Devatenáctka zdolala Švýcarsko a postoupila do elitní fáze

Čeští fotbalisté do 19 let si s předstihem zajistili účast v elitní fázi kvalifikace mistrovství Evropy. Mladíci dnes zvítězili nad domácím Švýcarskem 3:2, vyhráli i druhý zápas ve čtyřčlenné skupině úvodní fáze a před závěrečným duelem už mají jistotu, že obsadí jedno z prvních dvou míst v tabulce, která znamenají přímý postup.

Svěřenci trenéra Radka Bejbla v úvodním utkání porazili 3:0 Andorru a dobře vstoupili také do druhého duelu v Nyonu. Po poločase vedli po brankách Šmigy, Ševinského a Maška 3:0, po změně stran se dvakrát prosadil střídající Toggenburger, ale hosté už postupové vítězství udrželi.

V závěrečném duelu se český tým utká s Řeckem, které je zatím rovněž bodově stoprocentní a také má jistotu postupu. Elitní fáze kvalifikace se bude hrát na jaře příštího roku, los je na programu 8. prosince. Na šampionát, který v červenci bude hostit Malta, postoupí z další fáze pouze vítězové skupin.

Slovácko bude hrát v Nice před prázdnými tribunami

Fotbalisté Slovácka odehrají říjnový zápas v Nice v Evropské konferenční lize před prázdnými tribunami. Francouzský klub dostal od disciplinární komise UEFA trest za chování svých příznivců v úvodním duelu skupiny D proti Kolínu nad Rýnem.

UEFA potrestala Nice i pro zápas v Uherském Hradišti, který se bude hrát 6. října. S týmem nesmí na Moravu cestovat fanoušci, uzavřený stadion bude mít Nice o týden později právě v odvetě se Slováckem. Allianz Rivieru přitom mohlo zaplnit při plné kapacitě téměř 36 tisíc lidí.

Chuligáni Nice a Kolína nad Rýnem 8. září odpalovali pyrotechniku v hledišti a několik stovek fanoušků bundesligového klubu necelou hodinu před výkopem vtrhlo do kotle domácích. Zápas začal s hodinovým zpožděním.

Za krvavé střety bude pykat i Kolín, jenž nebude mít za měsíc na hřišti Slovácka své příznivce.