kvalifikace

Brazílie a Argentina dál drží v kvalifikaci MS neporazitelnost

Fotbalisté Brazílie a Argentiny dál drží neporazitelnost v jihoamerické kvalifikaci o postup na mistrovství světa. Brazilci přehráli v Manausu Uruguay 4:1 a dál vedou tabulku zóny CONMEBOL o šest bodů před Argentinci, kteří rovněž na domácím hřišti v Buenos Aires zdolali Peru 1:0.

V dresu Brazílie zazářili Neymar, který se oklepal po nevydařeném výkonu v předchozím duelu s Kolumbií, a nováček v reprezentaci Raphinha. Hvězda Paris St. Germain Neymar otevřel v 10. minutě skóre, o osm minut později přidal druhý gól Raphinha a po vzájemné spolupráci pak hráč Leedsu zvýšil ve druhém poločase už na 3:0. Luis Suárez v 77. minutě krásnou trefou z přímého kopu snížil, výhru domácích ale krátce poté pečetil Gabriel Barbosa.

O vítězství Argentiny rozhodl gól Lautara Martíneze krátce před přestávkou, kdy fotbalista Interu Milán uklidil hlavou do branky Molinův centr. Hosté mohli ve druhém poločase vyrovnat, penaltu nařízenou po faulu gólmana Emiliana Martíneze ale Yotún neproměnil.

Oba vedoucí týmy mají na dosah potvrzení postupu na šampionát do Kataru, kam se ze skupiny přímo kvalifikují první čtyři. Třetí místo drží Ekvádor, který uhrál bezbrankovou remízu s Kolumbií. Ta ve vyrovnaném boji o čtvrtou příčku o skóre přeskočila Uruguay.

Devatenáctka zakončila úvodní fázi kvalifikace remízou s Dánskem

Čeští fotbalisté do 19 let v závěrečném duelu úvodní fáze kvalifikace mistrovství Evropy remizovali v Opavě s Dánskem 1:1. Seveřané si díky nerozhodnému výsledku zajistili prvenství ve skupině. Oba celky už před utkáním měly zaručený postup do elitní části kvalifikace díky výhrám nad Kazachstánem a Severním Irskem.

Dány proti výběru trenéra Holoubka poslal do vedení pět minut po změně stran Breum, v 67. minutě vyrovnal Hadaš.

Elitní fáze kvalifikace se bude hrát na jaře. Na finálový turnaj, který v příštím roce bude hostit Slovensko, projdou pouze vítězové sedmi skupin. Slováci jako pořadatelé mají účast jistou.

Utkání úvodní fáze kvalifikace mistrovství Evropy fotbalistů do 19 let:

ČR - Dánsko 1:1 (0:0)

Branky: 67. Hadaš - 50. Breum.

Sestava ČR: Kinský - Hadaš, Vydra, Večerka, Stropsa - Samek, Jambor - Višinský (83. Černák), Drozd (72. Mašek), Šíp (73. Uriča) - Stránský (46. Vecheta). Trenér: Holoubek.

Brazílie vyhrála i devátý zápas v kvalifikaci MS, Argentina neskórovala

Fotbalisté Brazílie otočili třemi brankami ve druhém poločase zápas s Venezuelou a po výhře 3:1 mají v kvalifikaci mistrovství světa dál stoprocentní bilanci. Druhá Argentina nedokázala poprvé od června 2019 skórovat, udržela si ale neporazitelnost a po remíze 0:0 v Paraguayi ztrácí na vedoucí Brazilce osm bodů.