Alexandr Ovečkin

Alexandr Ovečkin

Ruský útočník, jeden z nejlepších hokejistů na světě, se narodil 17. září 1985. Momentálně hraje v NHL za Washington.

Svou hvězdnou kariéru začínal v Dynamu Moskva, s nímž v roce 2005 vyhrál ruskou Superligu. V roce 2004 se stal jedničkou draftu a o rok později odešel do zámoří, kde je věrný barvám Capitals. Během výluky v sezoně 2012/13 se na půl roku vrátil do Dynama, které následně vyhrálo titul v KHL.

V zámoří stihl posbírat řadu individuálních trofejí. Mimo jedné vyhrál Calder Trophy a třikrát Hart Trophy. Pětkrát se stal nejlepším střelcem základní části NHL a jednou opanoval kanadské bodování.

V roce 2006 vstřelil jeden z nejúžasnějších gólů historie NHL, když skóroval vleže a zády k brance (na gól se podívejte ZDE).

Ovečkin je velkým ruským srdcařem, který vždy rád pomůže národnímu týmu. Je trojnásobným mistrem světa, má také stříbro a dva bronzy.

Ovečkina a spol. povede ve Washingtonu úspěšný kouč Laviolette

Novým trenérem hokejistů Washingtonu v NHL se stal Peter Laviolette, který v roce 2006 dovedl k zisku Stanleyova poháru Carolinu. Pětapadesátiletý kouč se stal nástupcem Todda Reirdena, který v srpnu přišel o místo poté, co s týmem kolem hvězdného Alexandra Ovečkina nedokázal ani v druhé sezoně ve funkci přejít přes první kolo play off.

Laviolette naposledy v zámořské lize vedl Nashville, odkud se poroučel v lednu po pěti a půl sezonách. V minulosti působil jako hlavní kouč i ve Philadelphii a New York Islanders. S Flyers i Predators hrál rovněž finále Stanley Cupu 2010 respektive 2017.

"Je to úspěšný trenér, který vyhrál Stanley Cup a našemu týmu dodá bohaté zkušenosti. Je to ideální osobnost na to, aby mužstvo mohlo zabojovat o Stanley Cup," konstatoval v prohlášení generální manažer Capitals Brian MacLellan.

Zdroj: ČTK
Pokračovat