Mimořádná zpráva

1. FC Slovácko

Fotbalový klub založený v roce 1927. Po dvou sezonách v druhé lize se Slovácko znovu prokousalo do nejvyšší soutěže v ročníku 2009-2010 a mezi elitou je dodnes.  V sezoně 2016-17 patřilo klubu v ligové tabulce 11. místo.

Tým od  počátku sezony 2015-16 na lavičce vede kouč Stanislav Levý.

Fanoušci modrobílých patří k těm nejlepším v nejvyšší soutěži a na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty v Uherském Hradišti se jich vejde 8 121.

Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na hostování s opcí

Fotbalový brankář Filip Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na roční hostování s opcí na případný přestup. Oba kluby o tom informovaly na svých webových stránkách.

Člen širšího kádru české reprezentace Nguyen působil v Liberci od roku 2018, ale v jarní části minulé sezony ztratil místo jedničky. Osmadvacetiletý gólman v nejvyšší soutěži dosud za Slovan odchytal 77 utkání a udržel 27 čistých kont.

"Ve hře bylo více variant, ale jsme rádi, že jsme se nakonec domluvili právě s Filipem, který má mimo jiné zkušenosti i z pohárové Evropy," uvedl sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

Boleslav je po obratu se Slováckem ve čtvrtfinále domácího poháru

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili po obratu v osmifinále domácího poháru nad Slováckem 4:2 po prodloužení. V normální hrací době skončil zápas 2:2. Ve čtvrtfinále se Středočeši utkají s Teplicemi.

Hosté v Mladé Boleslavi dvakrát vedli. Skóre otevřel v 34. minutě Jurečka, krátce po změně stran srovnal Ladra. V 72. minutě vrátil Slovácku vedení střídající Kalabiška, ale Preisler pět minut před koncem základní hrací doby poslal duel do prodloužení, v němž o postupu Středočechů rozhodli Zmrhal se střídajícím Budínským.