Zdeněk Štybar

Český silniční cyklista a cyklokrosař (*1985). Největší úspěchy slavil v terénu, je dvojnásobným mistrem světa v cyklokrosu do 23 let (2005 a 2006) a trojnásobný světový šampion mezi seniory (2010, 2011 a 2014).

Od roku 2011 začal dávat přednost silniční cyklistice, závodí za stáj Etixx-Quick Step, jejímž majitelem je Zdeněk Bakala. V jejím dresu vyhrál v roce 2013 etapový závod Eneco Tour, o rok později vyhrál sedmou etapu Vuelty a v červenci 2015 triumfoval v šesté etapě Tour de France.

Štybar znovu pojede i cyklokros. Je tam pár akcí s fantastickým publikem, těší se
Cyklistika

Celkem si třiatřicetiletý český silniční profesionál naplánoval ještě více závodů než loni a všechny v Belgii.
Déšť v Anglii přece nepřekvapí, říká Tesař. MS cyklistů bavilo, ale mělo svou kaňku
Cyklistika

Déšť, chlad a vítr provázely cyklistický šampionát v Yorkshiru. Nejen strhující závod mužů hodnotí Lubor Tesař, bronzový medailista z MS 1993.
Kreuziger: Extrémní den v extrémních podmínkách, výsledek bereme
Ostatní sporty

Loňské šesté místo Romana Kreuzigera zůstává i po dnešním silničním závodě na cyklistickém MS nejlepším výsledkem v samostatné historii ČR.
Štybar dojel třetí v devatenácté etapě Vuelty. Jeho stáj kralovala
Cyklistika

Zdeněk Štybar obsadil třetí místo v 19. etapě Vuelty, kterou po úniku vyhrál jeho týmový kolega Francouz Rémi Cavagna.
Bylo to šílené, něco takového jsem nezažil. Gilbert v ďábelské etapě uhnal i Štybara
Cyklistika

Belgický cyklista Philippe Gilbert ovládl na Vueltě po dni volna nejdelší etapu letošního ročníku a připsal si druhé dílčí vítězství.
Roglič setřásl na Vueltě Valverdeho a zvýšil své vedení
Cyklistika

Slovinský cyklista Primož Roglič setřásl v horské 16. etapě Vuelty největšího soupeře Alejandra Valverdeho ze Španělska.
Štybar jel po hromadném pádu pelotonu o vítězství, soupeři ho však přespurtovali
Cyklistika

Jediný český účastník Vuelty dojel dvanáctý s odstupem 18 sekund na vítězného Sama Bennetta.
Štybar se pokusil vyhrát osmou etapu Vuelty, únik mu nevyšel
Cyklistika

Zdeněk Štybar se pokusil o únik v závěru osmého dne na Vueltě, ale kýženého etapového vítězství se nedočkal.
Jakobsen porazil na Vueltě ve spurtu Bennetta, pro Kruijswijka závod skončil
Cyklistika

Nizozemec Fabio Jakobsen vyhrál na Vueltě sprinterský dojezd čtvrté etapy a v těsném souboji překazil double pondělnímu vítězi Samu Bennettovi.
Irský cyklista Bennett vyhrál první hromadný spurt Vuelty, červený dres udržel Roche
Cyklistika

Červený dres pro vedoucího muže průběžného pořadí udržel Nicolas Roche, dál vede o dvě sekundy před Kolumbijcem Nairem Quintanou.
Druhou etapu Vuelty vyhrál po sólovém úniku Quintana, novým lídrem je Roche
Cyklistika

Jediný český účastník Zdeněk Štybar dojel dvacátý se ztrátou 1:36 minuty a v celkovém pořadí, jež však není jeho cílem, klesl na 19. pozici.
Neuvěřitelné. Hromadný pád na Vueltě zavinil bazének, ve kterém si hrálo dítě
Cyklistika

Týmovou časovku na úvod cyklistické Vuelty vyhrála Astana o dvě sekundy před stájí Deceuninck-QuickStep se Zdeňkem Štybarem v sestavě.
Na Vueltě bude z Čechů útočit jen Štybar. Červený dres určí nepoznané vrcholky
Cyklistika

Nadcházející Vuelty se zúčastní pouze Zdeněk Štybar. I když ještě pár dní před startem byli ve hře další dva čeští závodníci.
Hirt chybí v nominaci na Vueltu. Českými zástupci budou Štybar a Vakoč
Cyklistika

Zdeněk Štybar s Petrem Vakočem z týmu Deceuninck-Quick Step by měli být jedinými českými cyklisty na Vueltě, která začíná v sobotu.
Štybar na Binck Bank Tour pomohl Hodegovi porazit ve finiši Bennetta
Cyklistika

S pomocí Zdeňka Štybara vyhrál kolumbijský cyklista Álvaro Hodeg v hromadném spurtu pátou etapu závodu Binck Bank Tour.
Francie z něj šílí, ale Alaphilippe Tour nevyhraje, říká Tesař. Alespoň ne letos
Tour de France

Julian Alaphilippe si podmanil Francii. Cyklističtí fanoušci obdivují jeho úžasnou formu a konstantní výkony. Ale mohl by někdy vyhrát celou Tour?
Štybar zná své plány: vynechá Tour, chystá se na Vueltu a chce medaili z MS
Cyklistika

Cyklista Zdeněk Štybar přišel o start na Giru d'Italia, nejspíš vynechá i Tour de France, ale připravuje se na start na Vueltě
Roubaix ovládl Štybarův parťák Gilbert, Sagan nástup nedotáhl
Cyklistika

Štybar, jenž nezachytil nástup favoritů zhruba 52 km před cílem, dojel ve skupině pronásledovatelů s odstupem 47 sekund.
Po snovém jaru čeká Štybara šest milionů kostek v Pekle severu

Zdeněk Štybar o víkendu zaútočí na vysněný titul v Roubaix. Přes nepovedený závod ve Flandrech má za sebou životní jaro, korunované dvěma vítězstvími.
Štybar ovládl další jarní klasiku. V Harelbeke triumfoval jako první Čech
Cyklistika

Cyklista Zdeněk Štybar vyhrál závod WorldTour Grand Prix E3 v Harelbeke a slaví už druhý letošní triumf v jarních klasikách.