1. FC Slovácko

Fotbalový klub založený v roce 1927. Po dvou sezonách v druhé lize se Slovácko znovu prokousalo do nejvyšší soutěže v ročníku 2009-2010 a mezi elitou je dodnes.  V sezoně 2016-17 patřilo klubu v ligové tabulce 11. místo.

Tým od  počátku sezony 2015-16 na lavičce vede kouč Stanislav Levý.

Fanoušci modrobílých patří k těm nejlepším v nejvyšší soutěži a na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty v Uherském Hradišti se jich vejde 8 121.

"Nerušit, budujeme tým." Slavia potřebuje čas, tak jako na začátku Trpišovského éry
Česká liga

Výsledkově se Slavii na startu jara nedaří podle plánů, ale realizační tým kolem Jindřicha Trpišovského potřebuje čas. Fanoušci by měli být trpěliví.
Z Plzně mi psali, ať se Slavii pokusíme obrat o body, usmíval se Petržela
Česká liga

Utkání Slovácka se Slavií rozhodli hráči, kteří mají blízko k úhlavním rivalům Slavie; Milan Petržela a Ondřej Zahustel.
Chybí nám zkušenosti, o Oscarovi jsme někdy deset minut nevěděli, všiml si Trpišovský
Česká liga

Trenér Jindřich Trpišovský připustil, že v zápase proti Slovácku chyběli Slavii zkušení hráči.
Dostali jsme druhé varování, musíme si sednout na zadek, burcuje Slavii Kúdela
Česká liga

Slavia nezvládla ani druhé venkovní utkání v sezoně a na Slovácku prohrála 0:2.
Další slabý výkon, další porážka. Slavia prohrála na Slovácku a její náskok se tenčí
Česká liga

Fotbalisté Slavie prohráli ve 23. kole Fortuna:Ligy na půdě Slovácka 0:2, za domácí se trefili Petržela a v závěru Zahustel.
Slavia proti Opavě napravila úvodní jarní prohru, Plzeň smetla Příbram
Česká liga

Fotbalisté Slavie zdolali ve 22. kole první ligy Opavu 2:0 a napravili porážku 0:1 na půdě Bohemians 1905 z úvodního jarního zápasu.
Kozlovi chyběli hráči, nemohl ani střídat. Při premiéře u Baníku vydoloval zlaté body
Česká liga

Trenér Luboš Kozel v sobotním zápase vedl Baník poprvé v ligovém zápase a do ostravského angažmá vstoupil úspěšně.
Baníku chybí bombarďák, měl by víc sázet na vlastní odchovance, myslí si Komňacký
Česká liga

Příchod trenéra Kozla do Baníku jej překvapil. „Mohlo by to fungovat. Nemusí to být hned, spíš to bude běh na delší trať,“ říká.
Liberec porazil Karvinou, Slovácko zářilo v Příbrami. Poslední trojka dále klopýtá
Česká liga

Tři nejhorší týmy před zimní pauzou nebodovaly. Opava padla ve Zlíně, Karviná v Liberci. Po prohře se Slováckem přezimuje na posledním místě Příbram.
Podivná žlutá pro Petrželu. Nechtělo se mu jet do Příbrami, podezřívá hráče kouč
Česká liga

Petržela střídal hodně rozvolněným krokem a dostal čtvrtou žlutou kartu v sezoně. Poslední zápas podzimní části proti Příbrami tak vynechá.
Olomouc vyhrála po osmi kolech, Zlín přetlačil Slovácko
Česká liga

Fotbalisté Zlína zvítězili v 18. kole první ligy v regionálním derby nad Slováckem 2:1. Olomouc nejtěsnějším výsledkem 1:0 porazila Liberec.
Jablonec zůstal po remíze na Slovácku čtvrtý
Česká liga

Fotbalisté Slovácka remizovali v dohrávce 17. kola Fortuna:Ligy s Jabloncem na domácí půdě 1:1.
Slavia přehrála Teplice, Liberec v deseti neudržel vedení v Plzni
Česká liga

Fotbalisté Slavie v 16. kole první ligy doma zdolali Teplice 3:0 a pojistili si tak jedenáctibodový náskok v čele tabulky.

Slovácko udolalo Žižkov a doplnilo čtvrtfinalisty domácího poháru

Fotbalisté Slovácka se stali posledním čtvrtfinalistou domácího poháru MOL Cupu. V osmifinále udolali druholigový Žižkov 3:1 až po prodloužení, přestože hráli od 56. minuty přesilovku po vyloučení hostujícího Igora Súkenníka.

Celek z Uherského Hradiště v lize zažívá povedený podzim a po polovině základní části nečekaně figuruje na pátém místě tabulky, v pohárovém duelu s účastníkem nižší soutěže se ale dlouho trápil. Domácí se prosadili až v 71. minutě, kdy v přesilovce skóroval po dvou minutách na trávníku střídající Pavel Dvořák, který po doléčení zranění nastoupil za A-tým poprvé v sezoně.

Žižkov dokázal i v oslabení srovnat zásluhou Marka Opluštila a zápas dotáhl až do prodloužení. V něm už domácímu tlaku neodolal a dvakrát inkasoval. Trefili se Ondřej Šašinka a Tomáš Vasiljev.

Už minulý týden mezi nejlepší osmičku poháru postoupily Plzeň, Sparta Praha, Mladá Boleslav, Olomouc, Jablonec, Liberec a Ostrava, která vyřadila obhájce trofeje Slavii. Los jarního čtvrtfinále se uskuteční ve čtvrtek v Praze.

Jízda Slovácka pokračuje, Opavě nadělilo čtyři góly. Baník jen remizoval s Olomoucí
Česká liga

Slovácko v sobotu smetlo Opavu 4:0 a pošesté v řadě v lize neprohrálo. Baník Ostrava hrál se Sigmou Olomouc 2:2.
Slovácko zásluhou rychlých gólů přehrálo Liberec a slaví výhru po pěti kolech
Česká liga

Fotbalisté Slovácka porazili v předehrávce 12. ligového kola Liberec 3:1 dvěma brankami z úvodu.
Slovácko a Opava nedopustily překvapení. MOL Cup zná první osmifinalisty
Fotbal

Fotbalisté Slovácka ve 3. kole domácího poháru zvítězili na hřišti třetiligového Benešova 3:1.