Rudý hadr Smoleňák, Eratův návrat a oči na Bartošáka. Play off slibuje skvělé příběhy

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
18. 3. 2019 6:10
Hlavní část play off odstartuje dnes zápasy Hradce proti Brnu a Plzně s Olomoucí. Ve středu se rozehrají derby mezi Třincem a Vítkovicemi a souboj Liberce s Mladou Boleslaví. Mountfield zná recept na úřadujícího mistra a na úvod play off Kometu pořádně prověří. Na východě bude veškerá pozornost upřena na Patrika Bartošáka, který se postaví svému příštímu zaměstnavateli.
Patrik Bartošák. HC Vítkovice Ridera - HC Bílí Tygři Liberec, 38. kolo extraligy
Patrik Bartošák. HC Vítkovice Ridera - HC Bílí Tygři Liberec, 38. kolo extraligy | Foto: Dalibor Sosna

Bartošák pod tlakem a ve víru spekulací

Druhý proti sedmému, moravskoslezské a hutnické derby, bitva o krále regionu. Tyto přívlastky pasují k souboji Třince a Vítkovic, v play off na sebe narazí poprvé od finále 2011, v němž získali Oceláři svůj dosud jediný titul. Ostravané se prokousali do čtvrtfinále přes Spartu a napravili dojem po nevydařeném konci základní části.

Třinec se mohl v klidu připravovat, ovšem oba kluby do jisté míry rozhodilo uveřejnění zprávy o chystaném přestupu Patrika Bartošáka. Deník Sport vynesl na světlo informaci, o které se v zákulisí dlouho mluvilo, a sice, že opora Vítkovic bude od příští sezony chytat v dresu největšího rivala.

Vítkovice přijdou o svého nejlepšího hráče a pro fanoušky je teď velmi těžké skousnout, že odejde zrovna do Třince. Navíc se to dozvěděli těsně před play off, pár týdnů před touto čtvrtfinálovou sérií.

Bartošák bude kvůli různým spekulacím pod velkým tlakem, buď svého budoucího zaměstnavatele pomůže vyřadit, anebo se v Ostravě ani na třetí pokus v play off nedočká zářného úspěchu. Bude zajímavé sledovat reakce obou táborů fanoušků, reprezentační gólman bude pod drobnohledem.

 

Právě se děje

Další zprávy