FC Baník Ostrava

FC Baník Ostrava

Fotbalový klub založený 1922. Baník patří mezi tradiční mužstva v nejvyšší soutěži. Čtyřikrát v historii dosáhl na mistrovský titul. Naposledy v roce 2004.

V posledních letech se nicméně klub potýká s finančními problémy  a bojuje především o udržení v nejvyšší soutěži. Před sezonou 2017-18 se vrátil do HET ligy, do týmu se vrátila jeho ikona Milan Baroš. Tým vede trenér Radim Kučera.

Nejisté je i místo jeho dalšího působiště, protože Baník na jaře 2015 po 56 letech opustil stadion na Bazalech.

Ostravu čeká v domácím poháru Hlučín, Liberec nastoupí ve Zbuzanech

Fotbalisté Ostravy se v 2. kole domácího poháru MOL Cupu představí na hřišti třetiligového Hlučína. Poslední celek prvoligové tabulky Liberec nastoupí ve Zbuzanech a třetiligového soupeře mají i Bohemians 1905, kteří zavítají do Sokolova. Rozhodl o tom dnešní los v sídle FAČR na pražském Strahově.

Ve 2. kole již vstoupí do poháru 11 prvoligových celků. Až o kolo později zasáhne do MOL Cupu nejlepší pětice z minulé sezony nejvyšší soutěže Slavia, Sparta, Jablonec, Slovácko a Plzeň, která se představila v kvalifikaci evropských pohárů. Úředním hracím termínem 2. kola je středa 25. srpna.

Baník získal ze Sparty na hostování Lischku

Fotbalista David Lischka bude hrát za Ostravu. Sparta třiadvacetiletého stopera uvolnila do Baníku na roční hostování s opcí. Kluby o tom informovaly na svých webech. Ostravský odchovanec se do Baníku vrací po čtyři a půl letech. S mužstvem už zahájil přípravu, ale až dnes kluby formálně jeho transfer dotáhly.

"David do Baníku chtěl, zná to tady, o to to bylo snazší," sdělil na ostravském webu sportovní ředitel Alois Grussmann.

Spartu opustil také Filip Havelka, jenž zamířil na roční hostování do Liberce, kde už působil v sezoně 2017/18. Oba kluby o tom informovaly na svých webech. Letenští si třiadvacetiletého záložníka mohou stáhnout po podzimní části.

Ostravský stoper Stronati přestoupil do Puskás Akadémie

Fotbalista Patrizio Stronati přestoupil z Baníku Ostrava do maďarského klubu Puskás Akadémia. Poté, co šestadvacetiletý stoper v novém působišti úspěšně prošel zdravotními testy, vstoupila v platnost i dohoda klubů a Stronati se stal na dva roky hráčem vicemistra maďarské ligy. Oba kluby transfer oznámily na svých webových stránkách.

Pokračovat