San Jose Sharks

San Jose Sharks je americký hokejový klub, který v kanadsko-americké NHL působí od roku 1991. Největším úspěchem v historii týmu je zisk Prezidentovy trofeje v sezoně 2008-09. Třikrát se Žraloci dostali do finále konference. V minulé sezoně 2014-15 se překvapivě ani nepodívali do play off.

V dresu Sharks září český útočník Tomáš Hertl a v únoru 2016 do týmu přišel obránce Roman Polák. Oporami jsou obránce Brent Burns či forvardi Joe Thornton, Joe Pavelski či Patrick Marleau.

V létě ho dopálil rasismus, teď sudí. Za napadení hrozí hvězdě dlouhá stopka
NHL

Stále ze sebe nemůže sloupnout nálepku hokejového potížisty. Přestože sezona NHL ještě nezačala, Evanderu Kaneovi hrozí desetizápasová stopka.

Brankář Kořenář se přesunul ze San Jose na farmu

Český hokejový brankář Josef Kořenář se přesunul z týmu San Jose Sharks do týmu San Jose Barracuda do nižší soutěže AHL, kde působil v uplynulé sezoně. V přípravě dvacetiletý gólman odchytal před týdnem necelou polovinu duelu s Anaheimem a při prohře 3:4 inkasoval z 13 střel tři branky.

V AHL se představil v minulém ročníku v základní části ve 34 zápasech, měl průměr 2,54 obdržené branky na utkání, úspěšnost zákroků 91,1 procenta a čtyřikrát udržel čisté konto. V play off měl ve čtyřech zápasech průměr 3,45 gólu na utkání a úspěšnost 89,8 procenta.

Kořenář si vybojoval smlouvu se Sharks jako nedraftovaný hráč předloni na zkoušce před sezonou, kterou ale pak strávil v extralize v Jihlavě a v první lize v Benátkách nad Jizerou. Do zámoří zamířil loni.

To musí být chyba, šílí NHL. Rozjetý Hertlův parťák udivil podpisem za babku
NHL

Zřejmě nikdo netušil, že jedním z nejdiskutovanějších podpisů léta v hokejové NHL bude roční smlouva na milion dolarů.
K čertu s rychlostí, tohle byl náš hokej, radují se Blues. Na vrchol došli oklikou
NHL

Začátkem roku bylo St. Louis nejhorším týmem NHL, nyní slaví Stanley Cup. Klíče k úspěchu? Zarputilost, hokej ze starých časů a brankář Binnington.
Rozdrcený malíček a navrch otřes mozku. Hertl odehrál play off NHL pod injekcemi
Hokej

Lehký otřes mozku vyřadil na konci play off NHL ze hry oporu San Jose Tomáše Hertla.
San Jose už se na další obrat nezmohlo, o Stanley Cup se s Bostonem utkají Blues
NHL

St. Louis Blues porazilo v šestém utkání série San Jose 5:1 a postoupilo do finále Stanley Cupu, v němž už čeká Boston Bruins.
St. Louis vyřídilo Hertla. Otřesený útočník nedohrál a Sharks jsou krok od vyřazení
NHL

St. Louis Blues vyhrálo na ledě San Jose Sharks 5:0 a jen jediné vítězství je dělí od postupu do finále Stanley Cupu, kde už čeká Boston Bruins.
Hertl dal jediný gól San Jose, série se St. Louis je vyrovnaná
NHL

Útočník Tomáš Hertl vstřelil jediný gól San Jose, které podlehlo ve čtvrtém utkání finále Západní konference NHL na ledě St. Louis 1:2.
Kontroverzní gól pomohl San Jose k druhé výhře v sérii se St. Louis. Hertl nebodoval
NHL

Hokejisté San Jose zvítězili ve třetím finálovém utkání Západní konference NHL na ledě St. Louis 5:4 v prodloužení a v sérii vedou 2:1.
Převálcovali nás, takhle hrát nemůžeme, zlobil se Hertl. Bodově vyšel opět naprázdno
NHL

"Ve třetí části jsme nedokázali hrát tak, jak jsme chtěli. Převálcovali nás, nenapadali jsme," uvedl pětadvacetiletý český útočník.
San Jose začalo finále Západní konference výhrou, Hertl nebodoval
Hokej

Hokejisté San Jose porazili na svém ledě v úvodním utkání finále Západní konference NHL i bez bodového příspěvku Tomáše Hertla St. Louis 6:3.
Trenéry čeká noční hlídka. Stále jsou ve hře tři možné posily z NHL
MS v hokeji

Pavel Francouz, Radek Faksa a Tomáš Hertl. Čeští trenéři před MS v hokeji stále přemýšlí o posilách z NHL.
Krejčí asistoval, ale Boston v sérii s Columbusem ztrácí. San Jose opět vede
NHL

Útočník David Krejčí asistoval u jediné branky Bostonu, který podlehl v Columbusu 1:2 a v semifinále Východní konference NHL prohrává 1:2 na zápasy.
Mrázek exceloval, vychytal čisté konto a Carolina díky němu porazila Islanders 1:0
NHL

Český brankář si připsal druhou nulu v letošním play off. San Jose vstoupilo do semifinále Západní konference vítězstvím 5:2 nad Coloradem.
Nejlepší zápas v historii NHL, jásal Hertl. Vegas mluví o monumentálním kolapsu
NHL

San Jose v rozhodujícím klání proti Vegas okouzlilo zámořskou NHL. V jediné přesilovce otočilo skóre čtyřmi góly.
San Jose zvládlo nevídané drama v prodloužení, Boston smetl v sedmém duelu Toronto
Hokej

Bosotn Bruins a San Jose Sharks zvládli sedmé duely svých sérií a postoupili do druhého kola Stanley Cupu.
Hertl hrdinou prodloužení. Sedmý zápas si s přispěním Pastrňáka vynutil i Boston
NHL

Tomáš Hertl zařídil v úvodním kole play off NHL gólem v oslabení v čase 91:17 výhru San Jose ve Vegas 2:1 v prodloužení a vyrovnání série na 3:3.
České hvězdy rozzářily NHL. Hertl rozstřílel Vegas, Mrázek zastavil rány Washingtonu
NHL

Brankář Petr Mrázek zastavil v úvodním kole play off NHL třicet střel Washingtonu a dovedl Carolinu k výhře 2:1, po které je série vyrovnaná 2:2.
"Syn mě takhle trefí šestkrát denně." Hvězdě San Jose se nelíbí trest za ránu Noskovi
NHL

Podle Joea Thorntona si český útočník Vegas mohl za úder do hlavy sám.
To je správný kapitán. Pavelski dal gól bradou, přišel o zuby a po šití hned hrál