Světový pohár

Ondra ovládl na SP v Číně kvalifikaci v lezení na obtížnost

Adam Ondra vyhrál na Světovém poháru v Číně kvalifikaci v lezení na obtížnost, ve kterém se letos stal mistrem světa i Evropy. Český reprezentant byl jedním z osmi lezců, kteří vylezli až na vrchol obou kvalifikačních cest a může navázat na prvenství v předchozích závodech v Chamonix a Kranji.

S lídrem průběžného pořadí SP postoupil do nedělního semifinále z desátého místa také Jakub Konečný, který na takzvaný top dosáhl v prvním kole. A mezi 26 nejlepších se probojoval i Martin Stráník, který se na vrchol dostal při druhém pokusu.

V kvalifikaci lezení na rychlost se Ondrovi, české naději pro olympijský závod v kombinaci, podle očekávání tolik nedařilo a skončil padesátý. Ve své nejslabší disciplíně Ondra startuje kvůli umístění v žebříčku, na základě kterého bude moci v listopadu nastoupit do závodu v Toulouse, v němž bude ve hře účast na olympijských hrách. Na srpnovém MS v Japonsku se mu kvalifikovat do Tokia nepovedlo.

Do vyřazovacích bojů pro 16 nejlepších "sprinterů" nepostoupil ani vicemistr světa Jan Kříž, který obsadil 24. místo.

Není to ideální. Vítkovou trápí záhadné zdravotní problémy a sezona je za dveřmi
Biatlon

Česká biatlonistka Veronika Vítková se potýká se zdravotními obtížemi a šest týdnů před startem nové sezony netrénuje na maximum.
Permanentka na biatlon za dva a půl tisíce. Nové Město spustilo předprodej vstupenek
Biatlon

Světový pohár do Nového Města na Moravě zavítá až v březnu, vstupenky ale mohou fanoušci začít nakupovat už teď.
Klip na Bali, odvážné focení i surfařské hody. Samková měla před sezonou napilno
Zimní sporty

Úřadující světovou šampionku Evu Samkovou čeká přípravná sezona bez velkých vrcholů. I proto si dovolila v létě si užívat naplno.

Kraulařka Seemanová po čtyřstovce ovládla na SP i poloviční trať

Barbora Seemanová vyhrála na plaveckém Světovém poháru v Berlíně závod na 200 metrů volný způsob a zopakovala páteční úspěch z dvojnásobné trati. Devatenáctiletá reprezentantka se tentokrát časem 1:58,78 minuty tolik nepřiblížila k vlastnímu českému maximu (1:57,16), ale stačilo jí to k triumfu o dvě setiny před Michelle Colemanovou ze Švédska.

Třetí s odstupem 62 setin dohmátla zkušená maďarská plavkyně Zsuzsanna Jakabosová, jež dvoustovku ovládla na předminulém dílu SP v Singapuru. Až za ní skončila Kanaďanka Aly Ackmanová, jež jediná předčila Seemanovou v rozplavbách.

Skeetař Tomeček byl ve finále SP čtvrtý, Nýdrle šestý

Skeetař Jakub Tomeček obsadil čtvrté místo ve finále Světového poháru v brokové střelbě, Tomáš Nýdrle byl v Al Ajnu šestý. Po skvěle zvládnuté kvalifikaci se českým střelcům ve Spojených arabských emirátech nepodařilo udělat medailovou tečku za sezonou, v níž se Nýdrle stal mistrem světa a Tomeček evropským šampionem.

Spory se slovenským svazem? Začarovaný kruh. Český biatlon je jinde, říká Fialková
Biatlon

Biatlonistka Paulina Fialková promluvila v exkluzivním rozhovoru pro Aktuálně.cz o svých vysokých ambicích i o loňských sporech se slovenským svazem.

Nash začala Světový pohár v cyklokrosu druhým místem v Iowě

Kateřina Nash dojela na úvod Světového poháru v cyklokrosu v Iowa City druhá. Českou závodnici porazila jen Kanaďanka Maghalie Rochetteová, která vybojovala první vítězství v seriálu, přestože hned v úvodním kole na písčitém úseku spadla. Nash ztratila na vítězku sedm sekund.

Mezi muži vyhrál při svém debutu v elitní kategorii Světového poháru jednadvacetiletý Belgičan Eli Iserbyt. Čeští reprezentanti v závodě nestartovali.

Nash, která žije v USA, navázala druhým místem na předloňský triumf v Iowa City. Třetí Američanku Claru Honsingerovou za sebou jednačtyřicetiletá rodačka z Prachatic nechala o osm sekund.

Úvodní závod sezony vynechaly úřadující trojnásobná mistryně světa Belgičanka Sanne Cantová a vítězka uplynulého ročníku Světového poháru Nizozemka Marianne Vosová.

Bývalý mistr světa do 23 let Iserbyt vedl belgickou ofenzivu v Iowě. Zástupci cyklokrosové velmoci obsadili prvních pět míst a v nejlepší patnáctce jich bylo třináct. Iserbyt vyhrál s velkým náskokem 54 sekund před Toonem Aertsem.

Další závod Světového poháru se pojede za týden v americkém Waterloo, v listopadu seriál zavítá do Tábora.

Úvodní závod Světového poháru v cyklokrosu v Iowa City (USA):

Muži: 1. Iserbyt 1:05:27, 2. Toon Aerts -54, 3. Soete, 4. Vermeersch oba -1:00, 5. Sweeck (všichni Belg.) -1:01, 6. Van der Haar (Niz.) -1:25.

Ženy: 1. Rochetteová (Kan.) 46:23, 2. Nash (ČR) -7, 3. Honsingerová (USA) -15, 4. Van der Heijdenová (Niz.) -25, 5. Richardsová (Brit.) -32, 6. Kaptheijnsová (Niz.) -44.

Vodní slalomáři zatím medaili na SP nezískali, Hilgertová byla 7.
Ostatní sporty

Kajakářky Kateřina Kudějová a Amálie Hilgertová postoupily do finále závěrečného závodu Světového poháru.
Triatlonistka Frintová obhájila vítězství v závodu Světového poháru ve Varech

Frintová zvládla 1,5 km plavání, 40 km jízdy na kole a 10 km běhu v čase 2:09:09 a cílem proběhla o čtyři sekundy před Američankou Gormanovou.
"Konečně položil tu otázku." Olympijští vítězové Vonnová a Subban se zasnoubili

Termín svatby Vonnová a Subban zatím nemají. Momentálně je zaměstnává stěhování do New Jersey, kam byl hokejista vyměněn v červnu z Nashvillu.
Pančochová začala SP čtvrtým místem. Finále na Novém Zélandu zrušil vítr

V Cardroně se započítávaly výsledky páteční kvalifikace. V ní předvedla nejlepší skok s triky Finka Rukajärviová a připsala si čtvrté vítězství.
Pančochová na úvod Světového poháru pojede finále Big Airu

Snowboardistka Šárka Pančochová na úvod nové sezony Světového poháru na Novém Zélandu uspěla v kvalifikaci Big Airu.
Cink útočil na výhru, životní závod ale musel přerušit kvůli tepové frekvenci
Cyklistika

Ondřej Cink útočil ve Vallnordu na své premiérové vítězství v SP, ale po problémech s tepovou frekvencí musel závod přerušit a skončil desátý.
Zraněné zápěstí léčí i akupunkturou. Ondra vynechá úvodní SP ve Villars

Lezec Adam Ondra musí dopřát klid levé ruce, v níž má zánět od posledního podniku Světového poháru v boulderingu v americkém Vailu.
Kajakář Prskavec si třetím místem v Tacenu upevnil vedení v SP

Kajakář Jiří Prskavec skončil třetí v závodu Světového poháru ve vodním slalomu v Tacenu a upevnil si vedení v seriálu.
Beachvolejbalisté na úvod MS uspěli. Perušič a Schweiner zdolali Belgičany

Perušič a Schweiner jsou na MS po odhlášení Nausch Slukové a Hermannové jedinými českými zástupci. Ve skupině narazí ještě na Katařany a Italy.
Prskavec i Přindiš v Tacenu postoupili hladce, Hradilek zvládl opravu

Vedoucí muž Světového poháru Jiří Prskavec a mistr Evropy Vít Přindiš postoupili ve Slovinsku hned z první kvalifikační jízdy.
Skvělý vstup do SP. Prskavec si dojel v Londýně pro stříbro

Úřadující vicemistr světa nestačil jen na domácího Josepha Clarka, olympijského vítěze z Ria de Janeiro.
Odměny pro biatlonisty narostou, po individuálním závodě si rozdělí deset milionů
Biatlon

Mezinárodní biatlonová federace (IBU) zvýší od příští sezony o deset procent dotace na každý díl Světového poháru a mistrovství světa.