Slovinský orel, horalové z jihu a hladoví Francouzi. To jsou esa pro zvláštní Tour

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
28. 8. 2020 16:19
Letošní Tour de France se jede ve vskutku netradičním termínu, svážou ji opatření kvůli koronaviru a na startu se neobjeví Chris Froome ani Geraint Thomas. O to větší možnost cítí ve vzduchu další vlčáci, jichž rozhodně není málo. Projděte si výčet jezdců, kteří by měli od soboty na "Staré dámě" míchat kartami.
Richard Carapaz.
Richard Carapaz. | Foto: ČTK

Pastevec z And

Mužem číslo dvě v Ineosu bude další produkt jihoamerické cyklistiky. Ekvádorec Richard Carapaz vloni ještě v dresu Movistaru trochu překvapivě ovládl italské Giro, načež přestoupil do nejsilnější stáje současnosti. Tour pojede vůbec poprvé a bude zajímavé sledovat, kolik prostoru vedle Bernala dostane.

Jako dvojice by měli bojovat proti Rogličovi s Dumoulinem, byť tato čtveřice samozřejmě nebude v bitvě o první místo jediná. 29letý Carapaz je fantastickým vrchařem, k čemuž má předpoklady už odmalička, neboť vyrůstal v Andách ve výšce bezmála tři tisíce metrů. V mládí pásl a dojil krávy, podle stylu závodění si vysloužil přezdívku "Lokomotiva".

 

Právě se děje

před 19 minutami

Extraligovou Spartu posílil švédský útočník Thorell

Novou posilou hokejistů extraligové Sparty se stal švédský útočník Erik Thorell. Devětadvacetiletý křídelník má zkušenosti ze švédské i finské nejvyšší soutěže, poslední dvě sezony byl ale spoluhráčem kapitána českého týmu na letošním mistrovství světa Jana Kováře ve švýcarském Zugu. O jeho příchodu informovala Sparta na webu.

Další zprávy