Hnala je hořká motivace, bavili a skončili v slzách. Přesto zažili "Nadbyteční" úžasnou sezonu

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
11. 6. 2018 9:32
Hokej a Las Vegas. Spojení, které zprvu vyvolávalo všeobecně spíše úsměvné a nedůvěřivé reakce. Ale časem si vybudovalo uznání a respekt. Vegas Golden Knights odehráli neuvěřitelnou premiérovou sezonu v NHL. Sezonu, kterou ovlivnil zrůdný čin těsně před jejím startem a ve které bojovali o Stanley Cup. Ač nakonec zvítězil Washington, vzpomínat se bude také na partu "Nadbytečných". Projděte si grafiku, jež mapuje ročník nováčka.
Tomáš Nosek slaví gól v prvním finále Stanley Cupu.
Tomáš Nosek slaví gól v prvním finále Stanley Cupu. | Foto: ČTK

Mlčenlivý bojovník Tomáš Nosek

Čile se spekulovalo o tom, který český hokejista by mohl po rozšiřovacím draftu u Golden Knights skončit. Kanadský magazín The Hockey News zahrnul do svého odhadu Petra Mrázka a Tomáše Plekance. A netrefil se tady ani v jednom z tipů. Generální manažer Vegas sáhl u Detroitu místo gólmana po českém útočníkovi. Vybral si jediného Čecha Tomáše Noska.

Odchovanec pardubického hokeje strávil předchozí tři sezony na farmě Detroitu v Grand Rapids a několik týdnů před "expansion draftem" tam oslavil zisk Calder Cupu. Red Wings jej na seznam chráněných hráčů nezařadili a snad i s výhledem do budoucna si Noska vybralo Vegas.

V základní části odehrál Nosek 67 utkání s bilancí sedmi branek a osmi asistencí. Své místo našel v bojovné čtvrté řadě, která zářila zejména v play off. Nosek rozhodl dvěma trefami ve třetí třetině první finále (6:4) proti Washingtonu a celkově přispěl ve vyřazovacích bojích šesti body. Rázem se kolem něj strhla velká mediální pozornost a Noskovi parťáci jeden po druhém opakovali: "Je to asi nejtišší člen naší kabiny."

 

Právě se děje

Další zprávy