Světový pohár

Bauer končí se svým týmem, soustředí se na trénování polských lyžařů

Tým Lukáše Bauera po sedmi sezonách v seriálu dálkových běhů na lyžích Ski Classics končí. Medailista z olympijských her a mistrovství světa se rozhodl soustředit na trénování polské mužské reprezentace, kterou vede už dva roky.

"Došel jsem k názoru, že ta kombinace není pro tým prospěšná, byť jsem na začátku věřil, že se podaří skloubit obojí. Nebylo to ale optimální a než přežívat, tak jsem se rozhodl činnost týmu ukončit - i s ohledem na úspěšnou historii. Nezavírá se mi to lehce, ale než lpět na něčem, co sám brzdím, je lepší to pro tuhle chvíli ukončit. Jestli je to konec definitivní, nebo půjde jen o přerušení, ukáže budoucnost," uvedl Bauer v tiskové zprávě.

Lezec Ondra postoupil na SP v boulderingu do finále

Sportovní lezec Adam Ondra postoupil v Meiringenu na Světovém poháru v boulderingu z prvního místa do večerního finále. Po pátečním triumfu ve své kvalifikační skupině dnes na čtyřech semifinálových cestách třikrát dosáhl na vrchol, žádný z jeho 19 soupeřů nezaznamenal top více než dvakrát.

S českou olympijskou nadějí a mistrem světa v boulderingu z roku 2014 postoupili do závěrečných bojů čtyři Japonci - Tomoaki Takata, Jošiuki Ogata, Sohta Amagasa a Kokoro Fudžii - a Američan Nathaniel Coleman. Finále začne ve Švýcarsku v 19:00.

Ondra v disciplíně bouldering obhajuje konečné druhé místo z ročníku 2019, pohárové pořadí ovládl v roce 2010. V minulé sezoně SP se kvůli pandemii koronaviru uskutečnil jen jeden závod v lezení na obtížnost, který Ondra v Brianconu v roli obhájce pohárového prvenství v disciplíně vyhrál.

Skokanka Ulrichová v SP popáté v sezoně bodovala

Šestnáctiletá skokanka na lyžích Klára Ulrichová obsadila v závodu Světového poháru v Nižním Tagilu 29. místo a popáté v sezoně bodovala. Po prvním kole přitom byla patnáctá a útočila v Rusku na nejlepší výsledek v kariéře, druhý skok jí ale nevyšel. Další česká reprezentantka Karolína Indráčková nepostoupila do 2. kola a obsadila 36. místo.

Z vítězství se radovala Rakušanka Marita Kramerová. Japonka Sara Takanašiová skončila druhá a ujala se díky tomu tři závody před koncem sezony vedení v seriálu. V průběžném pořadí přeskočila dnes třetí Niku Križnarovou ze Slovinska.

Skokanky v neděli čeká v Nižním Tagilu druhý závod, závěrečné dvě soutěže jsou na programu příští týden v dalším ruském středisku v Čajkovském.

Sdruženář Riiber vyhrál potřetí za sebou Světový pohár

Jarl Magnus Riiber vyhrál potřetí za sebou Světový pohár v severské kombinaci. Třiadvacetiletý norský sdruženář si celkové prvenství pojistil vítězstvím v předposledním závodě sezony v Klingenthalu.

Riiber byl dnes nejlepší už ve skokanské části a v závěrečném finiši desetikilometrového běhu porazil Japonce Akita Watabeho. Čtyřnásobný mistr světa si připsal osmé vítězství z 14 závodů v sezoně a celkově už 35. v kariéře.

Třetí skončil světový šampion ze závodu na velkém můstku Johannes Lamparter z Rakouska. Nejlepší z českého tria Tomáš Portyk se v běhu posunul na bodovanou 27. pozici.

Počasí v Lenzerheide neumožnilo Ledecké ani druhý trénink sjezdu

Lyžařky včetně Ester Ledecké se ani dnes nedostaly v dějišti finále Světového poháru v Lenzerheide k tréninku sjezdu. Už pondělní jízdy mužů a žen musely být kvůli přívalu sněhu odvolány a podmínky ve švýcarském středisku nepustily závodníky na trať ani ke druhému naplánovanému tréninku.

"Kvůli sněžení, aktuálnímu počasí se silným větrem a pokračující práci na trati musel být dnešní trénink zrušen," oznámili zástupci Mezinárodní lyžařské federace FIS.

Finálové závody sjezdařek i sjezdařů jsou přitom v Lenzerheide na programu ve středu a minimálně jeden trénink se musí podle pravidel uskutečnit. Pokud to počasí dovolí, absolvují lyžaři a lyžařky ve středu dopolední tréninky a následně i závod.