Rudý hadr Smoleňák, Eratův návrat a oči na Bartošáka. Play off slibuje skvělé příběhy

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
18. 3. 2019 6:10
Hlavní část play off odstartuje dnes zápasy Hradce proti Brnu a Plzně s Olomoucí. Ve středu se rozehrají derby mezi Třincem a Vítkovicemi a souboj Liberce s Mladou Boleslaví. Mountfield zná recept na úřadujícího mistra a na úvod play off Kometu pořádně prověří. Na východě bude veškerá pozornost upřena na Patrika Bartošáka, který se postaví svému příštímu zaměstnavateli.
2. čtvrtfinále play-off 2018, Plzeň - Olomouc: David Stach neproměnil trestné střílení proti Branislavu Konrádovi
2. čtvrtfinále play-off 2018, Plzeň - Olomouc: David Stach neproměnil trestné střílení proti Branislavu Konrádovi | Foto: Tomáš Liška

Kohouti do třetice proti indiánům

Do šestky s ní (skoro) nikdo nepočítal, přesto to po třech letech zase dokázala. Olomouc skončila díky skvělému závěru základní části právě šestá a ve čtvrtfinále se těší na Plzeň. I když těší… Olomouc hrála proti Plzni v play off vloni i před třemi lety, ale v obou případech prohrála 1:4.

Před rokem šla Mora do čtvrtfinále z předkola, a přestože na ledě vítěze základní části Plzně vyhrála první utkání, v dalších čtyřech soupeři podlehla. Letos se Olomouc necítí jako outsider také díky tomu, že indiány v základní části třikrát ze čtyř zápasů porazila.

Na konci základní části vytasila Olomouc brankáře Jana Lukáše, jenž vylezl ze stínu Branislava Konráda a vychytal Moravanům šest klíčových výher v řadě. Při vítězství 2:1 právě v Plzni předvedl fantastických 50 zákroků. Při porážce od Chomutova v 52. kole už chytal zase Konrád, avšak pro play off má Olomouc velmi nadějnou brankářskou dvojici.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Vláda schválila vyslání desítek vojáků do Mali, Nigeru a Čadu

Vláda v pondělí souhlasila s vysláním až šesti desítek vojáků do Mali, Nigeru a Čadu. Misi nyní posoudí parlament. Pokud by ji poslanci a senátoři schválili, čeští vojáci by se v zemích Sahelu zapojili do boje proti terorismu. Česká armáda již v Mali vojáky má, podílejí se na výcviku a na ochraně výcvikové mise EU. V polovině roku se česká armáda ujme jejího velení.

Čeští vojáci by se měli nově stát součástí rozšířené operace Barkhane. Evropské země plánují vytvořit společnou jednotku pod názvem Takuba. V regionu nahradí francouzské síly. Náklady na novou misi ministerstvo obrany odhaduje na 598 milionů korun. Mali, Niger i Čad s přítomností českých vojáků souhlasí. Vojáci by měli pomáhat zejména malijským vojákům a doprovázet je do bojů s islámskými radikály.

Zdroj: ČTK
Další zprávy