Roman Kreuziger

Roman Kreuziger

Roman Kreuziger se sice narodil 6. května 1986 v Moravské Třebové, cyklistické ostruhy ale získával v proslulé plzeňské škole.

Talent zdědil po svém otci, taktéž špičkovém cyklistovi, Romanu Kreuzigerovi starším, který nad kariérou svého syna dlouho dohlížel.

Kreuziger se už sedmkrát zúčasnil Tour de France, přičemž se čtyřikrát vešel do první desítky. Nejlépe dopadl v roce 2013, kdy byl pátý To nejlepší český výsledek na závodech Grand Tour. Stejného umístění dosáhl v roce 2011 na Giru.

Po přestupu do Tinkoff vyhrál i slavnou klasiku Amstel Gold Race a byl třetí na klasice San Sebastian a etapovém závodě Kolem Švýcarska. V roce 2009 vyhrál závod Kolem Romandie.

Jeho kariéru narušila dvouletá kauza s údajnými nesrovnalostmi v biologickém pasu, která v červnu 2015 skončila tím, že Mezinárodní cyklistická unie (UCI) a Světová antidopingová agentura (WADA) stáhly své odvolání ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu (CAS) v Lausanne.

Cyklista Karel Vacek bude jezdit za bývalou stáj Kreuzigera

Český cyklista Karel Vacek bude od příští sezony oblékat dres elitního týmu WorldTour Qhubeka ASSOS. Dvacetiletý nadějný jezdec v jihoafrické stáji, která do letoška závodila pod názvem NTT, vystřídá krajana Romana Kreuzigera. Ten naopak zamířil do druhodivizního týmu Gazprom-RusVelo.

Vackovo angažmá dnes potvrdilo vedení týmu. Spolu s ním přišli i osmadvacetiletý Polák Lukasz Wišniowski a o čtyři roky mladší Američan Sean Bennett.

Vacek, jenž v roce 2019 působil v týmu Hagens-Axeon a letos jezdil za italskou stáj Colpack Ballan, si posun mezi elitu nemohl vynachválit. "Jsem nadšený, že mohou být součástí týmu Qhubeka ASSOS, je to úžasné. Těším se, že se pro příští sezonu dostanu do co nejlepší formy," uvedl na týmovém webu.

"Mým největším snem je samozřejmě Tour de France nebo jiný ze závodů Grand Tours, dosáhnout tam jednou na dobrý výsledek v celkovém pořadí. To je můj kariérní cíl, ale teď jsem rád a vděčný, že jsem se stal součástí skvělého týmu," dodal.

Zdroj: ČTK
Pokračovat