FK Teplice

FK Teplice

Fotbalový tým založený v roce 1945. Synot ligu sice nikdy nevyhrál ale dvakrát triumfoval v Poháru ČMFS v letech 2003 a 2009. Stadion Na Stínadlech má kapacitu 18 221 diváků.

Teplice se ukázaly i v pohárové Evropě, kde je pro ně zatím největším úspěchem 3. kolo Poháru UEFA z roku 2004. V sezoně 2015-16 ovšem patřilo klubu v ligové tabulce až dvanácté místo.

Tým od sezony 2016-17 na lavičce vede kouč Daniel Šmejkal, který nahradil Davida Vavrušku.

Sparta smetla Teplice za poločas a poskočila už na páté místo tabulky
Česká liga

Sparta navázala na vítězství v Karviné domácí výhrou nad Teplicemi 3:0. Všechny branky vstřelila ještě v prvním poločase.
Nejdřív trápení, pak výstavní kanonáda. Sparta slaví proti Karviné výhru
Česká liga

Po prvním poločasu to vypadalo na pokračování mizérie Sparty. Pražané nakonec ale otočili vývoj bitvy s Karvinou a vyhráli ve 26. kole 4:1.
Takhle by to dál nešlo, zlobil se Hejkal. Hráči musí hrát za Teplice, ne za sebe
Česká liga

Svěřenci Stanislava Hejkala nenavázali na sobotní výhru 2:0 nad Libercem v dohrávce 23. kola a v Ďolíčku prohráli 0:4. Kouč setřel zkušené hráče.
Klokani rozstříleli Teplice, Liberec loupil na jihu Čech. Ohrožené týmy braly po bodu
Česká liga

Fotbalisté Bohemians 1905 si ve svém prvním ligovém utkání po pauze vyšlápli na Teplice. Liberci stačil gól a Opava s Karvinou se rozešly bez branek.
Chlapi chtějí pivo a fotbal. Rada se trefil, návrat kopané je návratem k normálu
Česká liga

Život se vrací k normálu i ve fotbale. Zároveň se ale ukazuje, jak může nový normál vypadat.
V Teplicích se hrálo v jiném režimu, od pondělí mohou fotbaloví trenéři do kabiny
Česká liga

V sobotním zápase Teplic s Libercem měli ještě vzhledem k přísnějším pravidlům od ministerstva zdravotnictví přístup do šatny jen hráči a rozhodčí.
Jít k zápasu v roušce? Zbytečné, myslí si Kučera. Fandění z amplionů ho vyděsilo
Česká liga

Tomáš Kučera v úvodním utkání obnoveného ligového ročníku po koronavirové přestávce proti Liberci ukončil dlouhé čekání na gól.
Trenéři v Teplicích nemohli do šatny. Některá nařízení nemají logiku, shodli se
Česká liga

Utkání Teplic s Libercem mělo kvůli přísným opatřením velmi netradiční kulisy. Trenéři nerozuměli tomu, proč před duelem ani o pauze nemohli do šatny.
Ligový restart před prázdnými Stínadly ovládly Teplice. Liberec skolily dvěma góly
Česká liga

V prvním utkání fotbalové Fortuna:Ligy po pauze, která se vinou pandemie koronaviru protáhla na více než 70 dní, zdolaly Teplice liberecký Slovan 2:0.
Český fotbal se vrací. Bez diváků a lesku. Nebude to krajský přebor, slibuje Hoftych
Česká liga

Čeští fotbaloví fanoušci se po deseti víkendech bez fotbalu opět dočkali. Nejvyšší fotbalová soutěž se vrací.
Kombinujeme pomalu, stěžuje si Kotal. Sparťanské stoperské prokletí trvá
Česká liga

Fotbalisté Teplic porazili v přípravném utkání před obnovením nejvyšší soutěže Ústí nad Labem 4:1. Vyhrál také Liberec, Opava, Slovácko a Zlín.
Liga nebude regulérní, varuje Hejkal. Na zbrklý návrat fotbalu prý doplatí malé kluby
Česká liga

Podle něj na urychlený návrat k fotbalu doplatí především menší kluby, které nemají na chystaný nahuštěný program postavené týmy.
Ligové hvězdy se rozběhnou do lesů. Sparta či Slavia zavedly individuální tréninky
Česká liga

Prvoligové týmy ruší týmovou přípravu, po vyhlášení celostátní karantény kvůli pandemii koronaviru budou do odvolání trénovat individuálně.
V Teplicích sněžilo, potom zapršelo. Podmáčené hřiště znemožnilo zápas s Libercem
Česká liga

Sobotní zápas 23. kola fotbalové ligy mezi Teplicemi a Libercem byl kvůli nezpůsobilé hrací ploše odložen.
Budějovická jízda pokračuje, Dynamo vyhrálo i ve Zlíně. Karviná přejela Teplice
Česká liga

České Budějovice v nedělním duelu 22. kola Fortuna:ligy porazily Zlín 3:2, Karviná vyhrála nad Teplicemi 3:0.

Fotbalisté Teplic měli v zápase s Olomoucí kopat penaltu

Fotbalisté Teplic měli v sobotním zápase 21. kola první ligy s Olomoucí (1:3) kopat penaltu. Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR při souboji Václava Jemelky s domácím Jakubem Marešem udělal chybu hlavní sudí Zbyněk Proske ve spolupráci s asistentem Radimem Dreslerem.

Proske v Teplicích ve 22. minutě za stavu 0:1 neodpískal Jemelkovo podražení Mareše na hraně pokutového území. Hosté do konce prvního poločasu přidali další dvě branky a prakticky utkání rozhodli. Podle komise předcházelo chybě špatné postavení rozhodčího, který měl být inkriminované situaci blíž. Na zápase nebyl přítomen videorozhodčí, takže nemohl přehmat sudích na hřišti opravit.

V pondělní dohrávce Jablonec - Příbram (4:0) asistent Jiří Moláček chyboval ve 14. minutě, když nesprávně signalizoval ofsajd domácího Jana Sýkory, jenž postupoval sám na branku. V 72. minutě hlavní rozhodčí Ondřej Berka správně neuznal gól Příbrami kvůli ruce Radka Voltra. Podle komise byla v pořádku i penalta pro Jablonec v nastavení, které předcházel faul Mihaila Cmiljanoviče na Libora Holíka.

Pochváleni byli i sudí za výkon v nedělním vršovickém derby mezi Bohemians 1905 a Slavií (1:0). Hlavní rozhodčí Pavel Rejžek vyhodnotil dobře například situaci v 82. minutě, kdy neodpískal ruku hostujícího gólmana Ondřeje Koláře mimo pokutového území. "Přestože došlo v případě brankáře hostujícího týmu k dotyku ruky s míčem, nejednalo se v tomto případě o porušení pravidel," vysvětlila komise.

V dalším nedělním ligovém duelu Opava - Plzeň (0:3) zase učinil správné rozhodnutí sudí Emanuel Marek, když v 85. minutě domácímu Bojanu Dordičovi udělil žlutou kartu za nafilmovaný pád v šestnáctce.

Chybou podle komise nebyla ani uznaná první branka Karviné v sobotním utkání proti Zlínu (2:0). Při gólové střele Vojtěcha Smrže z 29. minuty několik domácích hráčů stálo v ofsajdu. Asistent Jiří Kříž pak řešil s hlavním rozhodčím Pavlem Fraňkem, zda neovlivňovali brankáře hostů Mateje Rakovana, ale nakonec gól platil. Komise tento verdikt akceptovala i "s přihlédnutím k ne zcela průkazným opakovaným záběrům zmíněné situace".