Tomáš Hertl

Tomáš Hertl

Český hokejový útočník se narodil 12. listopadu 1993. Momentálně hraje NHL za San Jose Sharks.

Hertl jedním z největších českých talentů posledních let. Slávistický odchovanec odehrál svůj první extraligový zápas už v sezoně 2010/11. V roce 2012 byl draftován coby celkové číslo 17 týmem San Jose.

V době, kdy měl ještě platný kontrakt ve Slavii, podepsal v roce 2013 smlouvu se Sharks. V NHL se uvedl šesti góly ve třech zápasech, přičemž obzvlášť jeho čtyřgólový koncert proti Rangers obletěl svět (více ZDE). Jeho zářivý nástup trochu zabrzdilo zranění, které utrpěl po nevybíravém faulu. Ještě do konce sezony se stihl uzdravit. V následujícím ročníku NHL svoji bilanci ještě vylepšil na 31 bodů za 13 gólů a 18 nahrávek.

Už jako 19letý jel v roce 2013 na své první mistrovství světa, českou reprezentaci posílil také na MS 2014 v Minsku a o rok později na šampionátu v Praze.

Hertl dováděl se žraloky. Malíček měl zlomený na tři části a litoval poražené Davidy
NHL

"Dostal jsem blbou sekeru a cítil jsem na konci prstu, jak mi v tom křupe," popsal český útočník zranění, které ho trápilo v závěru sezony.
Rozdrcený malíček a navrch otřes mozku. Hertl odehrál play off NHL pod injekcemi
Hokej

Lehký otřes mozku vyřadil na konci play off NHL ze hry oporu San Jose Tomáše Hertla.
Hertl dal jediný gól San Jose, série se St. Louis je vyrovnaná
NHL

Útočník Tomáš Hertl vstřelil jediný gól San Jose, které podlehlo ve čtvrtém utkání finále Západní konference NHL na ledě St. Louis 1:2.
San Jose začalo finále Západní konference výhrou, Hertl nebodoval
Hokej

Hokejisté San Jose porazili na svém ledě v úvodním utkání finále Západní konference NHL i bez bodového příspěvku Tomáše Hertla St. Louis 6:3.
Hertl na MS nepřijede, San Jose sedmý duel zvládlo. Ale uvolnil se Francouz
Hokej

San Jose po vítězství 3:2 v sedmém duelu vyřadilo v play off Stanley Cupu Colorado. Tomáš Hertl se na klíčové výhře podílel gólem a přihrávkou.
Sýkora: Nemáme typického střelce, góly budou problém. Čekání na Francouze nechápu
MS v hokeji

Bývalý trenér Marek Sýkora postrádá v českém týmu před MS kanonýra. Na Říhově místě by zúžil kádr mnohem dříve a určil by brankářskou jedničku.
Říha o nominaci: Dělal jsem ji s těžkým srdcem. Zaťovič své místo uvolnil sám
MS v hokeji

Miloš Říha chce nechat na soupisce místa pro Francouze, Pastrňáka, Krejčího a Hertla. Zaťovič nechtěl do Bratislavy cestovat s nejistou pozicí.
Nejlepší zápas v historii NHL, jásal Hertl. Vegas mluví o monumentálním kolapsu
NHL

San Jose v rozhodujícím klání proti Vegas okouzlilo zámořskou NHL. V jediné přesilovce otočilo skóre čtyřmi góly.
San Jose zvládlo nevídané drama v prodloužení, Boston smetl v sedmém duelu Toronto
Hokej

Bosotn Bruins a San Jose Sharks zvládli sedmé duely svých sérií a postoupili do druhého kola Stanley Cupu.
Hertl hrdinou prodloužení. Sedmý zápas si s přispěním Pastrňáka vynutil i Boston
NHL

Tomáš Hertl zařídil v úvodním kole play off NHL gólem v oslabení v čase 91:17 výhru San Jose ve Vegas 2:1 v prodloužení a vyrovnání série na 3:3.
České hvězdy rozzářily NHL. Hertl rozstřílel Vegas, Mrázek zastavil rány Washingtonu
NHL

Brankář Petr Mrázek zastavil v úvodním kole play off NHL třicet střel Washingtonu a dovedl Carolinu k výhře 2:1, po které je série vyrovnaná 2:2.
Hon na Stanley Cup odstartoval. Padl vítěz základní části, Hertl pojistil výhru
NHL

V noci na čtvrtek bylo rozehráno play off zámořské NHL. Hned v prvním utkání překvapivě padl vítěz základní části Tampa Bay, která navíc ztratila vede
Češi v NHL zářili. Trefy Hertla a Radila k výhře nevedly, góly Hronka a Vrány ano
NHL

Český útočník Tomáš Hertl neodvrátil třemi body za gól a dvě asistence porážku hokejistů San Jose ve čtvrtečním utkání NHL s Chicagem 4:5.
San Jose prohrálo popáté za sebou, Minnesota se posunula na postupovou pozici
NHL

Minnesota zvítězila ve Washingtonu 2:1 a drží místenku do play off o bod před Arizonou a Coloradem. San Jose prohrálo v Anaheimu v prodloužení.
Češi se činili. Mrázek opět čaroval v bráně, góly stříleli Hertl, Palát i Chlapík
NHL

Gólman Caroliny udržel nulu potřetí za posledních osm utkání a pošesté v řadě vychytal vítězství.
Ninjova jízda pokračuje, Hertl proti Montrealu vstřelil už svůj třicátý gól v sezoně
NHL

Český útočník David Krejčí přispěl svou 17. brankou v sezoně k vítězství hokejistů Bostonu nad Floridou 4:3 a byl vyhlášen třetí hvězdou utkání.
Hertl dosáhl na úplně nový level, žasne trenér. San Jose už nelační po superhvězdě
NHL

Tomáš Hertl před sezonou podepsal čtyřletou supersmlouvu, ovšem teď ukazuje, že by si zasloužil ještě víc než 5,6 milionu dolarů ročně.
Hertl nasměroval San Jose za další výhrou. Flyers zvítězili i bez zraněného Voráčka
NHL

Jakub Voráček scházel Philadelphii poprvé od sezony 2015/16, od té doby nastoupil ve všech 242 zápasech až do neděle. Teď čeká na výsledky vyšetření.
Kempný a Faksa přispěli svým týmům gólem, Zadina v dresu Detroitu debutoval v NHL
NHL

Michal Kempný vstřelil šestý gól v sezoně, Radek Faksa načal střelecký účet Dallasu. Filip Zadina musel při premiéře v NHL strávit porážku 3:5.
Hertl dvěma góly režíroval výhru San Jose, mezi střelce se zapsal i Faksa
NHL

Útočník Tomáš Hertl přispěl ve čtvrtečním duelu NHL dvěma brankami k vítězství hokejistů San Jose 4:0 v Pittsburghu.