Rudý hadr Smoleňák, Eratův návrat a oči na Bartošáka. Play off slibuje skvělé příběhy

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
18. 3. 2019 6:10
Hlavní část play off odstartuje dnes zápasy Hradce proti Brnu a Plzně s Olomoucí. Ve středu se rozehrají derby mezi Třincem a Vítkovicemi a souboj Liberce s Mladou Boleslaví. Mountfield zná recept na úřadujícího mistra a na úvod play off Kometu pořádně prověří. Na východě bude veškerá pozornost upřena na Patrika Bartošáka, který se postaví svému příštímu zaměstnavateli.
Hokejová extraliga 2018/19: Milan Gulaš (vlevo) a Jan Kovář z Plzně
Hokejová extraliga 2018/19: Milan Gulaš (vlevo) a Jan Kovář z Plzně | Foto: ČTK

Hvězdy proti nadšeným bojovníkům

Olomouc má dvojici brankářů, kanonýra Zbyňka Irgla a mužstvo urputných bojovníků. V Plzni vyčnívají nad ostatními útočníci Milan Gulaš a Jan Kovář. Kovář se po návratu ze zámoří v extralize velmi rychle rozkoukal a v 28 utkáních nasbíral 33 bodů. Navíc pozvedl nejen parťáka Gulaše, ale také celé mužstvo, které dlouho bojovalo o Prezidentský pohár.

Gulaš navázal na perfektní minulou sezonu s hořkým koncem a po příchodu Kováře předehnal zdánlivě nedostižného Marka Kvapila v tabulce kanadského bodování (62) i v pořadí střelců (30). Velká síla této dvojice spočívá v přesilovkách, najít se dokážou takřka naslepo.

Ale Plzeň není jen Gulaš a Kovář. Z druhé vlny budou útočit Petr Straka, Vojtěch Němec nebo Jan Eberle, vloni ještě hráč Olomouce. Obranu posílil před koncem základní části další navrátilec ze zámoří Michal Moravčík, v bráně podává jisté výkony objev Dominik Frodl. První utkání série se hraje dnes od 19 hodin (O2 TV) v Plzni.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Do Bečvy u Valašského Meziříčí opět unikly chemikálie, v řece je pěna

Do řeky Bečvy u Valašského Meziříčí opět unikly nebezpečné látky, na místě se tvoří pěna, uvedl server iDnes.cz. U břehu zasahují hasiči, policie a odborníci na životní prostředí, kteří odebírají vzorky. K úniku došlo v místě zvaném Juřinka.

Zářijový únik kyanidu zničil život v řece mezi Valašským Meziříčím a Přerovem, zabil přes 40 tun ryb. Policie případ stále vyšetřuje.

před 30 minutami

Zeman nevyloučil, že za stále vyšetřovaným pádem vrtulníku s Tichou byli teroristé

Příčinou pádu vrtulníku na vojenské misi na Sinaji, při němž zemřela i štábní praporčice Michaela Tichá, nemusela být podle prezidenta Miloše Zemana nehoda. Nevyloučil útok islámských radikálů. Řekl to na úterním velitelském shromáždění české armády. Náčelník generálního štábu Aleš Opata uvedl, že takové informace armáda nemá. Zeman připomněl, že Tiché příští rok ve státní svátek 28. října udělí in memoriam medaili Za hrdinství. Tichá je první vojákyní české armády, která zemřela při plnění úkolů na zahraniční misi.

"Jsme součástí boje proti islámskému terorismu, který se nyní opět projevil, ať už ve Francii, nebo v Rakousku, a který samozřejmě ohrožuje i nás. Bude mi ctí 28. října příštího roku vyznamenat vojákyni, která padla v tomto boji. Mimochodem nejsem si zcela jist, zda to byla dopravní nehoda, protože na Sinajském poloostrově působí islámští radikálové a není vyloučeno, že ten vrtulník sestřelili. Doufám, že se to řádně vyšetří," řekl Zeman.

Náčelník generálního štábu Aleš Opata uvedl, že takové informace armáda nemá. "Každopádně na místě je vyšetřovací tým americké armády, který celou věc bude vyšetřovat. Nejsme schopni dneska předjímat," řekl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy