Karolína Muchová

Muchová: Mimořádný talent míří až na vrchol. Připomíná Federera, žasne expert
Tenis

Prudký a překvapivý nástup do světové špičky udělal z Karolíny Muchové zdravým sebevědomím nasáklou tenistku schopnou velkých věcí.
Korunovace životní sezony. Strýcová vyhrála Zlatého kanára, mezi muži první Berdych
Tenis

V pátek zářila Barbora Strýcová na vyhlášení Sportovce roku, kde skončila devátá. Tenisovou anketu Zlatý kanár už v sobotu opanovala.
Chci stále víc, říká Muchová po průlomovém roce. Při focení trpěla víc než na kurtu
Tenis

"Bude to jiná pozice a budou se na mě holky chtít vytáhnout," tuší před novým rokem česká tenistka.
Muchová v semifinále Elite Trophy podlehla běloruské ranařce po vyrovnaném boji
Tenis

Muchová prohrála v semifinále turnaje Elite Trophy v Ču-chaji s čtvrtou nasazenou Běloruskou Sabalenkovou za necelé dvě hodiny 5:7, 6:7.
Plakala a dohrávala v křeči. Přesto Muchová slaví postup do semifinále Elite Trophy
Tenis

Karolína Muchová porazila Sofii Keninovou a postoupila do semifinále tenisového Elite Trophy. Zaplatila ovšem bolestivou daň.
Muchová předvedla parádní obrat a na prestižní Elite Trophy je ve hře o semifinále
Tenis

Třiadvacetiletá česká tenistka zdolala Alison Riskeovou a v pátek se o postup z Kaméliové skupiny utká s další Američankou Sofií Keninovou.

Riskeová prohrála v Ču-chaji s Keninovou, čeká ji Muchová

Americká tenistka Sofia Keninová potvrdila na turnaji Elite Trophy v Ču-chaji roli druhé nasazené hráčky a v úvodním utkání Kaméliové skupiny porazila krajanku Alison Riskeovou 6:4, 6:4. Právě s poraženou Riskeovou tedy ve čtvrtek vstoupí do soutěže česká reprezentantka Karolína Muchová.

Druhé porážky v Ču-chaji utrpěly Donna Vekičová a Maria Sakkariová a přišly tak o naději na účast v semifinále. Chorvatka Vekičová prohrála v Azalkové skupině s Dajanou Jastremskou 6:7, 2:6 a ukrajinská tenistka se tak o postup utká s turnajovou jedničkou Kiki Bertensovou.

Řecká tenistka Sakkariová podlehla v Růžové skupině Elise Mertensové ve třech setech. Belgičanku čeká rozhodující duel s Arynou Sabalenkovou z Běloruska.

Komentář: Když málo je víc. Rozvážná Muchová udává tempo nové tenisové generaci
Tenis

V závěru roku česká tenistka vytáhla další zbraň, která ji zdobí - rozvaha.

Görgesová v Lucemburku neobhájila, Muchová si zahraje Elite Trophy

Lotyšská tenistka Jelena Ostapenková překazila Julii Görgesové obhajobu titulu v Lucemburku. Ve finále porazila druhou nasazenou Němku 6:4, 6:1 a vyhrála turnaj WTA po dvou letech. Dvaadvacetiletá vítězka předloňského Roland Garros získala třetí titul v kariéře.

Nezdar Görgesové znamená, že Karolína Muchová má jistou účast na WTA Elite Trophy v čínské Ču-chaji příští týden. Na takzvaný malý Turnaj mistryň české tenistce pomohlo i odhlášení řady hráček. Muchová začínala sezonu na 145. místě světového žebříčku, po semifinálové účasti v Moskvě se poprvé posune do první třicítky.

Görgesová měla šanci jako první tenistka v této sezoně na druhou úspěšnou obhajobu, ale na rozdíl od lednového turnaje v Aucklandu ve finále neuspěla. První set souboje bývalých hráček Top Ten rozhodl jediný brejk, ve druhém Němka přišla o podání hned třikrát. Ostapenková, která do turnaje vstoupila jako 63. hráčka žebříčku, nečelila ve finále jedinému brejkbolu.

Další ruský skalp nepřidala. Muchová nestačila v Moskvě na Pavljučenkovovou
Tenis

Karolína Muchová na turnaji v Moskvě na třetí finále v sezoně nedosáhla, v semifinále podlehla 4:6, 7:6, 1:6 domácí Anastasii Pavljučenkovové.
Muchová je bez ztráty setu v semifinále v Moskvě, posune se do třetí desítky žebříčku
Tenis

Tenistka Karolína Muchová porazila ve čtvrtfinále halového turnaje v Moskvě 6:3, 6:4 domácí Rusku Jekatěrinu Alexandrovovou.
Bez řečí vstříc dalšímu milníku. Muchová v Moskvě drtí věhlasné soupeřky
Tenis

Letos hrála na Australian Open kvalifikaci. Nyní to vypadá, že do dalšího ročníku úvodního grandslamu sezony naskočí mezi dvaatřicítkou nasazených.
Rosol zaskočil favorita. V Moskvě se dařilo i Muchové
Tenis

Tenista Lukáš Rosol dnes v Moskvě oslavil svou první letošní výhru v hlavní soutěži turnaje ATP.

Plíšková a Muchová se ucházejí o ceny WTA

Tenistky Karolína Plíšková a Karolína Muchová se po výkonech v září korunovaných ziskem titulu ucházejí o tradiční ceny WTA za jednotlivé měsíce. Světová dvojka Plíšková vyhrála 15. září premiérový turnaj v Čeng-čou a je jednou z tří nominovaných na hráčku měsíce, o týden později se své první trofeje dočkala Muchová v Soulu a může vyhrát anketu o průlom měsíce.

Plíšková byla v nominaci na hráčku měsíce už za leden a březen. Stát se může druhou letošní českou vítězkou po dubnovém triumfu Petry Kvitové. Nyní mohou fanoušci hlasovat do sobotní půlnoci také pro Arynu Sabalenkovou z Běloruska, jež obhájila titul ve Wu-chanu, a Naomi Ósakaovou. Japonka zase zvládla tlak a ovládla turnaj v rodné Ósace.

Muchová je v nominaci na průlom měsíce v letošní životní sezoně již potřetí. V dubnu to bylo za finále pražského turnaje, za červenec díky postupu do čtvrtfinále Wimbledonu. Tentokrát je šampionkou ze Soulu. V nominaci jsou s ní Alison Riskeová, Jelena Rybakinová a Rebecca Petersonová.