SP v alpském lyžování • Lenzerheide • 11:00

Super-G žen

Zrušeno

Dobrý den, vítejte u sledování online přenosu ze závodu super-G žen ze švýcarského Lenzerheide v rámci finále Světového poháru. Závod začíná ve čtvrtek 18. března v 9:30.

Po včerejším zrušeném sjezdu, který se pořadatelům nepovedlo uskutečnit ani přes veškerou snahu, už by se dnes Super-G mělo jet. Na startu je připravena i Ester Ledecká, která zabojuje o co nejlepší finální pozici v této sezóně, ale hlavním tahákem bude souboj o velký křišťálový globus mezi Petrou Vlhovou a Larou Gutovou-Behramiovou.

Průběžné pořadí světového poháru:
1. Petra Vlhová (SVK) 1352 bodů
2. Lara Gutová-Behramiová (SUI) 1256 
3. Michelle Gisinová (SUI) 1025
4. Mikaela Shiffrinová (USA) 915 
5. Marta Bassinová (ITA) 840 

12. Ester Ledecká (CZE) 453 
41. Martina Dubovská (CZE) 159

Gutová-Behramiová kvůli zrušeném sjezdu ztratila možnost se dotáhnout na Vlhovou už včera. V Super-G je favoritkou číslo 1, na závodnice dále čeká ještě obří slalom, kde může Švýcarka také získat, ale ve slalomu bude jasnou favoritkou Slovenka. Určitě je na co se těšit. Co se týče samotné disciplíny Super-G, v níž už má Gutová-Behramiová triumf jistý.

Průběžné pořadí SuperG:
1. Lara Gutová-Behramiová (SUI) 525 bodů 
2. Federica Brignoneová (ITA) 323 
3. Corinne Suterová (SUI) 310 
4. Tamara Tipplerová (AUT) 272 
5. Ester Ledecká (CZE) 236 

8. Petra Vlhová (SVK) 158

Ester Ledecká se těší na návrat do kolotoče Světového poháru v lyžování a v závěrečném Super-G sezóny může vylepšit svou průběžnou pozici jak v disciplíně, tak v celkovém pořadí. V obou případech drží páté místo, které však může dobrým výsledkem vylepšit.

Startovní listina:
1. Marie-Michéle Gagnonová (CAN)
2. Michelle Gisinová (SUI)
3. Elena Curtoniová (ITA)
4. Tiffany Gauthierová (FRA)
5. Federica Brignoneová (ITA)
6. Wendy Holdenerová (SUI)
7. Lara Gutová-Behramiová (SUI)
8. Ragnhild Mowinckelová (NOR)
9. Corinne Suterová (SUI)
10. Christine Scheyerová (AUT)
11. Tamara Tipplerová (AUT)
12. Stephanie Venierová (AUT)
13. Ester Ledecká (CZE)
14. Priska Nuferová (SUI)
15. Marta Bassinová (ITA)
16. Tessa Worleyová (FRA)
17. Petra Vlhová (SVK)
18. Ariane Rädlerová (AUT)
19. Francesca Marsagliaová (ITA)
20. Joana Hählenová (SUI)
21. Jasmina Suterová (SUI)
22. Kira Weidleová (GER)
23. Mirjam Puchnerová (AUT)
24. Lena Wechnerová (AUT)

V Lenzerheide nepřeje počasí, a tak se v 9:30 určitě nepojede. 

I přes sněžení pokračují pořadatelé v odklízení sněhu a v 11:00 by mělo přijít další info o tom, kdy závod začne.

"Počasí není moc dobré, v současné době je velká mlha. Závodní linie je dobrá, tam je čistý led, ale všude okolo jsou hromady sněhu a to je problém. Když odejde mlha, tak by mohla být nějaká šance (závod odjet)," řekl trenér Ledecké Tomáš Bank v České televizi a dodal: "Ale i organizace mi tady přijde chaotická, podle mě nikdo neví, co má dělat. Nikdo neřeší, kde budeme čekat, a ráno nebyla urolbovaná sjezdovka na rozježdění."

Pořadatelé stále pracují na tom, aby se dnes závod mohl odjet. Na trati je ale stále mlha a ve vrchních pasážích sněží.

Závod není stále zrušen, přesto se čeká na další oficiální vyjádření od jury.

Už je to oficiální - dnešní závod Super-G je zrušen!

Po včerejším zrušeném sjezdu se tak ani dnes závodníci a závodnice nedočkají závodu, v ženské sekci tato situace nahrává Petře Vlhové, která vede o 96 bodů a na programu je v závěru sezóny už jen obří slalom a slalom.

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy