Lehečka po vydařeném vystoupení v Davis Cupu vypadl v Metách

Tenista Jiří Lehečka nedokázal na turnaji v Metách navázat na vydařené vystoupení v Davis Cupu. Dvacetiletý reprezentant, jenž ve víkendové baráži s Izraelem zvítězil v roli české jedničky v obou dvouhrách, prohrál ve Francii v prvním kole s Finem Emilem Ruusuvuorim 4:6, 4:6.

Lehečka, jemuž ve světovém žebříčku ATP patří 63. místo, přišel o první set poté, co v maratonském devátém gamu přišel podruhé o podání a v následující hře už na ztrátu nedokázal zareagovat. Druhý set rozhodl soupeř jediným brejkem. Lehečka sice ještě v závěru při svém podání odvrátil dva mečboly, vzápětí ale Ruusuvuori zápas s přehledem doservíroval.

Tenistka Martincová má první titul, v Portoroži uspěla ve čtyřhře

Tenistka Tereza Martincová získala v Portoroži titul ve čtyřhře. S Ukrajinkou Martou Kosťukovou ve finále porazily 6:4, 6:0 španělsko-slovenskou dvojici Cristina Bucsaová, Tereza Mihalíková. Pro sedmadvacetiletou Martincovou šlo o premiérový titul na okruhu WTA. Loni si neúspěšně zahrála finále singlu na Prague Open, letos nezvládla ani dvě finále ve čtyřhře v Melbourne a Adelaide.