SP v alpském lyžování • Lenzerheide • 11:00

Super-G žen

Zrušeno

Dobrý den, vítejte u sledování online přenosu ze závodu super-G žen ze švýcarského Lenzerheide v rámci finále Světového poháru. Závod začíná ve čtvrtek 18. března v 9:30.

Po včerejším zrušeném sjezdu, který se pořadatelům nepovedlo uskutečnit ani přes veškerou snahu, už by se dnes Super-G mělo jet. Na startu je připravena i Ester Ledecká, která zabojuje o co nejlepší finální pozici v této sezóně, ale hlavním tahákem bude souboj o velký křišťálový globus mezi Petrou Vlhovou a Larou Gutovou-Behramiovou.

Průběžné pořadí světového poháru:
1. Petra Vlhová (SVK) 1352 bodů
2. Lara Gutová-Behramiová (SUI) 1256 
3. Michelle Gisinová (SUI) 1025
4. Mikaela Shiffrinová (USA) 915 
5. Marta Bassinová (ITA) 840 

12. Ester Ledecká (CZE) 453 
41. Martina Dubovská (CZE) 159

Gutová-Behramiová kvůli zrušeném sjezdu ztratila možnost se dotáhnout na Vlhovou už včera. V Super-G je favoritkou číslo 1, na závodnice dále čeká ještě obří slalom, kde může Švýcarka také získat, ale ve slalomu bude jasnou favoritkou Slovenka. Určitě je na co se těšit. Co se týče samotné disciplíny Super-G, v níž už má Gutová-Behramiová triumf jistý.

Průběžné pořadí SuperG:
1. Lara Gutová-Behramiová (SUI) 525 bodů 
2. Federica Brignoneová (ITA) 323 
3. Corinne Suterová (SUI) 310 
4. Tamara Tipplerová (AUT) 272 
5. Ester Ledecká (CZE) 236 

8. Petra Vlhová (SVK) 158

Ester Ledecká se těší na návrat do kolotoče Světového poháru v lyžování a v závěrečném Super-G sezóny může vylepšit svou průběžnou pozici jak v disciplíně, tak v celkovém pořadí. V obou případech drží páté místo, které však může dobrým výsledkem vylepšit.

Startovní listina:
1. Marie-Michéle Gagnonová (CAN)
2. Michelle Gisinová (SUI)
3. Elena Curtoniová (ITA)
4. Tiffany Gauthierová (FRA)
5. Federica Brignoneová (ITA)
6. Wendy Holdenerová (SUI)
7. Lara Gutová-Behramiová (SUI)
8. Ragnhild Mowinckelová (NOR)
9. Corinne Suterová (SUI)
10. Christine Scheyerová (AUT)
11. Tamara Tipplerová (AUT)
12. Stephanie Venierová (AUT)
13. Ester Ledecká (CZE)
14. Priska Nuferová (SUI)
15. Marta Bassinová (ITA)
16. Tessa Worleyová (FRA)
17. Petra Vlhová (SVK)
18. Ariane Rädlerová (AUT)
19. Francesca Marsagliaová (ITA)
20. Joana Hählenová (SUI)
21. Jasmina Suterová (SUI)
22. Kira Weidleová (GER)
23. Mirjam Puchnerová (AUT)
24. Lena Wechnerová (AUT)

V Lenzerheide nepřeje počasí, a tak se v 9:30 určitě nepojede. 

I přes sněžení pokračují pořadatelé v odklízení sněhu a v 11:00 by mělo přijít další info o tom, kdy závod začne.

"Počasí není moc dobré, v současné době je velká mlha. Závodní linie je dobrá, tam je čistý led, ale všude okolo jsou hromady sněhu a to je problém. Když odejde mlha, tak by mohla být nějaká šance (závod odjet)," řekl trenér Ledecké Tomáš Bank v České televizi a dodal: "Ale i organizace mi tady přijde chaotická, podle mě nikdo neví, co má dělat. Nikdo neřeší, kde budeme čekat, a ráno nebyla urolbovaná sjezdovka na rozježdění."

Pořadatelé stále pracují na tom, aby se dnes závod mohl odjet. Na trati je ale stále mlha a ve vrchních pasážích sněží.

Závod není stále zrušen, přesto se čeká na další oficiální vyjádření od jury.

Už je to oficiální - dnešní závod Super-G je zrušen!

Po včerejším zrušeném sjezdu se tak ani dnes závodníci a závodnice nedočkají závodu, v ženské sekci tato situace nahrává Petře Vlhové, která vede o 96 bodů a na programu je v závěru sezóny už jen obří slalom a slalom.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 55 minutami

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí Mezinárodní agentura pro atomovou energii

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy