Světový pohár

Skikrosařka Kučerová byla sedmá na SP v Gruzii

Skikrosařka Nikol Kučerová byla sedmá na Světovém poháru v Bakuriani a zajela nejlepší výsledek v sezoně. Sedmnáctiletá Diana Cholenská si v Gruzii 15. místem vytvořila kariérní maximum.

Jednatřicetiletá Kučerová v Bakuriani, kde startovalo šestnáct lyžařek, zvládla první vyřazovací jízdu a z druhého místa postoupila do semifinále. V něm obsadila čtvrté místo a nastoupila do malého finále, v němž si třetí příčkou zajistila celkovou sedmou pozici. Cholenská nedokončila čtvrtfinálovou jízdu.

Závod vyhrála Švýcarka Fanny Smithová a po pátém vítězství v sezoně ovládla potřetí v kariéře celkové hodnocení SP ve skikrosu. Mezi muži se z premiérového pohárového triumfu radoval Němec Florian Wilmsmann.

V březnu čekají skikrosaře závěrečné dva závody v ruském Sunny Valley a švýcarském Veysonnaz.

SP ve skikrosu v Bakuriani (Gruzie):

Muži: 1. Wilmsmann (Něm.), 2. Mobärg (Švéd.), 3. Schmidt, 4. Leman (oba Kan.).

Průběžné pořadí SP (po 9 z 11 závodů): 1. Howden (Kan.) 562 b., 2. Lenherr 347, 3. Regez (oba Švýc.) 341.

Ženy: 1. Smithová (Švýc.), 2. Näslundová (Švéd.), 3. Bergerová Sabbatelová (Fr.), 4. Thompsonová (Kan.), …7. Kučerová, 15. Cholenská (obě ČR).

Průběžné pořadí SP (po 9 z 11 závodů): 1. Smithová 765, 2. Thompsonová 457, 3. Bergerová Sabbatelová 414, …13. Kučerová 174, 29. Cholenská 35.

Sjezd ve Val di Fassa vyhrála Gutová a předstihla ve vedení SP Vlhovou

Sjezdařka Lara Gutová-Behramiová vyhrála v prvním závodu po mistrovství světa sjezd ve Val di Fassa. Švýcarka díky tomu v čele celkového pořadí Světového poháru vystřídala Slovenku Petru Vlhovou.

Závody ve Val di Fassa vynechává česká hvězda Ester Ledecká, protože se připravuje na mistrovství světa v paralelních disciplínách na snowboardu, které se uskuteční v pondělí a úterý ve slovinském středisku Rogla.

Dvojnásobná šampionka z Cortiny Gutová-Behramiová, vítězka super-G a obřího slalomu, zvítězila o dvě setiny před Rakušankou Ramonou Siebenhoferovou. Třetí skončila úřadující mistryně světa ve sjezdu Švýcarka Corinne Suterová.

Gutová-Behramiová načala svoji čtvrtou desítku výher v SP. V průběžném pořadí má 1047 bodů a před Vlhovou, jež ve sjezdu obsadila deváté místo, vede o 29 bodů.

V čele hodnocení disciplíny se drží zraněná Sofia Goggiaová, vítězka čtyř sjezdů v sezoně, která má na kontě 480 bodů. O druhé místo se dělí Suterová s Breezy Johnsonovou z USA a obě za Italkou zaostávají o 150 bodů. Ledecká je pátá a neúčastí ve Val di Fassa přišla o možnost obhájit druhé místo z minulé sezony.

Do konce ročníku mají ženy před sebou ještě dva sjezdy. Jeden v sobotu znovu ve Val di Fassa a poslední ve finále sezony ve švýcarském Lenzerheide.

Skokan Granerud v Klingenthalu vyhrál devátý závod SP v sezoně

Lídr Světového poháru skokanů na lyžích Halvor Egner Granerud z Norska vyhrál v Klingenthalu třetí závod za sebou a devátý v ročníku. Ve své životní sezoně se čtyřiadvacetiletý rodák z Osla blíží zisku křišťálového glóbu.

Daleko za bodovanou třicítkou skončili oba čeští reprezentanti. Čestmír Kožíšek obsadil v prvním kole 45. příčku, Viktor Polášek předposlední 49. pozici.

V neděli se v Klingenthalu uskuteční další závod jednotlivců.