Ester Ledecká

Ester Ledecká

Ester Ledecká (*1995) je česká snowboardistka a sjezdařka.

V obou sportech dokázala získat zlatou olympijskou medaili, když na hrách v Pchjongčchangu (2018) ovládla paralelní obří slalom a super-G. Ve snowboardingu také získala tři tituly mistryně světa a celkem čtyřikrát ovládla Světový pohár v paralelních disciplínách. 

Otec Ledecké Karel je zpěvák a skladatel, bratr Jonáš výtvarník. Skvělou hokejovou minulost za sebou má dědeček Ledecké Jan Klapáč. 

Počasí v Lenzerheide neumožnilo Ledecké ani druhý trénink sjezdu

Lyžařky včetně Ester Ledecké se ani dnes nedostaly v dějišti finále Světového poháru v Lenzerheide k tréninku sjezdu. Už pondělní jízdy mužů a žen musely být kvůli přívalu sněhu odvolány a podmínky ve švýcarském středisku nepustily závodníky na trať ani ke druhému naplánovanému tréninku.

"Kvůli sněžení, aktuálnímu počasí se silným větrem a pokračující práci na trati musel být dnešní trénink zrušen," oznámili zástupci Mezinárodní lyžařské federace FIS.

Finálové závody sjezdařek i sjezdařů jsou přitom v Lenzerheide na programu ve středu a minimálně jeden trénink se musí podle pravidel uskutečnit. Pokud to počasí dovolí, absolvují lyžaři a lyžařky ve středu dopolední tréninky a následně i závod.

Pokračovat