Hnala je hořká motivace, bavili a skončili v slzách. Přesto zažili "Nadbyteční" úžasnou sezonu

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
11. 6. 2018 9:32
Hokej a Las Vegas. Spojení, které zprvu vyvolávalo všeobecně spíše úsměvné a nedůvěřivé reakce. Ale časem si vybudovalo uznání a respekt. Vegas Golden Knights odehráli neuvěřitelnou premiérovou sezonu v NHL. Sezonu, kterou ovlivnil zrůdný čin těsně před jejím startem a ve které bojovali o Stanley Cup. Ač nakonec zvítězil Washington, vzpomínat se bude také na partu "Nadbytečných". Projděte si grafiku, jež mapuje ročník nováčka.
Tomáš Hyka v dresu Vegas Golden Knights
Tomáš Hyka v dresu Vegas Golden Knights | Foto: ČTK

Tomáš Hyka rozepsal historii

Ještě před rozšiřovacím draftem však Golden Knights podepsali jiného českého hráče, Tomáše Hyku. Tehdejší útočník Mladé Boleslavi se stal třetím přírůstkem nového klubu a všeobecně šlo o velké překvapení. Talentovaný křídelník chytil šanci za pačesy, v pěti přípravných utkáních nastřílel čtyři góly a přidal jednu nahrávku. Před sezonou byl druhým nejproduktivnějším hráčem rytířské družiny.

Hyka dokonce v přátelském zápase proti Los Angeles vstřelil vůbec první gól v historii organizace Golden Knights. Ač nakonec s Králi prohráli 2:6.

Přes to všechno putoval Hyka před startem sezony na farmu do Chicaga, kde strávil většinu ročníku. Tam si držel solidní bilanci skoro jednoho bodu na zápas a šanci v NHL dostal na deset utkání. Jako hráč Vegas zapsal jeden gól a dvě asistence. Play off odehráli Golden Knights bez Hyky, a tak se mohl bývalý hráč švédského Färjestadu zúčastnit MS v Dánsku.

Nedávno podepsal Hyka s vedením Vegas smlouvu na příští sezonu.

 

Právě se děje

Další zprávy