Roman Kreuziger

Roman Kreuziger se sice narodil 6. května 1986 v Moravské Třebové, cyklistické ostruhy ale získával v proslulé plzeňské škole.

Talent zdědil po svém otci, taktéž špičkovém cyklistovi, Romanu Kreuzigerovi starším, který nad kariérou svého syna dlouho dohlížel.

Kreuziger se už sedmkrát zúčasnil Tour de France, přičemž se čtyřikrát vešel do první desítky. Nejlépe dopadl v roce 2013, kdy byl pátý To nejlepší český výsledek na závodech Grand Tour. Stejného umístění dosáhl v roce 2011 na Giru.

Po přestupu do Tinkoff vyhrál i slavnou klasiku Amstel Gold Race a byl třetí na klasice San Sebastian a etapovém závodě Kolem Švýcarska. V roce 2009 vyhrál závod Kolem Romandie.

Jeho kariéru narušila dvouletá kauza s údajnými nesrovnalostmi v biologickém pasu, která v červnu 2015 skončila tím, že Mezinárodní cyklistická unie (UCI) a Světová antidopingová agentura (WADA) stáhly své odvolání ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu (CAS) v Lausanne.

Kreuziger: Extrémní den v extrémních podmínkách, výsledek bereme
Ostatní sporty

Loňské šesté místo Romana Kreuzigera zůstává i po dnešním silničním závodě na cyklistickém MS nejlepším výsledkem v samostatné historii ČR.
Kreuziger: Dokázal jsem si, že ještě nepatřím do starého železa
Tour de France

Cyklista Roman Kreuziger na Tour de France, z níž se dnes vrátil, nenaplnil přání o umístění v první patnáctce.
Bernal zůstal ve žlutém. Od triumfu na Tour ho dělí dojezd do Paříže

Dvaadvacetiletý člen týmu Ineos se tak s největší pravděpodobností stane prvním kolumbijským vítězem nejslavnějšího závodu světa.
První alpskou etapu Tour vyhrál Quintana, dál vede Alaphilippe

Z kandidátů na celkové prvenství si nejvíce polepšil dosud pátý Bernal, jenž na ostatní favority najel přes půl minuty a poskočil na druhé místo.
Sedmnáctou etapu na Tour vyhrál Trentin, peloton na něj ztratil dvacet minut

V čele je i nadále Francouz Julian Alaphilippe, který do cíle v Gapu přijel v hlavním pelotonu, v němž byl i Roman Kreuziger.
Yates na Tour unikl a slavil, Alaphilippe ale vedení udržel. Kreuziger už je čtrnáctý

Britský cyklista Simon Yates se díky úspěšnému úniku stal vítězem 15. etapy Tour de France.
Francouzi v extázi. Na bájný Tourmalet dojel první Pinot před Alaphilippem

Obávaný výstup na bájný Tourmalet v závěru 14. etapy cyklistické Tour de France skončil dvojnásobným domácím triumfem.
Energie žlutého dresu. Alaphilippe šokoval favority v časovce a dál vede Tour

Francouz Julian Alaphilippe ovládl dnešní časovku jednotlivců na Tour de France a po 13. etapě si upevnil pozici v čele průběžného pořadí.
Po první horské etapě se dostal do čela Tour Ciccone, Kreuziger ztrácí

První horská etapa Tour de France podle očekávání přinesla nového lídra, kterým se stal nováček na slavném závodu Giulio Ciccone.
Týmovou časovku na Tour ovládla stáj Jumbo-Visma. Teunissen zůstává ve žlutém

Tým Jumbo-Visma dojel do cíle pod Atomiem o 20 sekund rychleji než Ineos. Stáj Dimension Data s Romanem Kreuzigerem ztratila skoro minutu.
Chemický gigant místo kosatky. Ineos budí na Tour rozruch, Francie baží po výhře

Vloni bojoval tým Sky za čistší oceány, jeho nynější sponzor Ineos je gigantem ve výrobě plastů. Britská stáj budí emoce nejen sportovní silou.
Vrchařská Tour a snaha sesadit vládce. Je třeba dostat Ineos pod tlak, míní Tesař

Favoritům z Ineosu by mohli na Tour podle experta Lubora Tesaře zatápět nejvíce Nibali a Fuglsang. Kreuziger musí spoléhat hlavně sám na sebe.
Tým Dimension Data vsadil na Kreuzigera, v sestavě pro Tour nečekaně chybí Cavendish

Vyhlášený spurtér tak nedostane šanci překonat rekordních 34 etapových prvenství Eddyho Merckxe, od nějž ho dělí čtyři vítězství.
Kreuziger nebude mít podporu, Ineos je silný i bez Froomea, říká Wiggins před Tour

Zranění Froomea je ošklivé, ale i bez něj pojede Ineos na Tour o vítězství. Kreuziger bude mít podle experta Eurosportu Wigginse slabou podporu.
Kreuziger bude Tour de France nenávidět, ale teď se ještě těší
Cyklistika

Cyklistu Romana Kreuzigera čeká závěrečná fáze přípravy na Tour de France, kde by měl být jediným Čechem ve startovním poli.
Nejsem zabezpečený do konce života, to dokáže tak pět nejlepších, říká Kreuziger
2:26
Cyklistika

Roman Kreuziger se na Tour vrátí po dvou letech. Bude nejspíš jediným Čechem v pelotonu, ale tým Dimension Data by mu mohl svěřit důležitou roli.
Kreuziger se v nové stáji trápí. Nesmíme panikařit, zlomí se to, věří cyklista
Cyklistika

Prozatím daleko ke spokojenosti má při pohledu na týmové výsledky stáje Dimension Data její česká posila Roman Kreuziger.
Francouz Alaphilippe obhájil titul v závodu Valonský šíp. Kreuziger spadl
Cyklistika

Jezdec stáje Deceuninck-Quick Step porazil v závěrečném stoupání na Mur de Huy Dána Jakoba Fuglsanga a oslavil už deváté vítězství v sezoně.
Štybar skončil těsně pod stupni vítězů. Na Strade Bianche dojel na čtvrtém místě
Cyklistika

Po 184 kilometrech se na historickém náměstí v Sieně radoval z vítězství Štybarův kolega z týmu Deceuninck-Quick-Step Francouz Julian Alaphilippe.