1. FC Slovácko

1. FC Slovácko

Fotbalový klub založený v roce 1927. Po dvou sezonách v druhé lize se Slovácko znovu prokousalo do nejvyšší soutěže v ročníku 2009-2010 a mezi elitou je dodnes.  V sezoně 2016-17 patřilo klubu v ligové tabulce 11. místo.

Tým od  počátku sezony 2015-16 na lavičce vede kouč Stanislav Levý.

Fanoušci modrobílých patří k těm nejlepším v nejvyšší soutěži a na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty v Uherském Hradišti se jich vejde 8 121.

Zápas Sparty a Slovácka se přesunul z neděle na listopad

Odložené utkání 14. kola první fotbalové ligy mezi Spartou Praha a Slováckem se bude hrát v náhradním termínu ve středu 9. listopadu od 19:30. Zápas se měl původně uskutečnit v neděli, ale vedení soutěže jej přesunulo kvůli dnešní dohrávce duelu Evropské konferenční ligy mezi týmem z Uherského Hradiště a Kolínem nad Rýnem. V tiskové zprávě o tom informovala Ligová fotbalová asociace (LFA).

Zápas Sparty se Slováckem měl následovat tři dny po utkání Slovácka v Konferenční lize. Celek z Uherského Hradiště ale ve čtvrtek kvůli mlze odehrál z domácího souboje s Kolínem jen sedm minut a zbytek duelu se uskutečnil až dnes od 13:00. Slovácko, které německému týmu podlehlo 0:1, by mělo na odpočinek jen 51 hodin, a proto LFA zápas na Letné přesunula. Mezi jednotlivými duely musí být podle řádů aspoň tři dny.

Utkání se odehraje ve stejný den jako jiný odložený zápas mezi Plzní a Brnem.

Pokračovat