Skandál v Nizozemsku. Brankáře ohrožovali fanoušci, Sparta Rotterdam odešla do šatny

5. 3. 2022 11:45
Kvůli výtržnostem fanouškům se v nizozemské fotbalové lize nedohrálo utkání mezi Arnhemem a Spartou Rotterdam.

Rozhodčí páteční zápas předčasně ukončil ve třetí minutě nastavení poté. Domácí fnaoušci byli naštvaná na gólmana host za to, že podle nich zápas zdržoval.

Nejdřív na něj vystartoval jeden z diváků, který se pak vrátil zěpt do ochozů, aniž by se ho pořadatelé snažili zastavit. Pak na Okoyeho začaly létat z hlediště různé předměty. Diváci podle listu De Telegraaf odpalovali také pyrotechniku.

Brankáře Sparty Rotterdam trefil také kelímek s pitím. Nigerijec zůstal ležet na zemi, jeho spoluhráči odešli ze hřiště a odmítli se vrátit. V nastavení se mělo dohrávat sedm minut. Rotterdamský tým vedl nad Arnhemem, na jehož lavičce seděl český obránce Tomášek Hájek, 1:0 brankou z páté minuty.

Nizozemský svaz oznámil, že osudem zápasu se bude zabývat disciplinární komise.