude hrát za Jablonec, se kterým podepsal smlouvu do konce června 2022. Šestadvacetiletý stoper naposledy působil v Teplicích, kde byl po podzimu přeřazen do B-týmu.

"Příchod do Jablonce je pro mě velký krok vpřed. V tak velkém klubu jsem ještě nepůsobil. Je to klub, co má ty nejvyšší ambice a každoročně útočí na evropské poháry. V posledních letech se to Jablonci úspěšně daří," řekl Jeřábek pro web třetího celku tabulky.

Odchovanec pražské Dukly přišel do Teplic v lednu 2016 a v severočeském mužstvu dlouho patřil k oporám. Na podzim ho přibrzdilo zranění kolena a zasáhl jen do 10 utkání nejvyšší soutěže. Jeřábek pak se "Skláři" odmítl prodloužit smlouvu, která by mu skončila po sezoně, a byl přeřazen do třetiligové rezervy. Proti tomu se zadák se 127 ligovými zápasy a pěti góly ohradil na sociálních sítích.

Teplice získaly z Lokerenu záložníka Marečka
Česká liga

Fotbalisty Teplic posílil defenzivní záložník Lukáš Mareček. Devětadvacetiletý bývalý hráč Sparty přišel z belgického Lokerenu.
Hráli jsme pomalu, kritizoval Jílek. Hráči až moc běhali, stěžoval si plzeňský Guľa
Česká liga

Sparta porazila v přípravě České Budějovice, Plzeň dala v prvním utkání pod trenérem Adriánem Guľou čtyři branky druholigovému Ústí nad Labem.
České Budějovice na úvod přípravy utrpěly debakl 1:7 se Žižkovem
Česká liga

Budějovice v přípravě podlehly vysoko Žižkovu, Teplice remizovaly s Ústím nad Labem, Zlín hrál s Trnavou 1:1.
Komentář: Další show ligových rozhodčích. A zase jsou bity "zpupné" Teplice
Česká liga

Další kolo, další kiks. Po skandálním výkonu Zbyňka Proskeho v Plzni se tentokrát vytáhl Pavel Královec, který daroval v Teplicích penaltu Baníku.
Další neuvěřitelný kiks sudího. Královec obral Teplice, Baníku daroval penaltu
Česká liga

Ostravští fotbalisté se dostali do vedení z pokutového kopu, který sudí nařídil za zákrok mimo vápno. Zápas nakonec skončil remízou 1:1.
Slavia přehrála Teplice, Liberec v deseti neudržel vedení v Plzni
Česká liga

Fotbalisté Slavie v 16. kole první ligy doma zdolali Teplice 3:0 a pojistili si tak jedenáctibodový náskok v čele tabulky.
Dynamo vygenerovalo čtvrtou ligovou výhru v řadě, Jablonec už je třetí
Česká liga

České Budějovice v neděli vyhrály na půdě Teplic 1:3, z výhry se těší také Liberec, jenž porazil 3:2 Příbram, a Jablonec, který vyhrál v Karviné 1:0.
Jablonečtí Břečka s Doležalem každý dvěma góly smetli Teplice
Česká liga

Fotbalisté Jablonce zvítězili v předehrávce 14. ligového kola nad Teplicemi jasně 4:1 poté, co v každém z poločasů dali dva góly.
Prvoligové celky v MOL Cupu nezaváhaly a jsou v osmifinále
Fotbal

Dva góly vítězů dal střídající útočník Muris Mešanovič, který tak částečně napravil zahozenou penaltu ze sobotního prvoligového zápasu na Slavii.
Teplice díky trefě Mareše porazily v předehrávce Bohemians
Česká liga

Fotbalisté Teplic zvítězili v 11. kole Fortuna:ligy nad Bohemians 1:0. Nerozhodný stav trval 80 minut, pak udeřil Mareš a jediná branka rozhodla.