Rudý hadr Smoleňák, Eratův návrat a oči na Bartošáka. Play off slibuje skvělé příběhy

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
18. 3. 2019 6:10
Hlavní část play off odstartuje dnes zápasy Hradce proti Brnu a Plzně s Olomoucí. Ve středu se rozehrají derby mezi Třincem a Vítkovicemi a souboj Liberce s Mladou Boleslaví. Mountfield zná recept na úřadujícího mistra a na úvod play off Kometu pořádně prověří. Na východě bude veškerá pozornost upřena na Patrika Bartošáka, který se postaví svému příštímu zaměstnavateli.
2. čtvrtfinále play-off 2018, Plzeň - Olomouc: David Stach neproměnil trestné střílení proti Branislavu Konrádovi
2. čtvrtfinále play-off 2018, Plzeň - Olomouc: David Stach neproměnil trestné střílení proti Branislavu Konrádovi | Foto: Tomáš Liška

Kohouti do třetice proti indiánům

Do šestky s ní (skoro) nikdo nepočítal, přesto to po třech letech zase dokázala. Olomouc skončila díky skvělému závěru základní části právě šestá a ve čtvrtfinále se těší na Plzeň. I když těší… Olomouc hrála proti Plzni v play off vloni i před třemi lety, ale v obou případech prohrála 1:4.

Před rokem šla Mora do čtvrtfinále z předkola, a přestože na ledě vítěze základní části Plzně vyhrála první utkání, v dalších čtyřech soupeři podlehla. Letos se Olomouc necítí jako outsider také díky tomu, že indiány v základní části třikrát ze čtyř zápasů porazila.

Na konci základní části vytasila Olomouc brankáře Jana Lukáše, jenž vylezl ze stínu Branislava Konráda a vychytal Moravanům šest klíčových výher v řadě. Při vítězství 2:1 právě v Plzni předvedl fantastických 50 zákroků. Při porážce od Chomutova v 52. kole už chytal zase Konrád, avšak pro play off má Olomouc velmi nadějnou brankářskou dvojici.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy