Slovinský orel, horalové z jihu a hladoví Francouzi. To jsou esa pro zvláštní Tour

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
28. 8. 2020 16:19
Letošní Tour de France se jede ve vskutku netradičním termínu, svážou ji opatření kvůli koronaviru a na startu se neobjeví Chris Froome ani Geraint Thomas. O to větší možnost cítí ve vzduchu další vlčáci, jichž rozhodně není málo. Projděte si výčet jezdců, kteří by měli od soboty na "Staré dámě" míchat kartami.
Tom Dumoulin.
Tom Dumoulin. | Foto: Reuters

Nizozemský fenomén

Druhým tahounem Jumbo-Visma bude o rok mladší Tom Dumoulin. "Motýl z Maastrichtu" má na kontě jednu vyhranou Grand Tour, stejně jako Roglič, nicméně od jeho triumfu na Giru uplynuly už tři roky. V roce 2018 byl v Itálii druhý a stejný výsledek tehdy přidal i na Tour.

Vloni ho ovšem místo očekávaného útoku na nejvyšší příčky brzdily nemoci a zranění, z Gira odstoupil a "Starou dámu" vůbec nejel. Letos je před Tour optimistický a do karet mu hrají i vynikající schopnosti v časovce, ostatně také jeho parťák Roglič je v této disciplíně velmi silný. Převezme Jumbo-Visma od Ineosu žezlo dominantní stáje?

 

Právě se děje

před 51 minutami

V Ženevě skončily rozhovory mezi Bidenem a Putinem

V Ženevě skončilo jednání amerického prezidenta Joea Bidena a jeho ruského protějšku Vladimira Putina, jehož se účastnily rozšířené delegace obou stran, Oznámil to Bílý dům, podle něhož jde zároveň o konec dnešního americko-ruského summitu. Nyní se čekají tiskové konference, oba státníci by měli předstoupit před novináře každý zvlášť. Putin po skončení summitu oznámil, že se s Bidenem dohodl na návratu ruského velvyslance do Washingtonu a amerického ambasadora do Moskvy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy