Zdeněk Štybar

Český silniční cyklista a cyklokrosař (*1985). Největší úspěchy slavil v terénu, je dvojnásobným mistrem světa v cyklokrosu do 23 let (2005 a 2006) a trojnásobný světový šampion mezi seniory (2010, 2011 a 2014).

Od roku 2011 začal dávat přednost silniční cyklistice, závodí za stáj Etixx-Quick Step, jejímž majitelem je Zdeněk Bakala. V jejím dresu vyhrál v roce 2013 etapový závod Eneco Tour, o rok později vyhrál sedmou etapu Vuelty a v červenci 2015 triumfoval v šesté etapě Tour de France.

Strade Bianche vyhrál Van Aert, Štybar dojel šestý

Belgičan Wout van Aert se stal vítězem Strade Bianche, prvního závodu cyklistické WorldTour po koronavirové pauze. Nejlepší z české elitní trojice Zdeněk Štybar dojel v Itálii po 184 kilometrech ve velkém vedru na šestém místě, za trojnásobným mistrem světa v cyklokrosu Van Aertem zaostal vítěz z roku 2015 téměř o čtyři minuty.

Van Aert se držel v pětičlenné vedoucí skupince a 12 kilometrů před cílem zaútočil v posledním stoupání na šotolině, která tvoří zhruba polovinu trati. Náskok udržel až do cíle v Sieně. Druhý skončil s půlminutovou ztrátou Ital Davide Formolo, třetí byl Němec Max Schachmann.

Pětadvacetiletý jezdec stáje Jumbo-Visma Van Aert se při třetí účasti na Strade Bianche dočkal po dvou třetích místech prvního triumfu v elitním seriálu. Úspěch bývalých cyklokrosařských světových šampionů podtrhl Štybar, jenž i pošesté dojel v tomto italském závodu v nejlepší sedmičce.

Prašná oblaka, žhavé Toskánsko a zástup hvězd. Cyklistika se vrací i se třemi Čechy
Cyklistika

Ostrá zkouška čeká na nejlepší jezdce při restartu sezony. Zdeněk Štybar klasiku Strade Bianche před pěti lety vyhrál a teď znovu patří mezi favority.
Cyklistice chybí osobnosti. Když mi dá někdo loktem, vrátím mu to, hlásí Štybar
Cyklistika

Elitní český cyklista Zdeněk Štybar se připravuje na restart sezony v Česku. Ale těšení na blížící se závody už si raději zakázal.
Cyklistické Giro a Vuelta se budou po 34 letech překrývat. Nové řešení těší Štybara
Cyklistika

Český jezdec Zdeněk Štybar je nadšený, že součástí kalendáře zůstaly jeho oblíbené klasiky. Grand Tours Giro a Vuelta se pojedou v říjnu a listopadu.
E-mail o snížení platu čekám každý den, hlásí z Belgie Štybar. A věří v tučný podzim
Cyklistika

Cyklista Zdeněk Štybar se v Belgii věnuje manželce Ine, synu Lewisovi a pokračuje v tréninku. Doufá, že se sezona navzdory pandemii rozběhne.
Cyklistický monument z domova. Štybar a spol. si zazávodí navzdory koronaviru
Cyklistika

Na neděli plánovaný cyklistický monument Kolem Flander se po odložení 104. ročníku kvůli koronaviru uskuteční virtuálně.
Štybar vyhrál předposlední etapu Vuelty San Juan
Cyklistika

Hned v prvním závodu sezony dokázal cyklista Zdeněk Štybar vybojovat vítězství.
Kolem vidí mladé pušky, ale sám se necítí staře. Přichází životní roky, věří Štybar
Cyklistika

Zdeněk Štybar hovoří v rozhovoru Aktuálně.cz o vyhlídkách před olympijskou sezonou, vyzrálosti po třicítce a pohádce, kterou jeho tým vloni prožil.
Hýčkají si d'Artagnana a blyštivý diamant. Štybarovi radí šéf: Nervy strč do kapsy
Cyklistika

Štybarův tým stojí na prahu sezony, v níž bude obhajovat 68 triumfů. Vedle českého jezdce by měli stát v popředí mušketýr a belgický supertalent.
Nash přišla o vedení v SP, Štybar byl při návratu ve čtvrté desítce
Cyklistika

Kateřina Nash obsadila 15. místo v závodě Světového poháru cyklokrosařek v belgickém Heusden-Zolderu.
Štybar znovu pojede i cyklokros. Je tam pár akcí s fantastickým publikem, těší se
Cyklistika

Celkem si třiatřicetiletý český silniční profesionál naplánoval ještě více závodů než loni a všechny v Belgii.
Déšť v Anglii přece nepřekvapí, říká Tesař. MS cyklistů bavilo, ale mělo svou kaňku
Cyklistika

Déšť, chlad a vítr provázely cyklistický šampionát v Yorkshiru. Nejen strhující závod mužů hodnotí Lubor Tesař, bronzový medailista z MS 1993.
Kreuziger: Extrémní den v extrémních podmínkách, výsledek bereme
Ostatní sporty

Loňské šesté místo Romana Kreuzigera zůstává i po dnešním silničním závodě na cyklistickém MS nejlepším výsledkem v samostatné historii ČR.
Štybar dojel třetí v devatenácté etapě Vuelty. Jeho stáj kralovala
Cyklistika

Zdeněk Štybar obsadil třetí místo v 19. etapě Vuelty, kterou po úniku vyhrál jeho týmový kolega Francouz Rémi Cavagna.
Bylo to šílené, něco takového jsem nezažil. Gilbert v ďábelské etapě uhnal i Štybara
Cyklistika

Belgický cyklista Philippe Gilbert ovládl na Vueltě po dni volna nejdelší etapu letošního ročníku a připsal si druhé dílčí vítězství.
Roglič setřásl na Vueltě Valverdeho a zvýšil své vedení
Cyklistika

Slovinský cyklista Primož Roglič setřásl v horské 16. etapě Vuelty největšího soupeře Alejandra Valverdeho ze Španělska.
Štybar jel po hromadném pádu pelotonu o vítězství, soupeři ho však přespurtovali
Cyklistika

Jediný český účastník Vuelty dojel dvanáctý s odstupem 18 sekund na vítězného Sama Bennetta.