Osm utkání bez porážky. Barcelona otočila zápas proti Elche, z penalty rozhodl Depay

Aktualizováno 6. 3. 2022 23:04
Fotbalisté Barcelony otočili utkání 27. kola španělské ligy a na hřišti Elche zvítězili 2:1. Katalánci se dostali na třetí místo o skóre před Atlético Madrid, které uspělo 3:1 na půdě Betisu Sevilla.
Memphis Depay slaví gól Barcelony v zápase španělské ligy proti Elche.
Memphis Depay slaví gól Barcelony v zápase španělské ligy proti Elche. | Foto: Reuters

Barcelona natáhla sérii bez porážky na osm utkání, zápas na hřišti čtrnáctého týmu tabulky ale musela po Fidelově brance ze 44. minutě otáčet. Po hodině hry srovnal první ligovou trefou v dresu "Blaugranas" střídající Torres a v 84. minutě dokonal obrat z penalty Depay.

Barcelona porazila Elche poosmé v řadě a vítězně se naladila na čtvrteční úvodní osmifinále Evropské ligy proti Galatasarayi.

Atléticu zajistil vítězství v souboji o čtvrté místo dvěma trefami Joao Félix. Portugalský útočník zažil dvougólový zápas poprvé od listopadu 2020. Atlético neprohrálo s Betisem pošesté v řadě.

Španělská fotbalová liga - 27. kolo:

Cádiz - Vallecano 2:0 (55. Alcaraz, 63. Idrissi), Elche - FC Barcelona 1:2 (44. Fidel - 61. Torres, 84. Depay z pen.), Vigo - Mallorca 4:3 (61. a 90.+6 z pen. Aspas, 13. Galhardo, 25. Suárez - 17. González, 49. vlastní Aidoo, 87. Sevilla z pen.), Betis Sevilla - Atlético Madrid 1:3 (45.+5 Tello - 2. a 61. Joao Félix, 80. Lemar).

1. Real Madrid 27 19 6 2 56:21 63
2. FC Sevilla 27 15 10 2 39:18 55
3. FC Barcelona 26 13 9 4 48:29 48
4. Atlético Madrid 27 14 6 7 50:35 48
5. Betis Sevilla 27 14 4 9 49:35 46
6. San Sebastian 27 12 8 7 28:29 44
7. Villarreal 27 11 9 7 47:26 42
8. Bilbao 26 9 10 7 29:25 37