Hnala je hořká motivace, bavili a skončili v slzách. Přesto zažili "Nadbyteční" úžasnou sezonu

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
11. 6. 2018 9:32
Hokej a Las Vegas. Spojení, které zprvu vyvolávalo všeobecně spíše úsměvné a nedůvěřivé reakce. Ale časem si vybudovalo uznání a respekt. Vegas Golden Knights odehráli neuvěřitelnou premiérovou sezonu v NHL. Sezonu, kterou ovlivnil zrůdný čin těsně před jejím startem a ve které bojovali o Stanley Cup. Ač nakonec zvítězil Washington, vzpomínat se bude také na partu "Nadbytečných". Projděte si grafiku, jež mapuje ročník nováčka.
Tomáš Nosek slaví gól v prvním finále Stanley Cupu.
Tomáš Nosek slaví gól v prvním finále Stanley Cupu. | Foto: ČTK

Mlčenlivý bojovník Tomáš Nosek

Čile se spekulovalo o tom, který český hokejista by mohl po rozšiřovacím draftu u Golden Knights skončit. Kanadský magazín The Hockey News zahrnul do svého odhadu Petra Mrázka a Tomáše Plekance. A netrefil se tady ani v jednom z tipů. Generální manažer Vegas sáhl u Detroitu místo gólmana po českém útočníkovi. Vybral si jediného Čecha Tomáše Noska.

Odchovanec pardubického hokeje strávil předchozí tři sezony na farmě Detroitu v Grand Rapids a několik týdnů před "expansion draftem" tam oslavil zisk Calder Cupu. Red Wings jej na seznam chráněných hráčů nezařadili a snad i s výhledem do budoucna si Noska vybralo Vegas.

V základní části odehrál Nosek 67 utkání s bilancí sedmi branek a osmi asistencí. Své místo našel v bojovné čtvrté řadě, která zářila zejména v play off. Nosek rozhodl dvěma trefami ve třetí třetině první finále (6:4) proti Washingtonu a celkově přispěl ve vyřazovacích bojích šesti body. Rázem se kolem něj strhla velká mediální pozornost a Noskovi parťáci jeden po druhém opakovali: "Je to asi nejtišší člen naší kabiny."

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy