Turnaj mistryň

Turnaj mistryň je tenisový turnaj hraný každoročně na konci sezony, kterého se účastní osm nejlepších hráček ve dvouhře podle postavení v žebříku na okruhu WTA a také čtveřice nejlepších ženských párů ve čtyřhře.

Pořádá se od roku 1972. Nejúspěšnější tenistkou je Martina Navrátilová, která turnaj vyhrála osmkrát. V roce 2011 získala titul i Petra Kvitová.

Vítězkou v roce 2016 byla Slovenka Dominika Cibulková. Na turnaji mistryň 2019 bude obhajovat titul ukrajinská tenistka Elina Svitolinová

Dva roky depresí pomohly zrodu královny. Neuvěřitelně děsivé, přiznává Bartyová
Tenis

Ashleigh Bartyová. Královna, která se na trůn mohutně odrazila ze samotného dna.
Komentář: Čínské fiasko. Ženský tenis za peníze odhodil důstojnost
Tenis

Z Turnaje mistryň čišel chladný kalkul. První čínský ročník tenisového svátku přinesl spoustu divných momentů.
Bartyová korunovala životní sezonu triumfem na Turnaji mistryň
Tenis

Třiadvacetiletá hráčka porazila v dnešním finále v čínském Šen-čenu obhájkyni titulu Elinu Svitolinovou z Ukrajiny 6:4, 6:3.
7:24
Tenis

Tenistka Barbora Strýcová prohrála se Sie Šu-wej ve finále čtyřhry na Turnaji mistryň v čínském Šen-čenu s Babosovou a Mladenovicovou 1:6 a 3:6.
Plíšková si finále Turnaje mistryň nezahraje. Prohry s Bartyovou ale může litovat
Tenis

Karolína Plíšková si proti Ashleigh Bartyové vytvořila dvanáct brejkbolů. Proměnila ale jediný, a tak si finále zahraje světová jednička.
Strýcová si na Turnaji mistryň zahraje o titul, sezonu ukončí jako světová jednička
Tenis

Barbora Strýcová postoupila se Sie Šu-wej z Tchaj-wanu do finále Turnaje mistryň a poprvé ukončí sezonu na pozici světové deblové jedničky.
Duel pravdy. Plíšková má být bez šance, Halepovou ale trýzní pochyby
Tenis

Slušně rozjetá rivalita mezi Karolínou Plíškovou a Simonou Halepovou napíše další, již jedenáctý díl v Šen-čenu na tenisovém Turnaji mistryň.
3:06
Tenis

V první sadě neproměnila Petra Kvitová ani jeden ze čtyř brejkbolů a sama naopak podání v pátém gemu ztratila. Druhá sada byla ještě jednoznačnější.
"Ty nám ani neřekneš, co máme hrát." Siniaková vynadala otci, český pár pak skončil
Tenis

Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou prohrály přímý souboj o postup do semifinále čtyřhry na Turnaji mistryň v Šen-čenu.
Kdo přežije, vyhraje. Čínský Turnaj mistryň ničí tenistky, jejich nevole sílí
Tenis

Po čtyřech dnech Turnaje mistryň sílí kritika na pořadatele. Číňané při své premiéře připravili extrémně pomalý povrch
Plíškové soupeřka vzdala kvůli zranění, Češka v přímém boji o postup vyzve Halepovou
Tenis

Ve třetí výměně třetího gemu se Kanaďance podlomilo koleno a s bolestivou grimasou odkulhala na lavičku.
Psychicky vyčerpaná Kvitová nedorazila vzteklou soupeřku. Trenér motivoval marně
3:53
Tenis

Petra Kvitová na premiérovém ročníku Turnaje mistryň v čínském Šen-čenu potvrzuje, že se jí v posledních době na prestižní rozlučce se sezonou nedaří.
3:53
Tenis

Petra Kvitová prohrála na Turnaji mistryň i druhý zápas v základní skupině, Švýcarce Belindě Bencicové podlehla 3:6, 6:1, 4:6.
Přemožitelka Kvitové odstoupila. Ósakaovou nahradí na Turnaji mistryň Bertensová
Tenis

"Jsem zklamaná, takhle jsem tenhle skvělý turnaj i celou sezonu zakončit nechtěla," řekla japonská tenistka, již trápí rameno.
2:43
Tenis

Česká tenistka Karolína Plíšková vstoupila do Turnaje mistryň v Šen-čenu porážkou 6:7, 4:6 s obhájkyní titulu Elinou Svitolinovou z Ukrajiny.
1:06
Tenis

Petra Kvitová podlehla na Turnaji mistryň Japonce Naomi Ósakaové 6:7, 6:4 a 4:6. Naopak Krejčíková se Siniakovou i Strýcová byly v deblu úspěšné.