Foto: Ovečkin se konečně dočkal. Capitals ve Vegas trefili jackpot a vezou si domů Stanley Cup

Foto: Ovečkin se konečně dočkal. Capitals ve Vegas trefili jackpot a vezou si domů Stanley Cup
Ovečkinem vedený Washington vyhrál páté finále nad Vegas Golden Knights 4:3 a finálovou sérii celkově 4:1 na zápasy.
Dvaatřicetiletý ruský forvard během play off nasázel 15 branek (jednu z nich v rozhodujícím pátém finále) a zaslouženě si odnesl Conn Smythe Trophy pro nejlepšího hráče vyřazovací části.
Tohle je druhý muž, který se velmi významnou měrou zasloužil o triumf Capitals, brankář Braden Holtby. I díky jeho výkonům Washington přešel přes Columbus, Pittsburgh, Tampu a nakonec Vegas.
Mezi české vítěze Stanley Cupu se zapíší Jakub Vrána (na snímku), který se v pátém finále také gólově prosadil, a bek Michal Kempný. Naopak Jakub Jeřábek, který ve Washingtonu také působí, nenasbíral dostatečný počet startů na to, aby mohl být mezi nové šampiony zapsán.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
8. 6. 2018 6:48
Podívejte se na fotogalerii z rozhodujícího pátého finále hokejového Stanley Cupu.
 

Právě se děje

před 31 minutami

Déšť může v úterý zvednout hladiny řek, varují meteorologové

Na jihu a východě Čech a na většině území Moravy s Slezska bude do úterního poledne pršet, místy vydatně. Spadnout může 40 až 60 litrů vody na metr čtvereční. Kvůli vysokému nasycení půdy vodou hrozí na některých tocích vzestup hladiny až na druhý povodňový stupeň. Vyplývá to z dnes vydané výstražné informace Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Varování před možným vzestupem hladin platí od dnešního poledne do středečních 18:00. Týká se povodí řek Úslavy, Úhlavy a toků na severní straně Šumavy a Novohradských hor. Řeky a potoky v těchto regionech mohou vystoupat místy až na druhý stupeň povodňové aktivity. Zvýšený průtok vody meteorologové předpokládají také v povodí Lužnice a na menších tocích odvodňujících jihovýchod Českomoravské vrchoviny, Orlické hory a Jeseníky. Meteorologové varují lidi, aby se na rozvodněných tocích vyvarovali plavání, jízdy na lodi či pohybu v korytě toku.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Čtvrtý kanoista z OH v Riu Gebas ukončil kariéru

Vodní slalomář Vítězslav Gebas ukončil ve 36 letech kariéru. Rodák z Hradce Králové měl před čtyřmi lety v Riu de Janeiro nadosah medaili ze závodu kanoistů, skončil čtvrtý se ztrátou 13 setin sekundy na bronzovou pozici.

Na mistrovství světa Gebas získal dvě medaile v závodech hlídek, další tři cenné kovy vybojoval v týmové soutěži na mistrovství Evropy. Čtyřikrát se dostal na stupně vítězů v individuálních závodech Světového poháru.

Loni ani letos se Gebas neprobojoval mezi kanoisty do tříčlenného reprezentačního výběru. O jeho konci kariéry dnes informoval Český olympijský výbor na twitteru.

Další zprávy