Světový pohár

Top desítka Razýmové a životní výsledek Janatové. Češky v Novém Městě zazářily
Zimní sporty

Kateřina Razýmová potvrdila formu a skončila na desítce v rámci domácího SP v Novém Městě desátá, třináctá Kateřina Janatová si vylepšila maximum.

Obří slalom v Sestriere vede po prvním kole Brignoneová

Obří slalom Světového poháru v Sestriere vede po prvním kole domácí Federica Brignoneová. Italská lyžařka, která je nejvýš v průběžném pořadí této disciplíny, má náskok 17 setin sekundy před Slovenkou Petrou Vlhovou.

Na dalších místech jsou Němka Viktoria Rebensburgová a Američanka Mikaela Shiffrinová, která na konci prosince vyhrála předchozí obří slalom v Lienzu. Druhé kolo v italském zimním středisku začne ve 14:05.

Ve stíhačce s ostatními zatočíme, plánuje Razýmová. Kamarády slyšela všude po trati

Dva kilometry trvalo Kateřině Razýmové, než v Novém Městě setřásla nervozitu. Pak se uzavřela do sebe na volné desítce obsadila skvělé desáté místo.

Snadnou kvalifikaci skokanů zvládl Koudelka i Polášek

V sobotním závodě Světového poháru skokanů na lyžích v Titisee-Neustadtu se představí Roman Koudelka i Viktor Polášek. Dnešní snadnou kvalifikaci, ze které postupovalo 50 z 51 skokanů, nezvládl pouze korejský reprezentant Sou Čche.

Koudelka předvedl výkon 129,5 metru a obsadil 26. místo, Poláškovi skok dlouhý 121,5 metru vynesl 40. příčku. První místo obsadil Rjoju Kobajaši z Japonska (137,5 m), zatímco sedmatřicetiletý veterán Sou Čche skočil pouhých sto metrů a jako jediný do závodu nepostoupil.

Mayer vyhrál ve Wengenu poprvé v kariéře kombinaci SP

Rakušan Matthias Mayer vyhrál ve Wengenu poprvé v kariéře kombinační závod Světového poháru. Specialista na rychlostní disciplíny uhájil na Lauberhornu první místo ze sjezdařské části i po slalomu o sedm setin sekundy před favorizovaným Alexisem Pinturaultem. Celkově oslavil sedmý triumf v SP.

Český reprezentant Ondřej Berndt obsadil konečné 31. místo. Ve sjezdu zaostal za Mayerem o 4,64 sekundy a figuroval na 43. místě, ve slalomu se 25. časem posunul těsně za elitní třicítku. Od bodů ho dělily čtyři setiny. Jednadvacetiletý Jan Zabystřan, který v prosincovém kombinačním závodu SP v Bormiu obsadil životní 19. místo, skončil tentokrát po chybě už ve sjezdu.

Devětadvacetiletý dvojnásobný olympijský vítěz Mayer, jenž dosud v SP v jiné disciplíně než ve sjezdu nebo super-G nikdy nestál ani na stupních vítězů, měl po sjezdu na nejbližší pronásledovatele více než půlsekundový náskok. Slalom sice s Pinturaultem, který musel po nevydařeném sjezdu útočit až z 19. místa, prohrál o 1,61 sekundy, těsný náskok ale uhájil. Třetí skončil další Francouz Victor Muffat-Jeandet.

Francouzský mistr světa v kombinaci Pinturault, jenž vyhrál úvodní kombinaci sezony v Bormiu, uhájil díky druhému místu vedení v průběžném pořadí disciplíny a do čela se dostal i v celkovém hodnocení SP. Před Norem Henrikem Kristoffersenem vede o dva body.

SP ve sjezdovém lyžování ve Wengenu (Švýcarsko):

Muži - kombinace:

1. Mayer (Rak.) 2:32,45 (1:41,40+51,05), 2. Pinturault -0,07 (1:43,08+49,44), 3. Muffat-Jeandet (oba Fr.) -0,67 (1:42,73+50,39), 4. Meillard (Švýc.) -1,02 (1:43,19+50,28), 5. Tonetti (It.) -1,24 (1:42,49+51,20), 6. Čater (Slovin.) -1,34 (1:42,45+51,34), 7. Jansrud -1,52 (1:42,76+51,21), 8. Kilde (oba Nor.) -1,56 (1:42,52+51,49), 9. Hintermann (Švýc.) -1,68 (1:42,20+51,93), 10. Kriechmayr (Rak.) -1,87 (1:42,50+51,82), …31. Berndt 2:39,38 (1:46,04+53,34), Zabystřan (oba ČR) nedokončil sjezd.

Průběžné pořadí kombinace (po 2 ze 3 závodů): 1. Pinturault 180 b., 2. Kilde 112, 3. Meillard 110, 4. Mayer 100, 5. Tonetti 95, 6. Muffat-Jeandet 84, …26. Zabystřan 12.

Průběžné pořadí SP (po 19 z 44 závodů): 1. Pinturault 613, 2. Kristoffersen (Nor.) 611, 3. Kilde 551, 4. Paris (It.) 476, 5. Mayer 462, 6. Kriechmayr 386, …115. Zabystřan 12.

České biatlonistky v generálce na MS propadly. Nemám na to, hlesla Charvátová
Biatlon

České biatlonistky v oslabené sestavě bez nemocné Evy Kristejn Puskarčíkové na Světovém poháru v Ruhpoldingu skončily šestnácté.
"Faleš. S Američany končím." Kouče Vlhové dopálilo obvinění, že šmíruje Shiffrinovou
Ostatní sporty

Více než dva roky se nestalo, aby Mikaela Shiffrinová nevyhrála dva slalomy Světového poháru v řadě. Až nyní. Oba závody vyhrála Slovenka Petra Vlhová
Naším cílem je první patnáctka, říká trenér běžkařek před SP v Novém Městě

"V sezoně se nejvíc daří Kateřině Razýmové a chtěla by v domácím prostředí potvrdit dobrou formu," zdůraznil kouč Jan Franc.
Kolem vidí mladé pušky, ale sám se necítí staře. Přichází životní roky, věří Štybar
Cyklistika

Zdeněk Štybar hovoří v rozhovoru Aktuálně.cz o vyhlídkách před olympijskou sezonou, vyzrálosti po třicítce a pohádce, kterou jeho tým vloni prožil.
"Křupas" poprvé v sezoně naskočí do SP, stav Vítkové je nadále nejasný
Biatlon

Biatlonista Tomáš Krupčík se poprvé v této sezoně představí ve Světovém poháru.
Slováci velebí Vlhovou. Lyžařka vyhrála slalom v Záhřebu a ukončila vládu Shiffrinové

Petra Vlhová suverénně vyhrála slalom Světového poháru v Záhřebu a ukončila roční neporazitelnost Američanky Mikaely Shiffrinové v této disciplíně.
Biker Cink je po operaci srdce v pořádku, byť nedopadla podle představ
Cyklistika

Ondřej Cink dnes podstoupil preventivní zákrok kvůli poruše srdečního rytmu, která se u něj projevila v červencovém závodu Světového poháru v Andoře.

Dvořákův čtyřbob skončil ve Winterbergu sedmý, nejlépe v sezoně

Český čtyřbob s pilotem Dominikem Dvořákem skončil na Světovém poháru ve Winterbergu sedmý a těsně před mistrovstvím Evropy zajel nejlepší výsledek v této sezoně. Kontinentální šampionát bude součástí čtvrtého dílu SP v německém toboganu v sobotu.

Před Vánoci Dvořák s kolegy Dominikem Suchým, Janem Šindelářem a Jakubem Noskem obsadili v americkém Lake Placid 12. a 10. příčku. První závod na evropské půdě této zimy se jim vydařil a na sedmé místo se posunuli i v hodnocení seriálu.

Po první jízdě čeští bobisté uzavírali elitní desítku, při druhé se jim povedl už start a v cíli byli očividně spokojení. Sedmí skončili celkově v minulé sezoně, v níž Dvořák a spol. zazářili v lednu v Innsbrucku životním pátým místem.

Dnes ve Winterbergu kraloval domácí olympijský vítěz a úřadující mistr světa Francesco Friedrich. O dvě desetiny pomalejší byl jeho krajan Nico Walther, který zažil skvělý návrat do ledového koryta po říjnovém zranění páteře z přípravy. V čele SP zůstal Kanaďan Justin Kripps, po dvou triumfech v Lake Placid dojel tentokrát pátý.

SP v jízdě na bobech ve Winterbergu (Německo):

Čtyřboby: 1. Německo (Friedrich, C. Bauer, Grothkopp, Margis) 1:50,53 (55,64+54,89), 2. Německo (Walther, Krenz, Bluhm, Franke) -0,20 (55,50+55,23), 3. Lotyšsko (Kibermanis, Kaufmanis, Vilkaste, Miknis) -0,40 (55,82+55,11), …7. ČR (Dvořák, Suchý, Šindelář, Nosek) -0,91 (56,01+55,43).

Průběžné pořadí SP (po 3 z 8 závodů): 1. Kripps (Kan.) 634, 2. Friedrich 617, 6. Kibermanis (Lot.) 602, …7. Dvořák 440.

Koudelka, Polášek a Sakala postoupili v Ga-Pa do závodu

Koudelka dopadl na 128 metrů, přičetl body za zadní vítr a v kvalifikaci obsadil 25. místo. "Bylo to brzké na hraně. V Oberstdorfu jsem se cítil lépe, ale doufám, že jsem na dobré cestě a moje skoky se budou zlepšovat," hodnotil loni celkově pátý muž Turné Koudelka na Eurosportu. Jeho sokem v 1. kole bude Němec Pius Paschke.

Polášek dolétl o půl metru dál než Koudelka, ale body za vítr naopak odečítal. Skončil na 39. místě a o druhé kolo bude první den roku 2020 bojovat s jiným Němcem Stephanem Leyhem.

Sakala si premiérově v závodu Turné zaskáče díky 120 metrům a 48. místu. "Pro mě to byl určitě průlomový skok. Na ty podmínky, které na můstku panovaly, to byl hodnotný skok. Z Oberstdorfu jsem si odvezl cennou lekci a ta mi teď pomohla," řekl. Ve středu zkusí překvapit vítěze z Oberstdorfu a obhájce prvenství v Turné čtyř můstků favorizovaného Japonce Rjoja Kobajašiho.

Kožíšek sice skočil stejně jako Sakala 120 metrů, ale přičítal méně bodů za vítr a obsadil 53. místo.

Kvalifikace na závod SP a Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích v Garmisch-Partenkirchenu (Německo):

1. Geiger (Něm.) 142,7 b. (139 m), 2. Aschenwald (Rak.) 142,6 (140), 3. R. Kobajaši (Jap.) a P. Prevc (Slovin.) oba 140,9 (138), 5. Eisenbichler (Něm.) 140,0 (137,5), 6. Sato (Jap.) 137,7 (138), …25. Koudelka 123,1 (128), 39. Polášek 114,7 (128,5), 48. Sakala 108,7 (120), 53. Kožíšek (všichni ČR) 104,5 (120).