Anaheim Ducks

Anaheim Ducks je americký hokejový klub, hrající od roku 1993 NHL. Klub do roku 2005 sponozorovalo Disneyho filmové studio, které zavedlo původní název Mighty Ducks of Anaheim (podle animovaného filmu). Tento název byl ale od roku 2006 vyměněn za stávající Anaheim Ducks.

Kačeři si během své krátké historie stihli připsat jedno vítězství ve Stanley Cupu, když v roce 2007 pod vedením Scotta Niedermayera ve finále přehráli Ottawu.

V minulé sezoně 2014-15 Anaheim postoupil až do finále Západní konference, v němž prohrál s pozdějším vítězem Chicagem.

Hvězdami mužstva jsou především útočníci Ryan Getzlaf a Corey Perry. V březnu 2015 do týmu přibyl útočník Jiří Sekáč.

Minnesota dohraje NHL s novým trenérem, Boudreau byl odvolán

Hokejisté Minnesoty dohrají sezonu NHL s novým trenérem. Vedení klubu rozhodlo, že na střídačce skončí Bruce Boudreau, hlavním koučem byl místo něho dočasně jmenován asistent Dean Evason. Hráči Wild jsou v pořadí Západní konference jedenáctí, od postupu do play off je však dělí pouze tři body.

Boudreau vedl tým naposledy ve čtvrtečním domácím utkání s New Yorkem Rangers. Minnesota ještě devět minut před koncem třetí třetiny vedla 3:1, nakonec ale prohrála 3:4 po samostatných nájezdech.

Pětašedesátiletý Boudreau v minulosti koučoval Washington a Anaheim, k hráčům Minnesoty nastoupil v roce 2016. Dvakrát dovedl Wild do prvního kola play off. Jeho odvolání je osmou trenérskou změnou v tomto ročníku NHL.

Zraněný útočník Kaše bude Anaheimu o víkendu v NHL chybět

Český hokejový útočník Ondřej Kaše z Anaheimu vynechá kvůli zranění v horní části těla dnešní duel NHL v Denveru proti Coloradu i nedělní zápas v Las Vegas. Ducks to uvedli na svém twitterovém účtu a více se k stavu třiadvacetiletého odchovance Kadaně chystají zveřejnit v příštím týdnu.

Kaše se zranil v první třetině čtvrtečního utkání v Dallasu při prohře 1:2 po kolizi s finským útočníkem Roopem Hintzem. Přestože se ještě pokusil v utkání pokračovat, od druhého dějství už nehrál.

V této sezoně si Kaše připsal v 11 zápasech pět bodů za gól a čtyři asistence. Anaheim si bývalého hráče Chomutova vybral v roce 2014 v sedmém kole draftu na 205. místě. V NHL má Kaše na kontě ze 160 zápasů 78 bodů za 37 branek a 41 asistencí. Ve 13 duelech play off vstřelil dva góly.

Rovněž v duelu s Dallasem utrpěl zranění v dolní části těla i obránce Josh Manson, který také jistě vynechá nejbližší dva zápasy a zatím klub nezveřejnil, jak dlouho bude mimo hru.

Ducks ale hned angažovali posilu do defenzivy. Z Pittsburghu získali kanadského beka Erika Gudbransona výměnou za norského útočníka Andrease Martinsena a výběr v sedmém kole draftu v roce 2021.

Sedmadvacetiletý Gudbranson, jemuž vstoupil v platnost druhý rok tříletého kontraktu na 12 milionů dolarů, v této sezoně sehrál za Penguins sedm zápasů a nebodoval. V NHL má bývalý hráč Floridy a Vancouveru na kontě 474 zápasů a 64 bodů (16+48), v 17 duelech play off vstřelil jednu branku.

O dva roky starší Martinsen začal sezonu na farmě v San Diegu v AHL. Za Colorado, Montreal a Chicago sehrál v NHL 152 utkání a zaznamenal 23 bodů (9+14). Ve dvou duelech play off nebodoval.