MS ve fotbale

Brazílie a Argentina dál drží v kvalifikaci MS neporazitelnost

Fotbalisté Brazílie a Argentiny dál drží neporazitelnost v jihoamerické kvalifikaci o postup na mistrovství světa. Brazilci přehráli v Manausu Uruguay 4:1 a dál vedou tabulku zóny CONMEBOL o šest bodů před Argentinci, kteří rovněž na domácím hřišti v Buenos Aires zdolali Peru 1:0.

V dresu Brazílie zazářili Neymar, který se oklepal po nevydařeném výkonu v předchozím duelu s Kolumbií, a nováček v reprezentaci Raphinha. Hvězda Paris St. Germain Neymar otevřel v 10. minutě skóre, o osm minut později přidal druhý gól Raphinha a po vzájemné spolupráci pak hráč Leedsu zvýšil ve druhém poločase už na 3:0. Luis Suárez v 77. minutě krásnou trefou z přímého kopu snížil, výhru domácích ale krátce poté pečetil Gabriel Barbosa.

O vítězství Argentiny rozhodl gól Lautara Martíneze krátce před přestávkou, kdy fotbalista Interu Milán uklidil hlavou do branky Molinův centr. Hosté mohli ve druhém poločase vyrovnat, penaltu nařízenou po faulu gólmana Emiliana Martíneze ale Yotún neproměnil.

Oba vedoucí týmy mají na dosah potvrzení postupu na šampionát do Kataru, kam se ze skupiny přímo kvalifikují první čtyři. Třetí místo drží Ekvádor, který uhrál bezbrankovou remízu s Kolumbií. Ta ve vyrovnaném boji o čtvrtou příčku o skóre přeskočila Uruguay.

Brazílie uhrála v kvalifikaci MS v Kolumbii jen bezbrankovou remízu

Vítězná série fotbalistů Brazílie v kvalifikaci mistrovství světa po devíti zápasech skončila. V Kolumbii uhráli Brazilci jen bezbrankovou remízu, bez porážky ale i nadále vedou tabulku jihoamerické zóny CONMEBOL. Druhá Argentina, která dosud rovněž neprohrála, snížila po vítězství 3:0 nad Uruguayí náskok rivalů na šest bodů.

Skóre v Buenos Aires otevřel v závěru prvního poločasu šťastnou trefou Lionel Messi. Jeho centr do šestnáctky minul jak útočník Nicolás González tak brankář Fernando Muslera a míč zapadl do branky. O šest minut později zvýšil na 2:0 po dorážce neproměněné šance Lautara Martíneze Rodrigo de Paul. Martínez si spravil chuť po přestávce, kdy pečetil skóre na 3:0.

"Odehráli jsme skvělý zápas. Všechno fungovalo perfektně," pochvaloval si Messi, jak jeho tým přestál úvodní nápor hostů. "Uruguay vyčkává a vytváří nebezpečné situace. Jakmile jsme ale dali první gól, začali jsme mít víc prostoru a další branky přišly," dodal.

Třetí místo v tabulce patří Ekvádoru, který nečekaně podlehl poslední Venezuele 1:2. Stejně bodů má i čtvrtá Uruguay, pro niž v Argentině po osmi zápasech skončila série bez porážky. Pátá je Kolumbie, která naopak pod vedením trenéra Reinalda Ruedy neprohrála už sedm utkání v řadě.

Přímý postup na šampionát v Kataru v příštím roce si zajistí první čtyři týmy tabulky jihoamerické části kvalifikace, pátý čeká baráž.