FC Baník Ostrava

Fotbalový klub založený 1922. Baník patří mezi tradiční mužstva v nejvyšší soutěži. Čtyřikrát v historii dosáhl na mistrovský titul. Naposledy v roce 2004.

V posledních letech se nicméně klub potýká s finančními problémy  a bojuje především o udržení v nejvyšší soutěži. Před sezonou 2017-18 se vrátil do HET ligy, do týmu se vrátila jeho ikona Milan Baroš. Tým vede trenér Radim Kučera.

Nejisté je i místo jeho dalšího působiště, protože Baník na jaře 2015 po 56 letech opustil stadion na Bazalech.

Baník a Sparta uctily památku obětí úterní střelby. Hráči a fanoušci vybírají peníze
Česká liga

Minutou ticha a černými páskami uctili fotbalisté Baníku a Sparty oběti úterní střelby v ostravské nemocnici. Baník přidal i finanční podporu.
Šlágr bez gólu. Sparta remizovala v Ostravě a pauzu přečká na čtvrtém místě
Česká liga

Fotbalisté Sparty ve 20. kole první ligy remizovali bez branek v Ostravě 0:0. Souboji tradičních rivalů chyběly vyložené příležitosti.
Okradení Klokani? Videorozhodčí řekl Havlovi, že měli kopat penaltu
Česká liga

V předehrávce 19. kola první fotbalové ligy mezi Bohemians 1905 a Ostravou došlo v 73. minutě k velmi kontroverznímu okamžiku.
Slavia vyplenila Liberec, Baník jako první uštědřil Klokanům domácí porážku
Česká liga

Fotbalisté Slavie zvítězili v předehrávce 19. kola první ligy v Liberci jasně 3:0. Hráči Ostravy uspěli na hřišti Bohemians 1905, odkud si vezou výhru

Rozhodčí Berka měl v Ostravě vyloučit i opavského Mondeka

Sudí Ondřej Berka podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR měl v závěru pátečního utkání 18. kola první ligy mezi Ostravou a Opavou (0:0) vyloučit také hostujícího Karola Mondeka. Červenou kartu ve slezském derby dostal jen domácí Adam Jánoš.

Mondek sice v 88. minutě skluzem vypíchnul míč Damemu Diopovi, ale následně podrážkou kopačky trefil holeň ostravského útočníka. Berka chyboval, když slovenskému záložníkovi pouze odpískal faul a nedal mu druhou žlutou kartu.

Komise rovněž Berkovi vytkla, že ve 40. minutě udělil Jánošovi po souboji s opavským Filipem Součkem nejprve druhou žlutou kartu a až po intervenci videorozhodčího a přezkoumání situace ukázal domácímu středopolaři za facku soupeři rovnou červenou kartu.

K dalším zápasům a výkonům sudím v 18. ligovém kole se komise rozhodčích ve svém komuniké ze zasedání nevyjádřila.

Opava dlouhou přesilovku ve slezském derby nevyužila, s Baníkem remizovala 0:0
Česká liga

Fotbalisté Ostravy v úvodním utkání 18. ligového kola pouze remizovali v domácím prostředí s předposlední Opavou 0:0.
Bída Karviné trvá. Straka se vztekal: Frajeři jsou uražení, ale tohle je jejich džob
Česká liga

Pátá porážka v řadě. Od začátku října Karviná nedala gól a na poslední Opavu má náskok už jen bod. František Straka tak byl po další prohře v ráži.
Baník ve slezském derby porazil Karvinou, Boleslav si poradila s Klokany
Česká liga

Fotbalisté Ostravy zdolali v duelu 16. ligového kola Karvinou 3:0.
Slavia na druhý pokus Baník smetla, v Olomouci se hrála bundesliga bez diváků
Česká liga

Slavia oplatila Baníku Ostrava porážku z MOL Cupu a zvítězila 4:0, Sigma Olomouc jen remizovala s Mladou Boleslaví 2:2.
Ostatním pomáhal, sám sebe nezvládl. Evžen Hadamczik si kvůli depresím sáhl na život
Fotbal

Fotbalový trenér a strůjce ostravského zázraku Evžen Hadamczik by v pondělí 28. října oslavil osmdesáté narozeniny.
Hušbauer: V Plzni to nebyl náš zápas. Ale teď už si to můžeme pokazit jen sami
Česká liga

Hušbauer považuje devítibodový náskok na druhou Viktorii za velký a cítí, že Pražané si cestu za obhajobou titulu mohou zkomplikovat pouze sami.
Jízda Slovácka pokračuje, Opavě nadělilo čtyři góly. Baník jen remizoval s Olomoucí
Česká liga

Slovácko v sobotu smetlo Opavu 4:0 a pošesté v řadě v lize neprohrálo. Baník Ostrava hrál se Sigmou Olomouc 2:2.
Liberec proti Jablonci dvakrát dotáhl ztrátu. Mladá Boleslav poprvé vyhrála venku
Česká liga

Fotbalisté Liberce dvakrát dotáhli ztrátu a remizovali s Jabloncem 2:2. Slovan zůstal desátý, Jablonec se bodově vyrovnal čtvrtému Baníku.
Kozák rozcupoval Karvinou hattrickem, zastřílel si i Baník proti Zlínu
Česká liga

Pořádnou kanonádu spustil na Letné útočník Libor Kozák, když ve 12. kole vystřelil hattrickem Spartě tři body proti Karviné.
Gólové hody v dohrávkách kola. Baník i Liberec si vyšláply na celky ze spodku tabulky
Česká liga

Hned šest branek viděli diváci v Liberci, kde domácí porazili poslední České Budějovice 4:2.