Slovinský orel, horalové z jihu a hladoví Francouzi. To jsou esa pro zvláštní Tour

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
28. 8. 2020 16:19
Letošní Tour de France se jede ve vskutku netradičním termínu, svážou ji opatření kvůli koronaviru a na startu se neobjeví Chris Froome ani Geraint Thomas. O to větší možnost cítí ve vzduchu další vlčáci, jichž rozhodně není málo. Projděte si výčet jezdců, kteří by měli od soboty na "Staré dámě" míchat kartami.
Egan Bernal.
Egan Bernal. | Foto: Reuters

Obhájce nesmí chybět

Proti bude především Egan Bernal, kolumbijský diamant v blyštivé truhle britského týmu. Před dvěma lety debutoval v závodě Grand Tour, a to právě ve Francii, kde výbornými výkony v roli domestika pomohl k triumfu Geraintu Thomasovi. A o rok později, v pouhých 22 letech, stanul na vrcholu on sám.

Z druhé účasti na Tour vydoloval Bernal žlutý dres a doma v Kolumbii se stal hrdinou. V boji o obhajobu titulu bude mít k ruce silné a loajální mužstvo s Michalem Kwiatkowským, Andrejem Amadorem či Pavlem Sivakovem. Týmoví konkurenti Thomas a Chris Froome v nominaci nejsou, Ineos by měl pracovat pro Bernala.

 

Právě se děje

před 47 minutami

V Ženevě skončily rozhovory mezi Bidenem a Putinem

V Ženevě skončilo jednání amerického prezidenta Joea Bidena a jeho ruského protějšku Vladimira Putina, jehož se účastnily rozšířené delegace obou stran, Oznámil to Bílý dům, podle něhož jde zároveň o konec dnešního americko-ruského summitu. Nyní se čekají tiskové konference, oba státníci by měli předstoupit před novináře každý zvlášť. Putin po skončení summitu oznámil, že se s Bidenem dohodl na návratu ruského velvyslance do Washingtonu a amerického ambasadora do Moskvy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy