1. FC Slovácko

Fotbalový klub založený v roce 1927. Po dvou sezonách v druhé lize se Slovácko znovu prokousalo do nejvyšší soutěže v ročníku 2009-2010 a mezi elitou je dodnes.  V sezoně 2016-17 patřilo klubu v ligové tabulce 11. místo.

Tým od  počátku sezony 2015-16 na lavičce vede kouč Stanislav Levý.

Fanoušci modrobílých patří k těm nejlepším v nejvyšší soutěži a na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty v Uherském Hradišti se jich vejde 8 121.

Jablonec neměl se Slováckem kopat penaltu

Fotbalisté Jablonce vyrovnali v nedělním utkání 5. kola první ligy proti Slovácku na konečných 1:1 z penalty, která neměla být nařízena. Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR proto pozastavila hlavnímu sudímu Janu Petříkovi delegaci na nejbližší dva duely. Jinak se zápasy 5. kola obešly bez chyb.

Fotbalistky Slovácka prohrály s Bordeaux 1:2 a do základní části LM nepostoupí

Fotbalistky Slovácka prohrály při premiéře v prvním kole kvalifikace Ligy mistryň s francouzským Girondins Bordeaux 1:2 a do hlavní fáze prestižní soutěže se neprobojují.

Po brance Ines Jaurenaové ze 37. minuty se sice Moravanky dočkaly ve třetí minutě nastaveného času vyrovnání díky vlastnímu gólu brankářky Anny Moorhouseové, favorit ale hned o minutu později strhl vítězství na svou stranu zásluhou Malie Berkelyové.

Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na hostování s opcí

Fotbalový brankář Filip Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na roční hostování s opcí na případný přestup. Oba kluby o tom informovaly na svých webových stránkách.

Člen širšího kádru české reprezentace Nguyen působil v Liberci od roku 2018, ale v jarní části minulé sezony ztratil místo jedničky. Osmadvacetiletý gólman v nejvyšší soutěži dosud za Slovan odchytal 77 utkání a udržel 27 čistých kont.

"Ve hře bylo více variant, ale jsme rádi, že jsme se nakonec domluvili právě s Filipem, který má mimo jiné zkušenosti i z pohárové Evropy," uvedl sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.