SK Slavia Praha

Fotbalisty Slavie posílil devatenáctiletý norský záložník Zafeiris

Fotbalisty Slavie posílil devatenáctiletý záložník Christos Zafeiris z Haugesundu. Norský mládežnický reprezentant s řeckými kořeny podepsal v Edenu smlouvu do 30. června 2027. Pražané ho dnes představili fanouškům před úvodním výkopem prvního jarního ligového zápasu s Jabloncem.

"Věříme, že Christos bude pro Slavii platnou posilou. Je mu devatenáct let, už tak zajímavé fotbalové dovednosti bude moci u nás ještě zdokonalit. Doufáme, že půjde ve stopách Alexandera Baha a Aihama Ousoua, kteří se na naše prostředí perfektně aklimatizovali. Věříme, že získáváme typologii hráče, rychlého a důrazného záložníka, která trenérskému týmu umožní ještě víc variovat při tvoření sestavy," citoval klubový web sportovního ředitele vršovického celku Jiřího Bílka.

Do Slavie zamířili dva Afričané z norské ligy a Táborska

Fotbalová Slavia získala dva dvaadvacetileté africké hráče. Z norského Lilleströmu přestoupil do pražského klubu nigerijský obránce Igoh Ogbu a v novém působišti uzavřel smlouvu do 31. prosince 2026. Druhému týmu nejvyšší soutěže se upsal také senegalský útočník Babacar Sy z druholigového Táborska, který má nově v Edenu o půl roku kratší kontrakt. Slavia o tom informovala na svém webu.

Podle předsedy představenstva Pražanů Jaroslava Tvrdíka byl Ogbu jedničkou na seznamu vytyčených zimních posil. Hodně si od nigerijského mladíka slibuje i slávistický trenér Jindřich Trpišovský.