Světový pohár

Razýmová a Janatová byly osmé v týmovém sprintu

Běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová a Kateřina Janatová byly osmé ve sprintu dvojic volnou technikou na finále Světového poháru v Lahti. Adam Fellner s Michalem Novákem, jenž se hned na svém prvním úseku zapletl do pádu, obsadili ve Finsku jedenáctou pozici.

SP v běhu na lyžích v Lahti - sprint dvojic:

Muži: 1. Valnes, Klaebo (Nor.) 16:28,29, 2. De Fabiani, Pellegrino (It.) -0,68, 3. Amundsen, Skar (Nor.) -2,67, 4. Grate, Anger (Švéd.) -2,94, 5. Chappaz, Jouve (Fr.) -7,44, 6. Sossau, Stölben (Něm.) -7,74, …11. Fellner, Novák (ČR) -34,98.

Ženy: 1. Ribomová, Sundlingová (Švéd.) 18:47,78, 2. Myhreová, Kalvaaová (Nor.) -4,57, 3. Gimmlerová, Rydzeková (Něm.) -5,12, 4. Joensuuová, Kaharaová (Fin.) -5,41, 5. Finková, Krehlová (Něm.) -5,46, 6. Anderssonová, Ilarová (Švéd.) -10,39, …8. Razýmová, Janatová (ČR) -22,00.

Zdroj: ČTK

Klaebo získal v předstihnu malý glóbus za sprinty

Norský lyžař Johannes Hösflot Klaebo vyhrál sprint volnou technikou ve Falunu a před zbývajícími dvěma závody v této disciplíně si zajistil malý křišťálový glóbus. Celkově si připsal 17. vítězství v této sezoně Světového poháru a upevnil si vedení v průběžném hodnocení seriálu. Závod žen ovládla jeho krajanka Kristine Skistadová. Oba si zopakovali čtyři dny staré triumfy z Drammenu. Čeští běžci vypadli ve čtvrtfinále.

Michal Novák byl ve čtvrtfinálovém běhu, v němž startoval mimo jiné s Klaebem, třetí. Celkově byl klasifikován na 16. místě a udržel devátou příčku v SP. Ondřej Černý nedokázal navázat na desáté místo z klasického sprintu v Drammenu. Z kvalifikace sice postoupil 14. časem, ve svém čtvrtfinále ale doběhl předposlední a obsadil 22. příčku. Kateřina Janatová, která šla z kvalifikace jako dvanáctá, skončila sedmnáctá.

Zdroj: ČTK

Sprint biatlonistek SP v Oslu byl kvůli nepříznivému počasí odložen na sobotu

Dnešní sprint biatlonistek na Světovém poháru v Oslu byl kvůli nepříznivému počasí odložen na sobotu. Uskuteční se místo plánovaného stíhacího závodu, který pořadatelé zrušili. Mezinárodní biatlonová unie (IBU) o tom informovala na svém webu.

Závěrečný sprint tohoto ročníku, v němž měla bojovat i pětice českých reprezentantek v čele se sedmou ženou seriálu Markétou Davidovou, měl původně odstartovat v 15:20. Kvůli husté mlze byl nejprve o půl hodiny odložen a následně přesunut na další den. O novém harmonogramu bude IBU informovat během příštích hodin.

Pokračovat