Světový pohár

Norský lyžař Kilde vyhrál poprvé v kariéře tradiční sjezd v Kitzbühelu

Norský lyžař Aleksander Aamodt Kilde vyhrál poprvé v kariéře tradiční sjezd Světového poháru v Kitzbühelu. Na lehce zkrácené trati porazil jednačtyřicetiletého francouzského veterána Johana Clareyho o 42 setin a vybojoval šesté vítězství v sezoně. Senzačně třetí skončil se startovním číslem 43 další Francouz Blaise Giezendanner.

Štafeta biatlonistů byla v Ruhpoldingu po pěti trestných okruzích osmnáctá

Štafeta biatlonistů Adam Václavík, Mikuláš Karlík, Jakub Štvrtecký a Michal Krčmář musela na Světovém poháru v Ruhpoldingu na pět trestných okruhů a skončila hluboko v poli poražených osmnáctá. Závod na 4×7,5 km vyhrálo Rusko.

Navzdory nevydařenému závodu se střeleckou bilancí 5+11 udrželo Česko v pořadí zemí pozici, která mužům garantuje pět míst pro olympijské hry v Pekingu. Šanci na reparát budou mít Češi příští víkend v poslední štafetě před OH v Anterselvě.

Lindvik si v Bischofshofenu připsal první výhru v sezoně

Norský skokan na lyžích Marius Lindvik vyhrál závod Světového poháru v Bischofshofenu a připsal si první vítězství v probíhající sezoně. Druhý byl jeho krajan Halvor Egner Granerud, třetí domácí Rakušan Jan Hörl. Čeští skokani na startu nebyli.

Pokračovat