Hnala je hořká motivace, bavili a skončili v slzách. Přesto zažili "Nadbyteční" úžasnou sezonu

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
11. 6. 2018 9:32
Hokej a Las Vegas. Spojení, které zprvu vyvolávalo všeobecně spíše úsměvné a nedůvěřivé reakce. Ale časem si vybudovalo uznání a respekt. Vegas Golden Knights odehráli neuvěřitelnou premiérovou sezonu v NHL. Sezonu, kterou ovlivnil zrůdný čin těsně před jejím startem a ve které bojovali o Stanley Cup. Ač nakonec zvítězil Washington, vzpomínat se bude také na partu "Nadbytečných". Projděte si grafiku, jež mapuje ročník nováčka.
Vegas Golden Knights
Vegas Golden Knights | Foto: ČTK

Zrození Zlatých rytířů

Po původních nápadech s názvy Vegas Aces (Esa) a Vegas Black Knights (Černí rytíři) se ujalo označení Vegas Golden Knights (Zlatí rytíři). Esa neprošla kvůli přílišné spojitosti se světem hazardu, Černí rytíři zase z důvodu kolize se jménem univerzitních týmů akademie americké armády.

Jejich domovem se stala T-Mobile Arena s kapacitou 17 500 diváků ve městě Paradise, které spadá do metropolitní oblasti Las Vegas.

Po vyřízení všech administrativních záležitostí a věcí spojených s identitou klubu přišel na řadu rozšiřovací draft. Ten přinesl v červnu 2017 to úplně nejdůležitější, a sice zrození týmu Zlatých rytířů. Mužstva NHL zveřejnila seznamy chráněných hráčů, na které Vegas nesmělo sáhnout. Ze zbylých hokejistů pak nováček poskládal tři měsíce před startem ligy nový kádr.

"Expansion draft" zažila NHL znovu po 17 letech. V roce 2000 doplnily složení zámořské hokejové soutěže Columbus a Minnesota.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

U Prostějova se zřítilo ultralehké letadlo, pilot na místě zemřel

Na pole mezi obcemi Olšany u Prostějova a Lutín se ve čtvrtek dopoledne zřítilo ultralehké letadlo. "Třiapadesátiletý pilot cizí státní příslušnosti pád stroje startujícího v zahraničí nepřežil," uvedl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek s tím, že pilot v letadle cestoval sám. Příčiny a okolnosti budou vyšetřovat prostějovští kriminalisté ve spolupráci s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. V Olomouckém kraji jde za poslední týden o druhou nehodu ultralehkého letadla. Minulý čtvrtek ultralight havaroval na Šumpersku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy