Hnala je hořká motivace, bavili a skončili v slzách. Přesto zažili "Nadbyteční" úžasnou sezonu

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
11. 6. 2018 9:32
Hokej a Las Vegas. Spojení, které zprvu vyvolávalo všeobecně spíše úsměvné a nedůvěřivé reakce. Ale časem si vybudovalo uznání a respekt. Vegas Golden Knights odehráli neuvěřitelnou premiérovou sezonu v NHL. Sezonu, kterou ovlivnil zrůdný čin těsně před jejím startem a ve které bojovali o Stanley Cup. Ač nakonec zvítězil Washington, vzpomínat se bude také na partu "Nadbytečných". Projděte si grafiku, jež mapuje ročník nováčka.
Vadim Šipačov
Vadim Šipačov | Foto: Reuters

Nešťastný případ Vadima Šipačova

Předpokládanou největší hvězdou nového klubu měl být Rus Vadim Šipačov, kterého představili Golden Knights po Reidu Dukeovi jako svého druhého hráče ještě dlouho před rozšiřovacím draftem. Třicetiletý útočník odcházel za oceán s pověstí obrovské ruské hvězdy, s kompletní sbírkou medailí z MS a dvěma tituly z KHL. Poprvé se vydal do nejistých vod.

A v Americe narazil. Příprava před NHL se mu příliš nepovedla, ale to nebyl hlavní důvod jeho odsunutí na farmu do Chicaga. Kvůli velkému počtu draftovaných obránců se musel generální manažer Vegas několika hráčů na čas zbavit, aby mu nehrozilo, že o ně přijde bez náhrady. Na farmě začal Šipačov trucovat, vrátil se do Las Vegas a chtěl hrát.

Ve třech zápasech NHL vsítil jeden gól, odmítal se rozehrát v AHL, nechtěl být ani vytrejdován do jiného klubu. Návrat do Ruska tak visel ve vzduchu. Šipačova nakonec zlákala i možnost účasti na olympiádě v Koreji, a tak se skutečně vrátil do Petrohradu a v Pchjongčchangu získal zlatou medaili, byť na turnaji v Asii odehrál jediné utkání.

"Někdy to prostě nefunguje, každý v týmu byl lepší než on," prohlásil po odchodu Šipačova generální manažer Vegas George McPhee.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na východoindické pobřeží udeřil cyklón Nivar, jedna žena zemřela po zřícení stěny podmáčeného domu

Na východoindické pobřeží ve čtvrtek časně ráno místního času za doprovodu prudkého deště a vichru udeřil cyklón Nivar, kvůli kterému tamní úřady musely evakuovat desítky tisíc lidí. Informovala o tom agentura AFP. Střed bouře po mírném oslabení dosáhl pevniny ve 3:00 místního času (středa 23:00 SEČ) v oblasti zhruba 230 kilometrů jižně od Čennaí, ve státě Tamilnádu na jihovýchodě země. Cyklón doprovázel vítr o síle až 130 kilometrů za hodinu.

Prudký vichr ve státech Tamilnádu a Ándhrapradéš vyvracel stromy a sloupy elektrického vedení a vydatné srážky způsobily záplavy. Ve státě Tamilnádu si bouře vyžádala jeden život, když se na ženu zřítila stěna podmáčeného domu.

Nivar podle předpovědí Indického meteorologického úřadu (IMD) v následujících hodinách oslabí a zamíří na sever. Agentura však na twitteru varovala, že nebezpečí "ještě nepominulo, protože část cyklónu je stále nad mořem - i když je už střed nad pevninou".

Zdroj: ČTK
Další zprávy