Světový pohár

Další skokanské trápení. Češi neprošli kvalifikací v Ruce

Bez českých skokanů na lyžích se uskuteční sobotní závod Světového poháru v Ruce. Čestmír Kožíšek ani Viktor Polášek neuspěli ve Finsku v dnešní kvalifikaci a v olympijské sezoně se ani na třetí pokus bodů nedočkají.

Kožíšek, který kvalifikaci nezvládl ani v jednom z úvodních dvou závodů v Nižním Tagilu, obsadil tentokrát se skokem dlouhým 113 metrů 54. místo. Od postupové padesátky ho dělilo 3,4 bodu. Polášek, jenž se v Rusku do závodů dostal, zapsal pokus o dva metry kratší a skončil na 58. příčce.

V kvalifikaci překvapivě ztroskotal i norský obhájce titulu v SP Halvor Egner Granerud. Vítěz druhého závodu sezony v Nižním Tagilu skočil 111,5 metru a skončil těsně před Kožíškem na 53. místě.

Z první pozice postoupil Japonec Rjoju Kobajaši, který předvedl nejdelší let dne 147 metrů. Lídr průběžného pořadí SP Karl Geiger z Německa obsadil šesté místo.

Lyžařka Beranová zahájila Světový pohár 20. místem ve sprintu, bodoval i Šeller

Tereza Beranová skončila dvacátá v klasickém sprintu, kterým dnes v Ruce začal Světový pohár v běhu na lyžích. Do vyřazovacích bojů z českých reprezentantů postoupil ještě Luděk Šeller, jenž obsadil 27. pozici. Vyhráli Švédka Maja Dahlqvistová a Rus Alexander Terentěv.

Beranová se ze třicátého místa dostala do čtvrtfinále díky lepšímu postavení v žebříčku FIS na úkor Němky Pii Finkové, která měla shodný čas. V prvním vyřazovacím kole Češka dojela čtvrtá a mohla doufat v postup na čas. Nakonec se ale její výkon mezi dva nejlepší nevešel.

"Myslím, že jsme všichni udělali to nejlepší, co bylo v našich silách. Všechny jsme se výsledkově oproti loňsku výrazně zlepšily, což je na začátek sezony moc hezké. Tvoříme ale pořád velmi mladý tým, a to včetně servismanů, a tak jsme asi ještě nedospěli k tomu, abychom postoupili dál," hodnotila Beranová nejen svůj výkon v tiskové zprávě svazu.

Jedenáct ze dvanácti českých slalomářů pojede semifinále v Pau

Jedenáct ze dvanácti českých vodních slalomářů postoupilo do semifinále závěrečného závodu Světového poháru. Ve francouzském Pau uvízl v kvalifikaci jen kajakář Jakub Krejčí. Stříbrný olympijský medailista Lukáš Rohan i jeho kolegyně z Tokia Tereza Fišerová museli do opravné jízdy, ale tu zvládli suverénně. Vítězstvím se blýskla kanoistka Martina Satková. Ze sedmého místa postoupil vedoucí muž průběžného pořadí kajakářů Vít Přindiš.

Bauer končí se svým týmem, soustředí se na trénování polských lyžařů

Tým Lukáše Bauera po sedmi sezonách v seriálu dálkových běhů na lyžích Ski Classics končí. Medailista z olympijských her a mistrovství světa se rozhodl soustředit na trénování polské mužské reprezentace, kterou vede už dva roky.

"Došel jsem k názoru, že ta kombinace není pro tým prospěšná, byť jsem na začátku věřil, že se podaří skloubit obojí. Nebylo to ale optimální a než přežívat, tak jsem se rozhodl činnost týmu ukončit - i s ohledem na úspěšnou historii. Nezavírá se mi to lehce, ale než lpět na něčem, co sám brzdím, je lepší to pro tuhle chvíli ukončit. Jestli je to konec definitivní, nebo půjde jen o přerušení, ukáže budoucnost," uvedl Bauer v tiskové zprávě.