Foto: Ovečkin se konečně dočkal. Capitals ve Vegas trefili jackpot a vezou si domů Stanley Cup

Foto: Ovečkin se konečně dočkal. Capitals ve Vegas trefili jackpot a vezou si domů Stanley Cup
Ovečkinem vedený Washington vyhrál páté finále nad Vegas Golden Knights 4:3 a finálovou sérii celkově 4:1 na zápasy.
Dvaatřicetiletý ruský forvard během play off nasázel 15 branek (jednu z nich v rozhodujícím pátém finále) a zaslouženě si odnesl Conn Smythe Trophy pro nejlepšího hráče vyřazovací části.
Tohle je druhý muž, který se velmi významnou měrou zasloužil o triumf Capitals, brankář Braden Holtby. I díky jeho výkonům Washington přešel přes Columbus, Pittsburgh, Tampu a nakonec Vegas.
Mezi české vítěze Stanley Cupu se zapíší Jakub Vrána (na snímku), který se v pátém finále také gólově prosadil, a bek Michal Kempný. Naopak Jakub Jeřábek, který ve Washingtonu také působí, nenasbíral dostatečný počet startů na to, aby mohl být mezi nové šampiony zapsán.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
8. 6. 2018 6:48
Podívejte se na fotogalerii z rozhodujícího pátého finále hokejového Stanley Cupu.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy