Premianty podzimu jsou Plzeň a Olomouc, Slavia byla průměrná. Letnou musí otřást zimní výbuch

Jiří Škuba František Typovský Jiří Škuba, František Typovský
6. 12. 2017 11:23
Rekordní premiant z Plzně, příjemná překvapení z Olomouce a Liberce. Naopak v Jihlavě nebo na Letné nebudou tabulku podzimní části HET ligy věšet na nástěnku. Podívejte se na vysvědčení jednotlivých týmů po základní části (dle klasické školní stupnice).
EL, Plzeň-Lugano: radost Plzně - Michael Krmenčík a Aleš Čermák
EL, Plzeň-Lugano: radost Plzně - Michael Krmenčík a Aleš Čermák | Foto: Tomáš Liška

Viktoria Plzeň

Známka: 1

Tahle rekordní podzimní jízda je v českém prostředí naprosto bezprecedentní. Viktoria Plzeň vyhrála patnáct ze šestnácti zápasů, dva body ztratila až v předposledním kole v Teplicích. V jejím útoku pálil nejlepší hráč soutěže Michael Krmenčík, celkem s přehledem postoupila do jarní části i v Evropské lize. A to vše i přes to, že měla mizerný rozjezd, když ve 3. předkole Ligy mistrů nepostoupila přes rumunskou FCSB.

 

 

Právě se děje

před 37 minutami

V benešovské nemocnici bude omezený režim nejméně ještě v pondělí

Benešovská nemocnice bude fungovat v omezeném režimu přinejmenším ještě v pondělí. Po útoku kryptovirem v noci na středu nelze spustit přístroje včetně počítačové sítě, plánované operace byly zrušeny. Na nápravě budou přes víkend dál pracovat IT specialisté. Vedení kraje předpokládalo, že počátkem příštího týdne již nucené omezení skončí, aktuální zprávy z nemocnice tomu ale nenasvědčují. "Stále trvá nouzový stav nemocnice, a to zatím do pondělí 16. 12. včetně," řekl mluvčí zařízení Petr Ballek.

Lékaři mohou pacientovi například ošetřit odřeninu nebo zašít řeznou ránu, zvládnou běžné převazy a kontroly. Pokud ale bude potřeba rentgen, je to problém. Nemocnici se však podle mluvčího podařilo zajistit, že zaměstnanci dostanou výplaty standardní elektronickou cestou na své účty

Další zprávy