Hnala je hořká motivace, bavili a skončili v slzách. Přesto zažili "Nadbyteční" úžasnou sezonu

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
11. 6. 2018 9:32
Hokej a Las Vegas. Spojení, které zprvu vyvolávalo všeobecně spíše úsměvné a nedůvěřivé reakce. Ale časem si vybudovalo uznání a respekt. Vegas Golden Knights odehráli neuvěřitelnou premiérovou sezonu v NHL. Sezonu, kterou ovlivnil zrůdný čin těsně před jejím startem a ve které bojovali o Stanley Cup. Ač nakonec zvítězil Washington, vzpomínat se bude také na partu "Nadbytečných". Projděte si grafiku, jež mapuje ročník nováčka.
Vadim Šipačov
Vadim Šipačov | Foto: Reuters

Nešťastný případ Vadima Šipačova

Předpokládanou největší hvězdou nového klubu měl být Rus Vadim Šipačov, kterého představili Golden Knights po Reidu Dukeovi jako svého druhého hráče ještě dlouho před rozšiřovacím draftem. Třicetiletý útočník odcházel za oceán s pověstí obrovské ruské hvězdy, s kompletní sbírkou medailí z MS a dvěma tituly z KHL. Poprvé se vydal do nejistých vod.

A v Americe narazil. Příprava před NHL se mu příliš nepovedla, ale to nebyl hlavní důvod jeho odsunutí na farmu do Chicaga. Kvůli velkému počtu draftovaných obránců se musel generální manažer Vegas několika hráčů na čas zbavit, aby mu nehrozilo, že o ně přijde bez náhrady. Na farmě začal Šipačov trucovat, vrátil se do Las Vegas a chtěl hrát.

Ve třech zápasech NHL vsítil jeden gól, odmítal se rozehrát v AHL, nechtěl být ani vytrejdován do jiného klubu. Návrat do Ruska tak visel ve vzduchu. Šipačova nakonec zlákala i možnost účasti na olympiádě v Koreji, a tak se skutečně vrátil do Petrohradu a v Pchjongčchangu získal zlatou medaili, byť na turnaji v Asii odehrál jediné utkání.

"Někdy to prostě nefunguje, každý v týmu byl lepší než on," prohlásil po odchodu Šipačova generální manažer Vegas George McPhee.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Na základě jednání s ministrem vnitra Hamáčkem a policií zavedeme na části dálnice D1 zákaz předjíždění kamionů, řekl Babiš podle České televize.

Zdroj: ČTK
Další zprávy