FC Baník Ostrava

FC Baník Ostrava

Fotbalový klub založený 1922. Baník patří mezi tradiční mužstva v nejvyšší soutěži. Čtyřikrát v historii dosáhl na mistrovský titul. Naposledy v roce 2004.

V posledních letech se nicméně klub potýká s finančními problémy  a bojuje především o udržení v nejvyšší soutěži. Před sezonou 2017-18 se vrátil do HET ligy, do týmu se vrátila jeho ikona Milan Baroš. Tým vede trenér Radim Kučera.

Nejisté je i místo jeho dalšího působiště, protože Baník na jaře 2015 po 56 letech opustil stadion na Bazalech.

Baník Ostrava získal z Plzně na hostování Faltu

Druhou zimní posilou fotbalistů Ostravy je Šimon Falta. Osmadvacetiletého záložníka či obránce Baník získal na půlroční hostování s opcí z Viktorie Plzeň.

Odchovanec olomouckého fotbalu Falta během podzimu zasáhl v dresu Viktorie jen do šesti ligových zápasů. "Může hrát krajního beka, ale i na kraji nebo uprostřed zálohy. Je to už zkušený hráč v dobrém fotbalovém věku a bereme to jako zkvalitnění kádru," uvedl sportovní ředitel Ostravy Alois Grussmann na oficiálním klubovém webu.

Falta, který má na kontě dva starty za národní mužstvo, je druhou zimní posilou pátého týmu tabulky po běloruském reprezentantovi Arťomu Koncevém z Ruchu Brest.

Pokračovat